Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 15/16


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nawet Mackowi PZN odmówił sponsorowania i sam dał radę jak się sponsorować - to dajcie rady jak zapewnić naszym alpejczykom treningi i występy

Nie wiem dlaczego do mnie to pytanie. Ja pomagałem Maćkowi wpłacając na jego treningi.

Nie było w moim poście żadnej ironii, cieszę się z każdych punktów Polaków i Polek w PŚ. Czekam z niecierpliwością aż przyjdzie moment kiedy, któryś z naszych zawodników lub zawodniczek zdobędzie je w SL/GS :).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

"Wydaje się" ... dziura była dokładnie w momencie przekrawędziowania się do lewego i kto szedł zachowawczo ten przejeżdżał a kto szedł wszystko i nie trafił dobrze leciał. Po prostu chcesz dociążyć a narta w tym momencie ucieka Ci spod nóg i później dostajesz przeciwstok.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się na narty, nie oglądałem zjazdu, a tu takie dramatyczne wiadomości. W ten brutalny sposób został przerwany jeden z najlepszych w historii sezonów jakiegokolwiek zawodnika, dominacja Svindala była niezwykła. Przegrał tylko zjazd w Santa Caterina i przypadkowy super-g w Beaver, 7 zwycięstw i szansa na to, że pomimo opuszczenia połowy sezonu i tak wygra którąś z małych kulek. Znowu wraca temat Hirscher w czepku urodzony, bo teraz tylko Kristoffersen może mu zagrozić w generalce, a szansa na to jest znikoma. Svindal nigdy nie miał uszkodzonych kolan, więc jest szansa że wróci w formie i akurat zdąży na kolejny sezon, choć młodzieniaszkiem już nie jest bardzo chciałbym oglądać go jeszcze przez kilka sezonów w PŚ.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Właśnie też miałem wrażenie, że nigdy nie maiła kontuzji kolana ale powtórka z upadku, która pokazywała co działo się z lewą nogą i jak kolano znalazło się praktycznie pod pacha nie pozostawia złudzeń.

Szkoda, bardzo szkoda - wesoły, zawsze uśmiechnięty a przy tym twardy i dążący do celu. Super sportowiec i człowiek. Ciekawe czy zastanie wszczęta jakaś procedura związana z terminarzem zawodów, który tak Svindal - moim zdaniem słusznie - krytykował.

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poprzednio miał zerwanego Achillesa, nie wiecie czy obecna kontuzja dot. tej samej nogi ? Jeśli tak czy ma coś piernik do wiatraka ? Jeśli byłaby to ta sama noga, mogłoby to jakoś opóźnić rekonwalescencję ?

W szybkościowych z wikingów został Kjetil i Kilde, w technicznych maja Kristofersena.

Trzymam za nich kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norweski Związek Narciarski podaje, że przerwa ALS potrwa do 10 miesięcy niestety, a to znaczy, że do kolejnego sezonu też nie bardzo będzie mógł się przygotować właściwie. U Aksela zdiagnozowano zerwanie wiązadła krzyżowego i uszkodzenie łękotki. A która noga, dla mnie całkowicie bez znaczenia. Co do Marcela to nawet jak przegrywa, to wszystko układa się po jego myśli! I dla przypomnienia - pierwszą dużą kulę Hirscher zdobył w sezonie 2011/2012. Wydawało się, że bez zbytnich problemów obroni ją Ivica Kostelic, ale w trzeciej dekadzie lutego chyba po Sochi lub (prawdopodobniej) w Bansku nabawił się kontuzji i mimo, że wrócił na ostatnie zawody do Schladming to Puchar mu uciekł z przed nosa:sorrow:. Po kontuzji Kostelica faworytem do Pucharu wydawał się zostać specjalista od konkurencji szybkościowych Beat Feuz. Ale i on przed samym Schladming się rozsypał i Wielka Kryształowa Kula sama wskoczyła w ręce (może jednak bardziej nogi) Marcela Hirschera. I od tej chwili Marcel nie może jej oddać (nawet jakby chciał:stupid:)

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć dzisiaj Axel ma mieć operacje, ekipa norweska mocno zmotywowana stawia na Henrika w slalomie, dobrze, że eurosport choć drugi przejazd pokaże :cool::

edit: no Kitz w tym roku nieszczęśliwe Razzoli wystartował pierwszy w slalomie i zabiera go helikopter uszkodzone kolano na 4 -5 bramce po uskoku

Edytowane przez jozpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pułapkę wymyślili za piątą bramką. Wszyscy już o niej wiedzą, a większość dalej ma problem. I ten lód dzisiaj niesamowity. Dawno nie widziałem tak trudnego slalomu (ostatnio chyba Ante Kostelic w Sochi ustawił tak ciężki). Drugi przejazd będzie mega ciekawy. Dzisiaj w ogóle jakiś taki adrelinowy ranek. Najpierw Nole nad ranem męczył się niesamowicie długo (4.5 godziny i ponad 100 niewymuszonych błędów - to jego rekord) w pięciosetowym pojedynku z G. Simonem, później Aga Radwańska (choć 1 set w tym samym czasie co Novak) dramatyczny mecz z Niemką A-L Friedsam, już było 2-5 w trzecim secie i kontuzja w końcówce seta Anny-Leny, a w konsekwencji szczęśliwe zakończenie dla Agnieszki. I na koniec slalom w Kitz. Tak bezradnych slalomistów dawno nie widziałem, a może nawet nigdy (stary już jestem i nie pamiętam).

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę marionen, że podobnie spędzamy niedzielę :D Jeszcze powiedz, że wieczorem nartujesz ?

Cieszę się niesamowicie, że Kristofersen wygrał, ale osobiście do Marcela nic nie mam. Fajnie się ich obydwu ogląda!

Szkoda, że Lara poza podium w SG, ale miło się te Panie ogląda...w przeciwieństwie do facetów nie tylko ze względów narciarskich :cheerful:

To do wtorku...Schladming!

PS. Zapowiada się mega sportowy tydzień!

Pn - Pol vs. Białoruś

Wt - Isia 1/4 i Schladming wieczorem.

Śr - Pol vs Chorwacja

Super! :laughing:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w temacie:

12573904_581448978677480_4013879312483407846_n.jpg

Zdjęcie z FB ze strony Streitberger-a. Podpis głosił:Ta sama kompresja, te same uszkodzenia ten sam pokój.Jak podpisała Wróżka - wypadki narciarskie zbliżają.Tu jeszcze Reichelt:

12642522_1031433500250448_560387354909287974_n.jpg

Post również z FB.Hannes pisze: "mam szczęście, kolano tylko lekko uszkodzone więc mam nadzieje, że niedługo będzie ok.Pozdrowienia dla ALS, GS, MF"I jeszcze w temacie rywalizacji w PS:

12523183_838882716223024_4020486551347175541_n.jpg

To również z FB, tym razem jednak ze strony Marcela.Jak widać robi się groźnie:wink:Pozdrawaim

12573904_581448978677480_4013879312483407846_n.jpg.05e73084011e36513f09ddc22e30d376.jpg

12523183_838882716223024_4020486551347175541_n.jpg.648214202b25afa68c2ede18b7e06f5d.jpg

12642522_1031433500250448_560387354909287974_n.jpg.a81b743dbbe563a011ec454e48327f85.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...