Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 15/16


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Ponieważ leżę w szpitalu i dysponuje nieograniczonym czasem to oglądałem na eurosporplayer cały (z przerwą na kroplówkę) pierwszy przejazd giganta pań w Szwecji, a to dlatego, że chciałem zobaczyć Sabinę Majerczyk. Dojechała do mety, wygrała nawet z Japonką, Litwinką, Białorusinką i Argentynką, czyli w zasadzie w normie.

Ale "gumę" firmy 4F to, oczywiście wg mnie, Pani Sabina ma najbrzydszą w całym "damskim alpejskim cyrku". Jeszcze raz podkreślę, to tylko moje osobiste zdanie:-)

A przecież w sumie jest z niej ładna dziewczyna:-)

Pozdrawiam.

P.S.

Szkoda Mikaeli - mam nadzieję, że to nic poważnego.

Upadek Sary Hector też wyglądał okropnie - chyba kolano...

P.S. II

Co z Ted'em? Nie ma go w drugim przejeździe giganta mężczyzn!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegowie zmietli rywali w supergigancie. Brawo za jazdę drużynową. Poza Austriakami niewielu tego dokonało. A u pań świetny występ Lary. I chyba jej pierwszy tryumf w superkombinacji i dodatkowo zwycięstwo nad faworyzowaną LV najmniejszą możliwą różnicą czasową.:applause::angel:

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AkselLS nie zwalnia. Wreszcie Marcel Hirscher ma godnego rywala i w końcu w generalce ALS Marcela może pokona. U pań świetna Lara Gut prawie dogoniła Lindsey Vonn. A u amerykańskiej gwiazdy widać braki techniczne jak u średniej juniorki. Tak łapać wewnętrzną krawędź to chyba tylko jej się zdarza. Chyba zbyt szybko poczuła się zwyciężczynią w generalce Pucharu Świata! A tak rywalizacja u pań jak i u panów nabiera rumieńców. Trzymam mocno kciuki za ALS i Larę Gut!!!

Edytowane przez dodo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że rywalizacja w generalce nabiera rumieńców, ale tak na prawdę zarówno u Pań jak i u Panów liczy się tylko dwoje zawodników. U Pań byłoby naprawdę ciekawie gdyby nie wypadły Anna Fenninger i Michaela Schiffrin. U Panów dodatkowo, nad czym ubolewam od paru sezonów, walka będzie się toczyła korespondencyjnie i największy wpływ na końcową rywalizację będzie miało nie to kto lepiej punktuje tylko kto ukończy większą liczbę zawodów i komu w kalendarzu wypadnie mniej startów (na razie +1 dla ALS za odwołany slalom w Levi) bo zarówno ALS jak i MH będą dominować w sowich konkurencjach.

Moim zdaniem powinni coś pozmieniać w punktacji pucharu świata żeby system bardziej preferował wszechstronnych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał dziś czas to... Eurosport:

17:45 Alta Badia - Gigant równoległy (90min)

Jeśli ktoś się nie wyrobi to o 21:22 jest powtórka i na eurosport2 o 23:17 :)

Jutro (wtorek)

17:30 Madonna di Campiglio - Slalom mężczyzn, 1. przejazd (75min)

20:30 Madonna di Campiglio - Slalom mężczyzn, 2. przejazd (75min)

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel pięknie się wpasował w bramkę..... a tak poważnie, to bardzo loteryjny ten (niby) gigant równoległy. Ja bym punktów do generalki pucharu świata za takie zawody nie dodawał. Na koniec może się okazać, że przewaga lub strata dzisiaj zadecyduje kto zgarnie Puchar Świata. Sprawiedliwe by to nie było. Punkty mogliby liczyć tylko do giganta.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele to miało wspólnego z gigantem, ba nawet niewiele z narciarstwem alpejskim. O wszystkim decydował start, wystarczyło przypakować wcześniej na siłowni:)

Rok temu bardzo mi się podobały zawody druzynowe rozgrywanie systemem równoległym, a to co było wcozrakj to żenada i od razu do ostrzału IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się równoległy podobał.

Troszkę inny rodzaj rywalizacji, widać że chłopaków taki rodzaj ściągania kręcił! A te tuzy, które odpadły to mógł być wynik nerwów. Jednak inaczej jest ścigać się z czasem a inaczej z narciarzem jadącym obok na wyciągnięcie ręki.

Dzisiaj slalom, powinienem się wyrobić na 20:00 na powtórkę 1’szego przejazdu na 20:30 na drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody moim zdaniem ciekawe, a że nie wygrali ci których typowano? Widocznie taka specyfika konkurencji, z pewnością trudno mówić o przypadkowości bo najlepsze czasy od początku uzyskiwali ci którzy weszli do fazy finałowej.

I ciekawostka, w klasyfikacji pucharu narodów u mężczyzn przewaga Austrii jest już bardzo niewielka, a do końca sezonu wypadł Mayer, możliwe więc że przegrają tą klasyfikacje po raz pierwszy od 1992 roku. Norwegowie jeżdżą wysmienicie,a Francja i Włochy też nie mają wielkiej straty.

Ciekawie jak wypadnie dzisiaj slalom, bo u Austriaków to praktycznie sam Hirscher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazuje się, że jednak Austriacy mają jeszcze kogoś poza Hirscherem... Nie spodziewałem się, że tak szybko Schwarz dołączy do czołówki, ale Kristoffersen miażdży w slalomach, oba wygrane z ogromną przewagą. Wszystkie zawody po Soelden wygrane przez Norwegów i Hirschera ciekawe jak długo taki stan się utrzyma.

Świetne zawody, ale ten spadający dron, fatalna sprawa, szczęście że nic się nie stało...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, jak na filmie. A zawody ok.

Wczoraj wreszcie wybrałem się do kina na Bonda, wróciłem koło północy i włączyłem sobie 2 przejazd slalomu... a tu film trwa dalej - nie byłem pewny czy jeszcze jestem w kinie, czy przysypiam czy faktycznie to się dzieje naprawdę z tym dronem :shocked:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...