Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Solden&Pitztal&Kaunertal 03-08.11.2014


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiecie jak mnie cieszą te słowa. Od niedzieli będę tam walczył na białym.

Ogólnie możecie cóś skrobnąć nt ośrodka.Jakie trasy itp.

Pozdrawiam.

Trasy łatwe, bardzo łatwe, lajtowe, niezbyt szerokie, infrastruktura nowoczesna, znaczy to o prócz orczyków, no ale nie ma się do czego przyczepić, ogólnie ośrodek ładnie doinwestowany.

Ach...ten dojazd...hmmmm.... coś gdzieś pisałeś o ekstremalnym dojeździe do Soldy we Włoszech, no to.... zabierz paczkę pampersów:tongue:. W każdym razie jak dla mnie fajna atrakcja, jednak nie na tyle fajna żeby zaznawać jej przez tydzień co dziennie, jest to przede wszystkim męczące i czasochłonne, w warunkach zimowych wyjazd potrafi zająć ok godzinę.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy łatwe, bardzo łatwe, lajtowe, niezbyt szerokie, infrastruktura nowoczesna, znaczy to o prócz orczyków, no ale nie ma się do czego przyczepić, ogólnie ośrodek ładnie doinwestowany.

Ach...ten dojazd...hmmmm.... coś gdzieś pisałeś o ekstremalnym dojeździe do Soldy we Włoszech, no to.... zabierz paczkę pampersów:tongue:. W każdym razie jak dla mnie fajna atrakcja, jednak nie na tyle fajna żeby zaznawać jej przez tydzień co dziennie, jest to przede wszystkim męczące i czasochłonne, w warunkach zimowych wyjazd potrafi zająć ok godzinę.

Będę mieszkał w Feichten i jesteśmy nastawieni na korzystanie ze skibusów.

Dzięki.Pozdrawiam.

PS Na taki Pitztal też trza do kreta swoje odstać zwłaszcza w popularne weekendy. O czekaniu na kreta w dół to już nie wspomnę. Więc pewnie czasowo różnica jakaś będzie, jednak do zaakceptowania myślę. A jak się człek na siedzące w busie załapie to oko można przytrenować jeszcze z pół godzinki.:cool::

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do parkingu gdzie staruje pierwsze krzesło też jest taki hardcorowy podjazd?

Trasy łatwe, bardzo łatwe, lajtowe, niezbyt szerokie, infrastruktura nowoczesna, znaczy to o prócz orczyków, no ale nie ma się do czego przyczepić, ogólnie ośrodek ładnie doinwestowany.

Ach...ten dojazd...hmmmm.... coś gdzieś pisałeś o ekstremalnym dojeździe do Soldy we Włoszech, no to.... zabierz paczkę pampersów:tongue:. W każdym razie jak dla mnie fajna atrakcja, jednak nie na tyle fajna żeby zaznawać jej przez tydzień co dziennie, jest to przede wszystkim męczące i czasochłonne, w warunkach zimowych wyjazd potrafi zająć ok godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poznaliśmy Solden z tej lepszej stronyWarunki śniegowe bardzo dobre po ostatnich opadach i pogoda zdecydowanie lepszaZbombarduje Was jeszcze kilkoma fotkami,ostatni raz :stupid:

IMAG0132.jpg

IMAG0138.jpg

IMAG0150.jpg

IMAG0153.jpg

IMAG0154.jpg

IMAG0155.jpg

IMAG0156.jpg

IMAG0158.jpg

Na koniec udało nam się zamkną stoki Solden

IMAG0159.jpg

p1050240_medium.jpgp1050237_medium.jpgZ mojej strony to tyle,jutro ostatni dzień i mam nadzieje że będzie taki jak dzisiejszy :smile:

IMAG0132.jpg.d214424d0e2ad052932363e5bcfa79c8.jpg

IMAG0138.jpg.ac404e686908d46446bd37a5b5d87af4.jpg

IMAG0150.jpg.0da501044ba868d86dbe704865ec2b6e.jpg

IMAG0153.jpg.d4d33b29cede912e945cf69cb5d5fc88.jpg

IMAG0154.jpg.0fb503b4b57e5266ef29b75fc041b99f.jpg

IMAG0155.jpg.c499d4cecbe9650f2f32eaae0c436767.jpg

IMAG0156.jpg.6594b42f01d2bfa784853f17613e1c04.jpg

IMAG0158.jpg.e2443548d446b08f8a2449aea1dcc317.jpg

IMAG0159.jpg.3e9878a9e7fbd5e2696c3952992029c2.jpg

Edytowane przez SB
Dodałem zdjęcia
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zdarzenie mięliśmy z nartami Darkalewandowskiego, ale od początku...

