Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 15/16


Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast od siebie tylko powiem, że coś takiego jak tegoroczny Kitzbuhel i Santa Caterina to była porażka i takie zawody nie powinny się odbyć.

,

No więc właśnie. A jakie żniwo... Było warto? Zdecydowanie nie. Zawody tam zawsze są emocjonujące, nie ma potrzeby dodatkowe urozmaicenie.

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend się zbliża... znów się nie wyśpimy...

Sobota 13.02.

01:45 NAEBA, Japonia - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (75min)

04:45 NAEBA, Japonia - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (75min)

10:15 Crans Montana, Szwajcaria - Zjazd kobiet (105min)

Niedziela 14.02.

01:45 NAEBA, Japonia - Slalom mężczyzn, 1. przejazd (75min)

04:45 NAEBA, Japonia - Slalom mężczyzn, 2. przejazd (75min)

10:15 Crans Montana, Szwajcaria - Zjazd kobiet do kombinacji (105min)

13:15 Crans Montana, Szwajcaria - Slalom kobiet do kombinacji (75min)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki dzisiejszego giganta nieco zaskakujące. Ale i trasa nietypowa. Dosyć miękko jak na gigant, w Europie trasy bardziej równe i podłoże twardsze.Ale było dzisiaj ciekawie. Cała trójka medalistów pierwszy raz w tym sezonie na podium. Największa niespodzianka oczywiście Massimiliano Blardone. Francuzi też nie byli głównymi faworytami, choć w klasyfikacji giganta Pinturault był 7, a Faivre 5. Faworyci nieco w tyle i to cała 4. Cieszy mnie, że odnalazł się Alexis, szkoda tylko, że tak późno i pogoń w generalce trochę spóźniona wydaje się być. Największe brawa dla Blardone, już schyłek kariery (rocznik 79), ale jeszcze się nie poddaje, oby Go to podbudowało do dalszej pracy. Miejsce 6 Hirschera niby nie katastrofa, ale jak na niego w gigancie, to jednak porażka. W wypadku Marcela to głównie warunki pogodowe przyczyniły się do jego lokaty, no chyba, że pozostałe zawody też na miękkich trasach będą, to może mieć kłopoty. Warto było dzisiaj nie spać.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym bardzo, żeby Felix trochę więcej pumktował. Jakby się włączył na stałe do walki w GS i może znowu w SL, to puchar świata byłby jeszcze piękniejszy ;)

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

ROCH mówisz i masz, Felix zwycięża! Dwaj faworyci slalomu dzisiaj nie poradzili sobie. Marcel pierwszy przejazd, a Henrik oba nieco zawalił. Warunki jednak trudne. Plus 10, deszcz, słaba widoczność, jechał ładnie ale czas uciekał. Felix pokazał jednak, że się da. Wreszcie Szwedzi się pokazali, niedawno byli przecież główną siłą slalomową. Jak wyleciał Marcel to i Austriacy się pokazali. I to od razu 3 młodych się w kierunku podium rzuciło. A Dopfer powinien mieć zaliczone jedno zwycięstwo, dwa razy pierwszy, w ciągu dwóch dni w pierwszych przejazdach.

Robi się coraz ciekawiej. Marcel wypada na początku slalomu. Dojdzie element stresu u niego, choć i Krisstofersenowi będzie teraz trudniej. Zobaczymy jak Henrik poradzi sobie w drugim przejeździe.

Nie wiem czy zestresowały młodego Norwega rekordy (miał już pięć zwycięstw z rzędu i jeszcze siedem w sezonie do pokonania) czy jednak walka o Dużą Kryształową Kulę. Mógł już mieć Marcela na wyciągnięcie ręki. Może tylko warunki pogodowe przyczyniły się do Ich słabszej postawy w dniu dzisiejszym. Walka jednak jest teraz na styku. Obaj mają w tej chwili dużo trudniej. No i bardzo się cieszę ze zwycięstwa Felixa. Dostałem sesemesa, że w Karpaczu też radość.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na Henia. Zauważyłem tego chłopaka jak miał 19 lat i robił cyrkowe wygibasy na ostatnich bramkach giganta.

Pozdrawiam

Ja na Henrika nie stawiam, ale życzę Jemu zwycięstwa w generalce z całego serca. Ciekawi mnie również, czy Marcel Hirscher zniósłby tak godnie porażkę w klasyfikacji generalnej, jak znosi baty w slalomie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po zawodach :biggrin:

Pod nieobecność Shiffrin se dziewczyny powygrywały, ale skończyło się:wink:

PS: czytałem relację live na es.de. SUPER!!!!!!

Tu macie wypociny googla pierwszej trójki:

Veronika Velez Zuzulová poślizgnięcia się na stromych zboczach z dala prawie na środku narty i musi zaangażować rozpędu hamulca, aby uniknąć awarii. To jest poza górną rankingu zwycięzcy Flachau.

Frida Hansdotter naciska brzegi w końcowym zboczu zbyt trudne w śniegu. Szwed traci tempo, gdyż nie ma prawie pociągiem z Noens lub Gagnon. Również Hansdotter wraca.

Zwycięstwo dla Mikaela Shiffrin! Coś można zauważyć w US-American, że wciąż brakuje praktyki wyścigów. Na stromym zboczu mistrz olimpijski podróżuje powściągliwa, jak można by oczekiwać od niej. Ale dość! Mikaela Shiffrin wygrywa wyraźnie w konstytucji!

Pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...