Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nasze narciarskie "starocie"


Piotr_67

Rekomendowane odpowiedzi

Uuuuuu a było ich wiele:smile::wink:

Teraz czekam na wnuki coby popełnić ich jeszcze więcej:cool::

I to teraz bezkarnie:biggrin:

Pozdrawiam

Któż tych błędów nie popełnia.

A już "córusia tatusia" - to księgozbiór błędów,zazwyczaj jest.:stupid:

Wiem coś o tym.:rolleyes::

Co do wnuków,...hmmm.

Ja za ok. miesiąc powinienem zacząć. :cheerful:

Ale czy to będzie bezkarnie to się okaże. :shocked:

:biggrin:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A terasz ja"

skan22.jpg

To znowu Wielka Racza. Rok 1985-86, ubiór stylizowany na........rycerza:biggrin::wink:Pełny wypas:Gustowna czapeczka, sweter o parametrach 15000/15000, doskonale ciepłe rękawice (robocze:smile:), oraz pas który miał spełniać, wraz ze sznurkiem i kluczem, rolę łącznika człowieka z wyciągiem:biggrin:Ciekawostką są buty. Są to buty marki RIEKER. Buty z tworzywa, ale bez wyciąganej wkładki. Mało tego to miały takie jakby podłączenie dla jakichś rurek. Podobno do suszenia. Były sztywne i mało wygodne, ale trzymały jak zbój. Jeśli dobrze kojarzę to Rieker nadal produkuje buty, choć już nie narciarskie.Pozdrawiam

skan22.jpg.7f10c40ecad1f2249c50419778260bb9.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To są tzw secondskiny które w tamtym okresie były bardzo modne np. wśród wspinaczy do których próbowałem się wtedy zaliczać. Jako, że spadnie slalomowe przestały być moim ulubionym strojem gdzieś na początku lat 80 więc zaadaptowałem ten strój wyposażając się w rajstopy membrana co najmniej 30000 "abo i więcy".

Te były wyjątkowo fajne bo wzorek to taka drobna fioletowo czarna krateczka. Do tego jest koszulka, kurteczka która dostałem od kumpla - właściwie taka zapinana góra od dresu. A na wierzchu luźny Tshirt kupiony na wyprzedaży w Norwegii żeby kolory grały. Zwróć uwagę na dodatki: okulary z oprawkami w kolorze klamer oraz fantazyjnie zawiązana na głowie chusta koleżanki. ;)

Słowem pełne FF, czyli Fajny Fastyn. :)

Pozdrowienia

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie musiałeś, aż tak szczegółowo zwracać uwagi na kolorystykę dodatków, bo już po pierwszym rzucie oka na fotkę widać, że mamy do czynienia z koneserem mody :biggrin:

Musiałem. Ty to od razu wyczułaś ale inni mogą nie zauważyć a tego bym nie chciał.

Niestety nart i wiązań pod kolor ie zabezpieczyłem. :frown::

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No, no, pięknie, trzymasz klimat.:smile:Ale narty chyba trochę krótkie ? :rolleyes:::wink:Pozdrawiam,
He he staram się tylko trochę rozbawić wspominając przez łzy. Narty mają 150cm - widzisz sam jak to głupio wygląda. To Blizzard Acrobatic - wyczynowa narta do baletu. No może nie Hart ani Olin, które królowały wtedy w tym segmencie ale lepsze niż Volkl. Był jeszcze polski prototyp - bardzo udany - ale wyprodukowano tyle par, że ciesze się, że je widziałem bo mogę być jednym z nielicznych spoza fabryki. :)Tutaj już jakieś dłuższe narty są ale nie wiem jakie i czyje???

skanuj0041.jpg

Pozdrowienia serdeczne

skanuj0041.jpg.ff184b9b820bba14fb9b38bf17d1dac3.jpg

Edytowane przez Mitek
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to inaczej na Ciebie patrzę Piotrze. Po takim treningu... Swoja drogą jak miał wyglądać/wyglądał zamierzony na zdjęciu upadek bo kojarzy mi się jak nic z bardzo nowoczesną sytuacją wyjazdu nartek spod d... gigancie gdy się ich nie utrzyma. Umieliście przewidywać przyszłość.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Swoja drogą jak miał wyglądać/wyglądał zamierzony na zdjęciu upadek....

Eeee, nie doszukujmy się tu jakichś cudów:smile:

Na narty jeździł z nami chłopak który był czynnym zawodnikiem judo w Czarnych Bytom (199cm wzrostu i 100kg żywej wagi).

Zawsze wieczorami przed schroniskiem pod jego okiem ćwiczyliśmy na śniegu różne pady, chwyty i rzuty.

Będąc w schronisku przez bite dwa tygodnie na jednej "trasie" przy wyrwirączce przez 8 godzin dziennie człowiek się trochę nudził.

Więc takie gleby były pewną formą rozrywki. Zabawa była przednia.

Co do wyglądu to "jak wyszło". A to przerzut przez głowę, a to pad na bok lub nur jak w padzie siatkarskim, na zdjęciu jest chyba pad na plecy przez obrót. Przy dużej pokrywie śnieżnej to była świetna zabawa a zarazem człowiek uczył się jak się bezpiecznie wyłożyć aby krzywdy nie zrobiły mu narty czy kijki. Super było gdy się jeszcze po takim padzie udało wstać bez zatrzymania i jechać dalej.:smile:

Człowiek był wtedy sprawny i wysportowany więc nie było problemu.

Niestety to se uż ne wrati:biggrin::wink:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgodnie z moimi przypuszczeniami wątek zamiera. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe:smile:

Tak aby trochę go rozruszać wkleję filmik:

Miejsce - Międzybrodzie Bialskie

Czas - Środek zimy 1997

Występuje - Piotr_67

[video=youtube;Mzkr2rvLUAw]

Było to moje pierwsze spotkanie z deską snowboardową. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że ostatnie.

Fakt, że deska była koszmarna. Jakaś wyczynowa slalomówka Burton-a z wiązaniami do wpinania butów "twardych".

Jak się okazało to nawet nieźli deskarze z takim czymś maja problem a co dopiero nowicjusz i to wtedy z 16 letnim stażem na nartach.

Można się śmiać do woli:biggrin:

Później dla tych co to biadolą czy dziecko może, czy się nie stanie mu krzywda....itp.

Ja tak wiozłem swoją córę pierwszy raz wyciągiem i to był jej pierwszy dzień na nartach. Nie ma po tym traumy:biggrin: nie twierdzi, że przesrałem jej życie:wink:

Na koniec standardowe przygotowanie stoku - super!!!!!!!

Pozdrawiam

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...