Jeszcze przed wyjazdem Darek wysłał mi narty Salomony dosłownie kilka dni jeżdżone "do roboty", czyli do ostrzenia i smarowania, darek wspominał że to super narta, jednak po ostatnim oddaniu ich do serwisu gdzieś w Warszawie nie dało się na nich jeździć.

Już jak je dostałem kurierem to z kartonu wypadła śruba odpowiedzialna za napięcie sprężyny przedniego bezpiecznika. Po oglądem te narty i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to.... no masakra, zadzwoniłem do Darka i mówię że ja się nie podejmuję serwisu tych nart, bo to się nadaje tylko na pełny serwis maszynowy. Ślizgi były nierówne, w jednym miejscu gładkie, a w innym porowate jak papier ścierny, krawędzie na oko były nie równe.

Narty oddałem do serwisu Marcina Szafrańskiego i tam je zrobiono perfekt. Dzień przed wyjazdem przypomniałem sobie o śrubie i że trzeba Darkowi wyregulować te wiązania, no i się okazało że śruby bezpiecznika się nie da wkręcić, a poza tym wiązanie wygląda na uszkodzone - noski co trzymają przód buta są luźne, tak nie powinno być.

Po szczegółowych oględzinach nart stwierdziłem że wiązania się niewspółmiernie zużyte w porównaniu z nartami, moja diagnoza... po prostu ktoś podmienił w serwisie w Warszawie Darkowi wiązania, a przy okazji spieprzył ślizgi i krawędzie - masakra!!!

Jednak wzięliśmy te nart na wyjazd z myślą że oddamy je tu do serwisu, no i tak zrobiliśmy....

Jak serwis w Solden podszedł do zagadnienia...

Napisali od Salomona, a Salomon kazał zaproponować klientowi wymianę wiązania na komplet nowych wiązań w cenie 50 e, wraz z wymianą oczywiście.

Ciekawe jak u nas by to zostało załatwione?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można prosić o informacje który to serwis? tak ku przestrodze...

Nie można, bo jeśli chodzi o zamianę wiązań to dowodów nie mam, to są moje przypuszczenia, dlatego nie można.

zawsze można na forum do wrócić pytanie i zapytać który serwis w Warszawie polecacie:smile:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko lub niemal wszystko z naszego wyjazdu opisali już,marcinn i SB.

Mnie pozostaje podziękować całemu towarzystwu za 5 wspólnie i wspaniale spędzonych dni.

Kolega dareklewandowski pożegnał się ze mną czule klasycznym "niedźwiadkiem". Kolega marcinn zaś martwił się abyśmy się nie popłakali przy tym czułym pożegnaniu.

Było wiele śmiechu i masa radości i obyło się bez najmniejszego zgrzytu podczas całego wyjazdu,co warto podkreślić.

Szczególne podziękowanie i wyrazy wdzięczności ma ode mnie marcinn,który to przyjechał po mnie i na koniec odstawił "na próg".

Musiał troszkę kilometrów nadłożyć i czasu poświęcić.

marcinn,...może następnym razem ja będę mógł się Tobie odwdzięczyć.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj narciarsko bardzo udany dzień choć z racji że już wracaliśmy to musieliśny zejść z stoku ok 13, ale i tak się udało pojeździć tyle co inni mają ciężko wykręcić za cały dzień :rolleyes::http://www.iskitracker.com/tracks/shared/EiTzgE7qEvPQQGGiZ1FxDodałem jeszcze kilka zdjęć do galerii z Soldenowskich lodowców http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=8500&catid=newimagesJeszcze taka ciekawostka, espreso made in Austria:eek: :biggrin:

P1050204.jpg

P1050205.jpg

klein espreso:stupid:

P1050204.jpg.41aee5891f4e42360f22f9c9e31cde6f.jpg

P1050205.jpg.d52921e03d6538766b510ecae9a26202.jpg

Edytowane przez SB
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretna trasa, nie? ;)

Najnormalniejsza czarna trasa, bez jakiejkolwiek ekstremy.

Widziałem na jednym z pierwszych zdjęć Head Rally. Jęk się sprawują?

Nie będę się rozpisywał, czy kopią, czy nie, a jeśli tak to w której fazie skrętu:stupid:, powiem jednym słowem, są doskonałe:applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...