Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nasze narciarskie "starocie"


Piotr_67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że w wątku o kurtkach post ROCH-a i mój przeszedł bez echa to założę nowy temat.

Zgodnie z sugestią ROCH-a można by się pokusić o założenie wątku dotyczącego szeroko rozumianej historii naszego nartowania.

Myślę, że każdy z nas posiada jakieś wspomnienia z wcześniejszych lat nartowania a do tego pewnie jakieś materiały audio i wizualne którymi by się chętnie podzielił z innymi zakręconymi na punkcie dwóch jak i jednej deski.

Powstał by taki wątek w którym każdy mógł by podzielić się (jak wspominał ROCH) starymi fotkami, filmikami anegdotami oraz wiedzą związaną z uprawianiem narciarstwa drzewiej.

Ten wątek to taki wstęp który posłużyć by miał wysondowaniu czy jest zapotrzebowanie na coś takiego i czy byli by chętni na dzielenie się swoimi zasobami szeroko pojętej pamięci (również tej zewnętrznej):wink:

Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że będę sukcesywnie dołączał stare fotki i filmiki narciarskie (na tyle ile ich mam). A zasoby me (prywatne) sięgają początku lat 60, wspomnień osobistych też nie brakuje.

Mile widziane by było, żebyście zadeklarowali czy jesteście gotowi na coś takiego.

Piszcie co tylko wam przyjdzie do głowy. Co byście chcieli widzieć w takim wątku, czym ewentualnie dysponujecie itp.

Tak jak wspominałem w tym „innym” wątku bez szerokiego frontu userów to nie będzie miało sensu.

Co do spraw technicznych – temat w dziale „pogadajmy” – „tematy narciarskie” tytuł do wybrania.

Czekam na propozycje i sugestie.

Pozdrawiam

Edytowane przez SB
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, zdjęcie zajefajne.Ale na razie chcę wybadać czy będzie zainteresowanie.Tak, że zdjęcia z opisem ewentualnie z anegdotami dopiero później po założeniu odpowiedniego wątku.PozdrawiamPS: dzięki za szybką reakcje. Wiem już, że na ciebie można liczyć.A tu mały rewanż:

PICT0701.jpg

PICT0701.jpg.04044e67f422fac4d8a202276e627d7f.jpg

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mały rewanż:

[ATTACH=CONFIG]16602[/ATTACH]

marker junior na polsportach?

to jeszcze jedne:

https://plus.google.com/u/0/photos/111875851620210639063/albums/5554374728035431425/5607072040395618754?pid=5607072040395618754&oid=111875851620210639063

kto zne te buty?

pozdrawiamM

Edytowane przez mig12345
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Myślę, że nie ma co czekać na opinie tylko zakładaj temat, a kto chce będzie się dołączał :)

I to mnie się podoba:smile:

Najwyżej będzie to wątek dla nas czworga:biggrin:

To były świetne wiązania. Mam zresztą z nimi dość ciekawe wspomnienia.

Jak to "mądry dzieciak" przy -15 chciałem je polizać.

Dobrze, że byli rodzice:biggrin::biggrin:

Co do butów - nie mam pojęcia, choć te cztery klamry?

Jakieś San Marco czy Kastinger?

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butów - nie mam pojęcia, choć te cztery klamry?

Jakieś San Marco czy Kastinger?

Pozdrawiam

No masz..... a mówili, że to 'zemsta polsportu' czy jakos tak, a moga udawać Kastingera :-) - czyli po prostu pierwsze polskie skorupy - "Tatry'

San Marco z Krosna - to tutaj:

https://plus.google.com/u/0/photos/111875851620210639063/albums/5554374728035431425/5577339809727934178?pid=5577339809727934178&oid=111875851620210639063

niskie, miekkie ogólnie do d... ale i tak lepsze od poprzednich wiązanych.... :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz..... a mówili, że to 'zemsta polsportu' czy jakos tak, a moga udawać Kastingera :-) - czyli po prostu pierwsze polskie skorupy - "Tatry'...

He, he a ja rzuciłem okiem na tą fotkę i myślałem, że te buty mają cztery klamry na dole.

Dopiero jak się przypatrzyłem to zobaczyłem trzy.

No cóż.......w końcu mam o rok więcej:smile:

Co do wątku to napisałem do SB czy można zmienić tytuł, aby nie zaczynać nowego tematu.

