Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata 2014 - Polacy


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu na swoim facebooku Karolina Chrapek zamieściła takiego posta:

Chwilkę się zbierałam do napisania tego postu, ale wczoraj po otrzymaniu informacji nie umiałam jakoś myśli pozbierać. Na stronie PZN-u została umieszczona oficjalna informacja o składzie na Mistrzostwa Świata Vail/Beaver Creek 2015, w którym znaleźli się Maryna Gąsienica Daniel i Maciej Bydliński serdecznie im gratuluję i życzę powodzenia w startach za oceanem!!!!

Ja niestety nie lecę na tegoroczne MŚ. Dla wyjaśnienia aby na nie polecieć w pierwszej kolejności brano pod uwagę zdobyte punkty PŚ a następnie punkty PE. Mnie nie udało się zdobyć żadnych z nich i o ile w PŚ startowałam ale jak wiadomo wjechanie do "top 30" do łatwych nie należy i w tym sezonie udało się to tylko Maćkowi Bydlińskiemu, to w PE niestety nie wystartowałam ani razu ponieważ wszystkie starty szybkich konkurencji zostały odwołane Emotikon frown. Najpierw te w Skandynawii ze względu na brak śniegu, a teraz w Szwajcarii z powodu opadów śniegu, wiatru i mgły. W związku z tym tak naprawdę nie było mi dane w ogóle wystartować i nie miałam szansy aby walczyć o punkty PE, które były przepustką na MŚ. Zapunktowałam tylko w Nor-Am Cup w Kanadzie gdzie byłam 3 i 5, ale ten puchar kontynentalny nie był niestety brany pod uwagę.

Przykro mi z tego względu, że miałabym szanse ponownie powalczyć w kombinacji alpejskiej i w SG. Mam najlepsze fis punkty w tych konkurencjach plus w DH w swojej karierze i jestem prawdopodobnie najlepiej przygotowana fizycznie i psychicznie patrząc na ostatnie lata mojej kariery….ale cóż, takie życie, taki los widocznie tak miało być…

Mimo to jeszcze się nie poddałam i w ten weekend walczę w PŚ w St. Moritz i mam nadzieję, że tym razem pogoda nie spłata nam figla, a następnie w PE w austriackim Hinterstoder. Potem powrót do domu przepakowanie i wylot na Uniwersjadę do hiszpańskiej Sierra Nevady.

Proszę nadal o trzymanie kciuków moich fanów, bo ciągle jest o co walczyć.

Kala ")

Pozwoliłem sobie wybrać jeszcze komentarze od 3, nieprzypadkowych osób:

Filip Rzepecki: witamy w naszym pięknym PZN'ie gdzie nigdy nic nie jest pewne a zasady potrafią zmieniać sie co 2 dni... niestety tak jest dziewczyna punktuje w nor-amie a oni to mają w dupie... Ba punktuje była 3cia w pucharze kontynentalnym... ale panowie na stołeczkach wiedzą lepiej. Ja się nie zdziwię jak jutro wejdzie korekta bo mamy vice mistrza Bośni i Hercegowiny także może i Ty się załapiesz. BTW powodzenia w dalszych startach :)

Bartosz Hamera: W kontekscie tego co pokazalas w kombinacji na olimpiadzie broniac godnie honoru Polski nie rozumiem tego i jestem oburzony tym faktem

Kasia Karasińska: Karola dokładnie wiem co czujesz, ja to przeżyłam przed Vancouver:-(Mimo wszystko trzymam kciuki:-)

Chyba jakikolwiek komentarz jest zbędny... 17 miejsce na IO w Sochi, w tym roku 3 i 5 w Pucharze Kontynentalnym... Słodka rzeczywistość.

Przynajmniej tyle dobrze, że Maryna Gąsienica Daniel i Maciej Bydliński polecą - ktoś będzie reprezentował nasz kraj. Potężna kadra. Ciekawe czy im też nie zablokują wyjazdu... Jeszcze można wpaść na jakiś wspaniały pomysł, w końcu trochę czasu pozostało.

Biorąc pod uwagę to, jakie mogą się pojawić za chwilę komentarze a propos wyselekcjonowanej dwójki, pragnę Was zapewnić o doskonałej postawie Macieja Bydlińskiego podczas przygotowań. Dowiedziałem się z pewnego, baaaaaaardzo dobrze zorientowanego źródła, że Maciej przepracował okres przygotowawczy niezwykle ciężko. Podobno jego przygotowanie fizyczne osiągnęło punkt kulminacyjny, co oznacza, że fizycznie już lepiej nie może być przygotowany. W sumie, jak tak patrzę na filmiki, które czasem wrzuca na fb, to muszę przyznać, że naprawdę wygląda to imponujaco. Teraz musi skupić się przede wszystkim na psychice.

