Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 15/16


Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam ją ! Niech ciśnie. Ma ktoś czas sprawdzić czy ma matematyczne szanse na małą kule ? Ja mogę spr wieczorem.

Niestety trzeba by być głupcem, żeby wierzyć w zdobycie małej kryształowej kuli za slalom przez Shiffrin. Zostało do zdobycia maksymalnie 300 pkt.

Jeśli wygra 3 razy (co jest możliwe), będzie miała 600 pkt. Ale Hansdotter nie może w 3 slalomach uzbierać więcej jak 55 pkt. Do tej pory ukończyła wszystkie slalomy. Zdobycie mniej niż 55 pkt przez Fridę moim zdaniem jest awykonalne. Jest jeszcze Velez Zuzulova i Strachova. Choć te ostatnie dwie być może wyprzedzi.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Ma ktoś czas sprawdzić czy ma matematyczne szanse na małą kule ?......

Miał czas marionen :smile:

Niestety trzeba by być głupcem, żeby wierzyć w zdobycie małej kryształowej kuli za slalom przez Shiffrin. Zostało do zdobycia maksymalnie 300 pkt.

Jeśli wygra 3 razy (co jest możliwe), będzie miała 600 pkt. Ale Hansdotter nie może w 3 slalomach uzbierać więcej jak 55 pkt. Do tej pory ukończyła wszystkie slalomy. Zdobycie mniej niż 55 pkt przez Fridę moim zdaniem jest awykonalne. Jest jeszcze Velez Zuzulova i Strachova. Choć te ostatnie dwie być może wyprzedzi.

Pozdrawiam serdecznie.

Tłumacząc na chłopski rozum to co napisał marionen to:

1. Tak ma szanse matematyczne.

2. W rzeczywistości to praktycznie niemożliwe.

Pozdrawiam

PS: sorry marionen ale nie mogłem sobie darować :smile:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał czas marionen :smile:

Tłumacząc na chłopski rozum to co napisał marionen to:

1. Tak ma szanse matematyczne.

2. W rzeczywistości to praktycznie niemożliwe.

Pozdrawiam

PS: sorry marionen ale nie mogłem sobie darować :smile:

Dzięki, w życiu bym tego lepiej nie ujął.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek 19.02.

10:15 Chamonix - Zjazd mężczyzn do kombinacji (90min)

11:45 La Thuile - Zjazd kobiet (120min)

13:45 Chamonix - Slalom mężczyzn do kombinacji (75min)

Sobota 20.02.

10:30 La Thuile - Zjazd kobiet (105min)

12:15 Chamonix - Zjazd mężczyzn (75min) E2

Niedziela 21.02.

11:00 La Thuile - Supergigant kobiet (90min) E2

Wtorek 23.02

16:45 Sztokholm - Slalom równoległy (90min)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieco ot, ale nie wiem gdzie zamieścić. W nadchodzącym tygodniu zawody PŚ w Hinterstoder, czyli całkiem niedaleko, stwierdziłem że można pojechać zobaczyć, pytanie czy ktoś byłby również zainteresowany takim wyjazdem i czy ewentualnie ma ktoś doświadczenie w tego typu wyjazdach na zawody PŚ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gwiazda" znowu dała popis.

Czy tak powinna zachować się wielka "gwiazda"?

http://www.sport.pl/zimowe/1,79229,19655657,alpejski-ps-lindsey-vonn-zniszczyla-mlotkiem-narte-teraz-przeprasza.html

Co trzeba mieć w głowie, żeby niszczyć własne narty i jeszcze wrzucić film na twitta? I taka osoba ma walczyć z Wielkim Ingemarem Stenmarkiem o palmę pierwszeństwa w narciarstwie alpejskim? Firma Head, też ma materiał do przemyślenia?

To wszystko są oczywiście pytania retoryczne. O wcześniejszych wybrykach nie wspomnę, bo nie kopie się leżącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uważam, że:

1. To może być część marketingu. Nie ważne co mówią, ważne żeby mówili.

2. Nie darzę tej kobiety miłością (I am in love with Lara:) ale wyobraź sobie, że takie coś przytrafia się Tobie. Ćwiczysz całe życie, Twoi kumple chodzą od baru do baru, Ty nie pijesz, nie jesz śmieciowego żarcia, nie jeździsz na motocyklu bo Ci kontrakt zabrania itp. a później przekrywasz bo wiązanie w narcie nie wytrzymuje. Też bym się wkurzył...:)

Ps. To są już narty na sezon 16/17.

Pss. Jak jest dzisiaj z tym równoległym ? Nie ma transmisji kobiet czy to będzie mieszane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody M i F będą na tym samym stoku na zmianę, tzn. 1/8 Pań potem 1/8 Panów, 1/4 Pań i 1/4 Panów itd.

Co do LV to wcale nie była bez winy podczas wypięcia wiązania, po to ono jest żeby przy ekstremalnych przeciążeniach dla bezpieczeństwa narciarza zadziałać. LV popełniła błąd przy najeździe na bramkę i próbie siłowego korygowania skrętu. Okazuje się , że silna z niej kobitka, silniejsza niż narta i wiązanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieco ot, ale nie wiem gdzie zamieścić. W nadchodzącym tygodniu zawody PŚ w Hinterstoder, czyli całkiem niedaleko, stwierdziłem że można pojechać zobaczyć, pytanie czy ktoś byłby również zainteresowany takim wyjazdem i czy ewentualnie ma ktoś doświadczenie w tego typu wyjazdach na zawody PŚ?