Jak dostanę odpowiedź to albo ten wątek zostanie z nowym tytułem, albo założymy nowy.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem buty skorupy w 80tych latach, to był taki dwukolorowy Polsport jak się nie mylę. Będę musiał zadzwonić do mamy do Pl, może jakaś fota :rolleyes::

Ale koszula w żółte kwiaty na stoku bije wszystko :wink:

Czy to nie kwiaty, bo ciężko z rozszyfrowaniem...

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ poczatki mojego narciarstwa (co za duże słowo- raczej po prostu uzywania nart przeróżnych) minęły niestety bez sladów materialnych w postaci sprzętu, pokaże tylko co znalazłem w zeszłym roku w czasie remontu magazynku przy garazu. Ponieważ wszystkie inne stare narty poszły kiedyś na przemiał byłem przekonany, że ulubione niegdyś fiszerki również... Przyznam, że to była miła niespodzianka. Obecnie te narty są po fachowym serwisie, kat krawedzi 90st :-) wiązania - 'kultowa' Tyrolia 150, rozebrane i przesmarowane, działają jak nówki (a były skrecone na 3/4 i nie tykane od mniej wiecej 1983 r - 30 lat!). Siły wypiecia w DIN sie nie ustawi, chyba ze na maszynie, bo mają skale 1,2,3,4 i koniec.... (nie jest to odpowiednik DIN) kiedyś jeżdziłem miedzy 2 a 3 - ustawiane 'na wyrwę'.Czyli narty gotowe do jazdy, niestety w zeszłym roku nie było na czym ich wypróbowac... Troche sie boję czy sie nie zabije, po przyzwyczajeniu do obecnych 'samoskretów'.... :-) :-). A jesli ktos ma chęc- zapraszam do Ustronia.

DSC_0238.jpg

DSC_0232.jpg

DSC_0233.jpg

DSC_0234.jpg

DSC_0236.jpg

DSC_0237.jpg

Narty kupione w PRL, chyba 1977(6?) rok, niezbyt twarde, przyjemne na każde warunki.

DSC_0238.jpg.227005446548e2874419b4690ff32648.jpg

DSC_0232.jpg.cdd2d845995f8e410b25e8b0fc30e369.jpg

DSC_0233.jpg.aa4663575d36b008724fce4085b097ba.jpg

DSC_0234.jpg.a3211bd033be9a64bc09264ecdce4ed6.jpg

DSC_0236.jpg.9eeafc7780d7b490f24735ea844b1ce9.jpg

DSC_0237.jpg.4510a62a6f51792b0c0797b874a2a594.jpg

Edytowane przez mig12345
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam mało fotek z początków mojego nartowania.

Mam wrażenie,że w tej chwili stosunek mojego nartowania do ilości zdjęć jest odwrotnie proporcjonalny.:rolleyes::

Kiedyś kilka razy w tygodniu gdzieś tam się bywało na nartach.

Nie mówię o przydomowych górkach,ale jakiś Dębowiec,Szyndzielnia,Czantoria czy Skrzyczne były często przeze mnie odwiedzane.

I to PKSem lub PKP.:laughing:

Ale przejdźmy do sedna.

To zdjęcie już kiedyś było na forum.

Ja i mój pierwszy sprzęt. W latach 60tych XX wieku.:biggrin: Kruca ale jestem stary już.:crazy:

tata_small_.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......musze je przejrzeć i zeskanować ciekawsze kwiatuszki :)....

Piękne.

Ze zdjęć tych wynika, że większość zaczynała na "doskonale" przygotowanych trasach.

Moja żona i córa mają również podobne zdjęcia (ilość śniegu zdjęcie nr 1 i 3):biggrin::biggrin:

A jednak nie przeszkodziło to w świetnej zabawie i nauce narciarstwa.

Tu dowody:

[video=youtube;ggpXI3GHDzQ]

Rok wyświetla się na filmie. Miejsce to Koniaków. "Stok" za domem gospodyni przygotowany własnoręcznie a właściwie własnonożnie przeze mnie, żonę córę i chrześniaka.

Śniegu ile było to widać, ale temperatura był bite -20stC:smile:

Następne ujęcie to rok ten sam, ale stok już proffi - Kubalonka w Istebnej:biggrin::wink:. Wtedy jedyne miejsce ze śniegiem w regionie.

Pozdrawiam

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...