Tak czy siak, niezależnie od tego, kto się znalazł w kadrze, a kto nie, uważam, że 2 osoby, jako reprezentacja Polski to ZDECYDOWANIE ZA MAŁO! A system, wg którego wybierano reprezentantów to jakaś kpina i farsa! Jestem rozczarowany i zdegustowany. Jest mi po prostu przykro i wstyd za to, co się dzieje w kraju, w którym ponoć na nartach jeździ 8 000 000 obywateli. Idąc tym tropem, gdyby Stoch nie wygrał w Zakopanem, to pewnie też by się do kadry nie załapał :stupid:

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZN nadal po staremu. Rok temu przed IO w Soczi też były jaja, kryteria wyboru reprezentantów na duże imprezy to są jakieś niesmaczne żarty i temat ciągnie się już długo.. :frown::.

Ale tak jak napisał Filip, może jakaś zmiana jeszcze będzie po sukcesie naszego vice mistrza Iranu a teraz Bośni :rolleyes::.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Facebooku napisała. Po co? Do kogo toto jest adresowane? Taki wpis sportowca to wyraz słabosci psychicznej, nie determinacji i uporu w walce o osiaganie jak najlepszych wyników? Czyżby były to jakieś żale? Jeśli tak, to do kogo adresowane? Logicznym jest chyba, że trzeba pisać do PZN, nie na Berdyczów!

Wyjazd do Ameryki to niezła wycieczka, ale powiedzmy sobie uczciwie, po co ona miałaby tam jechać? Po to aby wziąć udział w zawodach?

Nie znam realiów, ale wydaje mi się, że gdyby sama opłaciła sobie koszta związane z przelotem, startem i pobytem, PZN mógłby chyba ją zgłosić.

PZN z odpowiednim wyprzedzeniem ustalił i ogłosił pewne warunki konieczne do spełnienia aby wystartować. Co, nie były one potencjalnym uczestnikom MŚ znane? Teraz należałoby zmienić dla niej te warunki? PZN- owi widocznie nie zależy na udziale, a na wyniku! Ta pani nie spełniła kryteriów i w ocenie PZN widocznie nie gwarantuje satysfakcjonującego wyniku. I tyle w temacie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze Mistrzostwa Świata i Igrzyska ta imprezy gdzie dużo łatwiej zrobić wynik niż w Pucharze Swiata. Uważam, ze mimo ,ze to nie jest rok olimpijski i środków jest zapewne trochę mniej to na MS powinni pojechać w czwórkę: Bydliński, Jasiczek, Chrapek, M. Gąsienica-Daniel - w końcu PZN to ich nominował do Kadry A na ten sezon. Bydliński & Chrapek bo mogą zrobić wyniki w niszowej kombinacji, choć formy zadnej nie reprezentują, a Jasieczek i M. Gąsienica-Daniel bo Jasiczek w SL a MGD w GS przy odrobinie szczęście (duże ilości zawodników poza trasą) mogą pewnie gdzieś na granicy 30-tki się zameldować- choć pewnie raczej w 4 dziesiątce.

Za nieco niesmaczne uważam natomiast jeżdżenie po M. Jasiczku (podobnie zresztą jak niestety bardzo dwuznaczne wysłanie M. Jasiczka przez jego "sztab"na takie imprezy jak mistrzostwa BiH) przez innych czpłowych polskich zawodników. Sportowo, żaden z innych polskich zawodników nie udowodnił w dwóch latach ze jest lepszy w SL niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, jakie mogą się pojawić za chwilę komentarze a propos wyselekcjonowanej dwójki, pragnę Was zapewnić o doskonałej postawie Macieja Bydlińskiego podczas przygotowań. Dowiedziałem się z pewnego, baaaaaaardzo dobrze zorientowanego źródła, że Maciej przepracował okres przygotowawczy niezwykle ciężko. Podobno jego przygotowanie fizyczne osiągnęło punkt kulminacyjny, co oznacza, że fizycznie już lepiej nie może być przygotowany. W sumie, jak tak patrzę na filmiki, które czasem wrzuca na fb, to muszę przyznać, że naprawdę wygląda to imponujaco.

Czyli można domniemywać, że jeśli teraz nie błyśnie talentem to już raczej nigdy.