Pozdrawiam

Z tego co wiem, to parę osób z forum było na zawodach live, a w zasadzie to wydawało mi się że Ty też bywałeś na zawodach...

Ja byłam w Kitz, Flachau i Spindleruv.

Do Hinterstoder się nie wybieram - będę w tym czasie na nartach w Zillertal, ale jak masz jakieś konkretne pytania to może w czymś pomogę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uważam, że:

1. To może być część marketingu. Nie ważne co mówią, ważne żeby mówili.

Czyjego marketingu? Head'a? To ona jest "wielkim sportowcem" czy kiepską celebrytką?

2. Nie darzę tej kobiety miłością (I am in love with Lara:) ale wyobraź sobie, że takie coś przytrafia się Tobie. Ćwiczysz całe życie, Twoi kumple chodzą od baru do baru, Ty nie pijesz, nie jesz śmieciowego żarcia, nie jeździsz na motocyklu bo Ci kontrakt zabrania itp. a później przekrywasz bo wiązanie w narcie nie wytrzymuje. Też bym się wkurzył...:)

Każdy potrafi wygrywać, a przegrywać potrafią tylko Wielcy Mistrzowie. Head ją karmi, a ona pluje na Head'a. Wiązanie bez przyczyny nie wypięło narty, tylko przez techniczny błąd narciarki. Czemu młotkiem w nogę sobie nie przywaliła? A jakbym ja przegrał, to dalej do treningu i odkułbym się w kolejnych zawodach, a tych jest bez liku. Nawet w tym sezonie ma jeszcze wiele okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Pan W. Domański nadal nie "czai" o co chodzi ze startem z bramki w drugich przejazdach, bo cały czas mówi o spóźnionych startach.

To nie wrażenie, to fakt. Pan komentator nie zauważa, że zawodnikom w drugim przejeździe bramki otwierają się z różnicą czasową z przejazdu pierwszego.

PS I do tego od wielu lat!!!!

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o L. Vonn wielki sportowiec w cudzysłowie jest żałosne.

Ona jest Wielkim Sportowcem czy się to komuś podoba czy nie.

Tadek

PS.

Zauważyliście jakie twarde są te nieszczęsne wiązania?

Lindsey waliła w nie potężnym młotem, a one nic...

To musiał być filmik marketingowy Heada! :biggrin::biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zawody w Sztokholmie.

Nic odkrywczego, ale z ciekawości zmierzyłem czasy panom i paniom.

Około 15 pomiarów dla każdej kategorii.

Średnia:

M -16,05s

W -17,00s

Prawie sekunda różnicy na tak krótkim odcinku robi na mnie wrażenie. Nie często się zdarza, żeby móc tak bezpośrednio porównać rywalizację dwóch płci.

Gratulacje dla Hirschera, dzisiaj nie było mowy o farcie.

Wkurzyła mnie postawa Lary...odpadła w pierwszej rundzie i uśmiechnięta na dole...wtf:confused:: Mogła wyprzedzić LV dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam plan na 2 tyg. bo wyjeżdżam.

Piątek 26.02.

09:15 Hinterstoder, Austria - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (75min)

15:00 Hinterstoder, Austria - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (45min)

Sobota 27.02.

10:15 Soldeu , Andora - Supergigant kobiet (90min)

12:00 Hinterstoder, Austria - Supergigant mężczyzn (75min) E2

Niedziela 28.02.

09:15 Hinterstoder, Austria - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (75min)

10:30 Soldeu , Andora - Superkombinacja kobiet, supergigant (75min)

12:30 Hinterstoder, Austria - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (60min) E2

13:30 Soldeu , Andora - Slalom kobiet do kombinacji (60min) E2

Piątek 04.03.

09:45 Kranjska Gora, Słowenia - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (75min)

12:45 Kranjska Gora, Słowenia - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (75min)

Sobota 05.03.

09:15 Kranjska Gora, Słowenia - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (75min)

10:30 Jasna, Słowacja - Gigant kobiet, 1. przejazd (60min)

13:00 Kranjska Gora, Słowenia - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (30min)

13:30 Jasna, Słowacja - Gigant kobiet, 2. przejazd (60min)

Niedziela 06.03.

09:15 Kranjska Gora, Słowenia - Slalom mężczyzn, 1. przejazd (75min)

10:30 Jasna, Słowacja - Slalom kobiet, 1. przejazd (60min)

12:15 Kranjska Gora, Słowenia - Slalom mężczyzn, 2. przejazd (75min)

13:30 Jasna, Słowacja - Slalom kobiet, 2. przejazd (60min) E2

Odnośnie LV - widzę, że Kolega Dodo ma problem z Nią. Ja też do kilku zawodników mam "uraz", ale tylko dlatego że byli niezbyt przyjemni w 4 oczy... o samej LV można dużo mówić, ale fakt faktem - jest wielką zawodniczką i zapisze się w historii narciarstwa jako piękna dziewczyna, miła dla kibiców (co potwierdzam) i super-zawodniczka...czy komuś się to podoba czy nie. Tak będą o Niej pisać.

Edytowane przez SB
poprawianie dat
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...