Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurtki na narty.


g.guzicki

Rekomendowane odpowiedzi

Parę lat temu kupiłem 2 softshelle z McKinleya i służą do dzisiaj. Ogólnie dobry jakościowo produkt za korzystną cenę. Z tego co wtedy czytałem to nie marka własna IS tylko oni mają wyłączność na Polskę. Mogę się oczywiście mylić.

W Austrii w IS także jest McKinley ...także na pewno marka własna, a co do jakości to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Proba o dobór Kurtki Narciarskiej

Zamierzam kupić kurtkę narciarską ale nie dlatego że jeżdżę bardzo dużo tylko dlatego że odpowiada moim potrzebom i posłuży jako kurtka zimowa do chodzenia i czasem jako kurtka narciarska. Kompletnie nie mam rozeznania w firmach takich kurtek, dlatego proszę o pomoc. Jest kwestia membrany gore-tex, chcę zaznaczyć że jeżeli ma już mieć takową membranę to tylko oryginalny gore-tex min 15.000 (chyba jakos tak), nie interesują mnie opcję: "nasza firma ma własną membranę równie dobrą co gore-tex". Miałem okazję mierzyć kurtkę Salomon Supernova M bez membrany gtx. Czuć że bedzie w niej ciepło ale trochę design ubogi. Chciałbym kurtkę fajnie stylizowaną która posłuży mi na wiele sezonów zimowych, zapewni ciepło i sprawdzi się na stoku, nie jestem pewien czy potrzebuję tej membrany skoro nie jeżdżę tak dużo wiec proszę o podpowiedź. jestem gotów wydać ok 1000 zł. Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Spokojnie przeczytaj co napisałeś - bałagan i bełkot.-.

Ja jestem pewien, że nie potrzebujesz tej membrany ( ani jakiejkolwiek) - ani do jeżdżenia ani do chodzenia.

Kup sobie kurtkę z nieubogim designem i będziesz zadowolony. Reszta nie ma tak wielkiego znaczenia. Kto się pozna?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku... każda membrana po kilku... kilkunastu praniach jest do d...! ale jak chcesz przepłacać!

NIEPRAWDA!!!!! Ja 10 sezon używam jednego kompletu kurtka + spodnie i parametry trzyma doskonałe.

PS

Dodam że gdy mocno pada deszcz również używam kurtki w dni codzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie upatrzyłam na przecenach zestaw z GORE-TEXu i chyba zainwestuję, teraz jest na takie zakupy dobra pora.

Obecnie jeżdżę w kurtce 5k i spodniach 10k i nie narzekam, nawet na deszczu dają radę, ale przyznam, że od siedzenia na mokrej kanapie (w czasie deszczu właśnie) spodnie mi przemokły trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie upatrzyłam na przecenach zestaw z GORE-TEXu i chyba zainwestuję, teraz jest na takie zakupy dobra pora.

Obecnie jeżdżę w kurtce 5k i spodniach 10k i nie narzekam, nawet na deszczu dają radę, ale przyznam, że od siedzenia na mokrej kanapie (w czasie deszczu właśnie) spodnie mi przemokły trochę.

Jeśli masz nie więcej jak 164cm wzrostu to przejrzyj również kolekcje dziecinne. W rozmiarze "dziecinnym" jest jeszcze lepsza opłacalność. Za tą samą kurtkę możesz zapłacić połowę ceny w stosunku co dla dorosłej osoby. Dotyczy również przecen.

Ja trafiłem okazję i za kurtkę której cena początkowa była prawie 2500zł zapłaciłem 580zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spośród kurtek np Salomon, Rossigniol, blizzard polecicie jakiś model który ktoś miał okazję testować ? Co do gore-tex-u nie zgadzam się z opinią ze czy jest czy nie to bez znaczenia. Uważam, że jeżeli chce kurtkę "na lata" to warto zainwestować te parę zł więcej i mieć membranę ale konkretna od 15.000, taki sprzęt sprawdzi się w każdych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wydać tysiąc złotych to obecnie w sieci Martes są przeceny Colmara. Ceny oscylują w okolicy tysiąca.

Jeżeli będziesz jednak chciał wydać mniej, to mają tam markę Elbrus i też przecenili kurtki na ok 400 złotych (membrana 15 tyś chyba...)

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny ma jmpsport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w martensie i niestety nic ciekawego nie znalazłem. Słuchajcie wiec tak co to membrany to może i faktycznie przydałby się ale nie jest to warunek. Natomiast warunkiem jest fajny design kurtki i no jednak opuszczanie firm typu elbrus, 4f, jmpsport. Powiedzmy ze jest to moje prywatne upodobanie. Zapytam jeszcze raz czy ktoś poleci coś z jednak "wyższej" półki typowych narciarek: salomon, rossignol, blizzard....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...