Tak czy siak, niezależnie od tego, kto się znalazł w kadrze, a kto nie, uważam, że 2 osoby, jako reprezentacja Polski to ZDECYDOWANIE ZA MAŁO! A system, wg którego wybierano reprezentantów to jakaś kpina i farsa! Jestem rozczarowany i zdegustowany. Jest mi po prostu przykro i wstyd za to, co się dzieje w kraju, w którym ponoć na nartach jeździ 8 000 000 obywateli. Idąc tym tropem, gdyby Stoch nie wygrał w Zakopanem, to pewnie też by się do kadry nie załapał :stupid:

Rochu, proszę zachowaj pewien obiektywizm. Przyznasz, że chyba się nieco zapędziłeś z tym porównaniem do Kamila Stocha. Jakby nie było Kamil to dwukrotny Mistrz Olimpijski i zdobywca Pucharu Świata. Regularnie punktuje w zawodach PŚ i należy obecnie do najlepszych zawodników na świecie w swojej dyscyplinie. Kamila możesz porównywać z Hirscherem albo Svindalem. Kamil już niczego nie musi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumer, Karolina zajęła 17 miejsce w kombinacji w Soczi. To słaby wynik? Naprawdę według Ciebie nie ma po co tam jechać?

Pewnie że dobre, ale to było w zeszłym roku! Co, za zasługi ma jechać?

Wiesz dobrze, że wszystkim naszym sportowcom życzę dobrze, narciarzom i automobilistom szczególnie. Trzeba twardo stanąć na nogach i dostosować się do realiów. Może zbyt impulsywnie zareagowałem na publikację żalów na fejsie, ale nie uważam ,aby to było dobre miejsce na na takie publikacje. Nie ma lekko i nie jest łatwo osiągnąc dobry wynik w sporcie. Trzeba być przygotowanym na przeciwnosci i porazki. Nie mozna też liczyć, że ze sportowcem obchodzić się będą jak z jajem,i na specjalnych warunkach traktować, bo osiagnął 17 miejsce w Soczi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można domniemywać, że jeśli teraz nie błyśnie talentem to już raczej nigdy.

Rochu, proszę zachowaj pewien obiektywizm. Przyznasz, że chyba się nieco zapędziłeś z tym porównaniem do Kamila Stocha. Jakby nie było Kamil to dwukrotny Mistrz Olimpijski i zdobywca Pucharu Świata. Regularnie punktuje w zawodach PŚ i należy obecnie do najlepszych zawodników na świecie w swojej dyscyplinie. Kamila możesz porównywać z Hirscherem albo Svindalem. Kamil już niczego nie musi.

Ad. 1. Myślę, że trochę tak. Tzn. jeśli nadal będzie utrzymywał tak wysoką formę fizyczną, to może to zrobić i za dwa lata. Wszystko zależy od psychiki i formy czysto "narciarskiej".

Ad. 2. Oczywiście, że nie można porównywać Kali i Kamila Stocha! :) Daleki jestem od tego. I powiem więcej, Hirscher w moim odczuciu nie ma aż takich osiągnięć jak Kamil Stoch. Ostatnie zdanie mojej wypowiedzi to sarkazm.

Za nieco niesmaczne uważam natomiast jeżdżenie po M. Jasiczku (podobnie zresztą jak niestety bardzo dwuznaczne wysłanie M. Jasiczka przez jego "sztab"na takie imprezy jak mistrzostwa BiH) przez innych czpłowych polskich zawodników. Sportowo, żaden z innych polskich zawodników nie udowodnił w dwóch latach ze jest lepszy w SL niestety....

Tutaj się zgadzam. Ale nie wszyscy po nim jeżdżą, niemniej jednak jest to trochę przykre. Niestety myślę, że to wszystko rozbija się o brak pieniędzy. Potem ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na takie ekstrawagancje, jak rzeczone mistrzostwa Iranu, piszą takie rzeczy o tym młodym slalomiście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-chyba mnie trafi szlak,ok8000000 milionów narciarzy i nie stać PZN na wysłanie co najmniej piątki dobrze rokujących narciarzy

A 500 skoczków może być reprezentowanych w Japoni przez jak się nie mylę piątkę skoczków.

Co pokazuje że kasa jest dzielona w stosunku 2/3 na skoki i 1/3 na resztę zimowych dyscyplin:frown::

Sam Kamil i może jeszcze jeden nie może generować wszystkich wydatków PZN-PROSZĘ:confused::

A teraz apel do wszystkich narciarzy w naszym kraju-ślijmy maile do pzn lub stwórzmy stronę na face ze wszystkimi naszymi głosami o przejrzystość w rozdziale kasy:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-chyba mnie trafi szlak,ok8000000 milionów narciarzy i nie stać PZN na wysłanie co najmniej piątki dobrze rokujących narciarzy

A 500 skoczków może być reprezentowanych w Japoni przez jak się nie mylę piątkę skoczków.

Co pokazuje że kasa jest dzielona w stosunku 2/3 na skoki i 1/3 na resztę zimowych dyscyplin:frown::

Sam Kamil i może jeszcze jeden nie może generować wszystkich wydatków PZN-PROSZĘ:confused::

A teraz apel do wszystkich narciarzy w naszym kraju-ślijmy maile do pzn lub stwórzmy stronę na face ze wszystkimi naszymi głosami o przejrzystość w rozdziale kasy:stupid:

Wybacz, ale zupełnie nie masz racji. Nie znam finansów PZN, ale wydaje mi się, że z "działalnosci" alpejczyków nie wpływa do kasy PZN ani złotówka!!! Wręcz odwrotnie! Popatrz natomiast na skoczków. Wszędzie ich pełno, szczególnie w reklamach. Popatrz na logo różnych firm na ich kombinezonach. Od czasów Małysza skoki stały się popularne. Jego sukcesy, póżniej i Stocha, spowodowały wzrost zaintaresowania tą dyscypliną. Złote medale olimpijskie, złote medale MŚ przekładają się na kasę i NA "CIĄGNIĘCIE" INNYCH ZAWODNIKÓW. Niech choć jeden złoty medal zdobędzie nasz alpejczyk i sytuacja się zmieni.

Z tymi 8 000 000 milionami narciarzy to grubasno przesadziłeś. Policz, osiem milionów razy milion, to ni mniej ni więcej jak 8 000 000 000 000!!!!! Na ziemi est ok. 1 000 razy mniej ludzi!

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej obstaję przy czytelnym rozdziale kasy na cały sport zimowy-skoki mogą sobie generować kasę sponsorów(po za kasą pzn),a co mają powiedzieć biatloniści,saneczkarze czy skicrosowcy itp.muszą się borykać wiecznie z brakiem kasy,żenada.Bumer jak myślisz czy u nas jest brak talentów w naszej ukochanej dyscyplinie-NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 8 000 000 milionami narciarzy to grubasno przesadziłeś. Policz, osiem milionów razy milion, to ni mniej ni więcej jak 8 000 000 000 000!!!!! Na ziemi est ok. 1 000 razy mniej ludzi!

No nie łap mnie za słowa-wiesz o co chodziło:biggrin:

Na lewo i prawo rozdajemy kasę podatników a na sport wiecznie państwo sępi grosza,kiedy znajdzie się polityk z JAJAMI i rozgoni to na trzy wiatry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 8 000 000 milionami narciarzy to grubasno przesadziłeś. Policz, osiem milionów razy milion, to ni mniej ni więcej jak 8 000 000 000 000!!!!! Na ziemi est ok. 1 000 razy mniej ludzi!

No nie łap mnie za słowa-wiesz o co chodziło:biggrin:

Na lewo i prawo rozdajemy kasę podatników a na sport wiecznie państwo sępi grosza,kiedy znajdzie się polityk z JAJAMI i rozgoni to na trzy wiatry[/QUOT

Juz był, a nawet dwóch było! Jeden kochał zegarki a drugi to Miro!:smile: Aha przepraszam, zapomniałem o wielbicielce Madonny, ale ona to jest chyba trwale pozbawiona jaj!:smile:

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało że aby coś osiągną trzeba zainwestować!

Ale w naszym kraju i to chyba we wszystkich dziedzinach , czeka się na cud jak z Małyszem , albo Justyną.

Widziałem osobiście w Annaberg jak w niedzielę zorganizowane były zawody juniorów w GS , sponsor Atomic, nagrody wręcza Marcel, młodzież zasuwa jak Ligety:laughing:, są super nagrody, rywalizacja pozwalająca poczuć atmosferę współzawodnictwa i przyzwyczaić się do presji.

Takie zawody odbywają się oczywiście częściej niż raz w sezonie. No i wówczas można wybrać bo jest z kogo i mieć wyniki na arenie międzynarodowej. Jak to mówi mój znajomi " świat i ludzie".

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić , że z perspektywy prezesa związku narciarskiego w ponad 30. milionowym kraju niemożliwe jest załatwienie wsparcia ze strony atomica, fischera czy salomona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa Świata 2014 - Polacy

Dajcie spokój....szkoda czasu na komentowanie...banda błaznów a nie związek chociaż parę lat wstecz Tajner(już jako prezes pzn) jadał w barze mlecznym - ciekawe czy dla dobra finansów związku czy swoich bo np. w koszta wpisywał "żurek z sheratona"...i jak Hoffman przycinał na kilometrowkach tak Tajner kroił na obiadkach :-D

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...