Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tour de Weiss Kreuz


Rekomendowane odpowiedzi

Sezon czas zacząć! Aklim dobrze przewidział... :wink:

Niestety nie mogłem być z samego rana,ale za to widok na kamerce utwierdził mnie w przekonaniu,że warto się wybrać.Moi sąsiedzi lubią "łypać",jak coś robię na zewnątrz,więc pewnie pukali się po głowie,widząc jak pakuję narty do auta.Tradycyjnie na fullwypasówkę i do Szczyrku,choć chodziły mi myśli,żeby przejść się na Pilsko.Ponoć przy szczycie ponad 30 cm śniegu.Ale uznałem,że tam potrzeba więcej,żeby było trochę jazdy. Drogi puste, bez przeszkód.Tylko przy przełęczy odrobina śniegu na jezdni.

Na miejsce docieram,jak wspomniał wcześniej Darek,tak po 10.30.Musiałem podwieźć żonę do pracy.Darek już się wspinał z nartami,ale musiał jechać po syna,bo by mu nie wybaczył... Zrobiliśmy sobie tylko szybko fotkę.

Dziś zabrałem narty tourowe,bo wyciąg jeszcze nie działa.Po za tym,chciałem przetestować nowe wiązania i się z nimi oswoić.Uznałem jedynie,że nie będę zakładał fok,bo to nieco bez sensu na 300 metrów podejścia.

Gramoliłem się dość długo,najwidoczniej wyszedłem z wprawy.Pierwsze spojrzenie i od razu uśmiech na twarzy.Śniegu powinno wystarczyć!

p1060201.jpg

Niektórzy już szusują

p1060200.jpg

No to czas na mnie.Kieruję się w stronę nierozjeżdżoną i od razu niezłe zaskoczenie!Tego śniegu,a właściwie puchu naprawdę sporo! Zwłaszcza na moje łopaty warun mega! Szkoda tylko,że tu tak krótko.

p1060207.jpg

Tam gdzie więcej rozjeżdżone,wystają kępki trawy,ale to w niczym nie przeszkadza.Minerałów brak!

p1060212.jpg

Zjechałem,więc czas się wspiąć.Nie zabrałem fok,więc będzie trudniej.Na początku narty ujeżdżają,ale szybko opanowuję technikę i idzie sprawnie.Żeglarze by powiedzieli,że halsowałem.Czasem opierałem się mocniej na kijach i bez problemu.Jeden gość się nawet dziwił,jak to tak narty mi nie ujeżdżają,jak jemu ujeżdżają.Specjalny smar? Jeśli już,to jego brak,bo śnieg łapał narty.czasem natura pomaga.

Kiedy wychodzi słońce,robi się pięknie.Widoki bajkowe,których dawno nie oglądałem.

p1060224.jpg

p1060229.jpg

p1060231.jpg

p1060245.jpg

p1060247.jpg

Zjechałem i podchodziłem łącznie 10 razy.Zrobiłem 6 km - na początek wystarczy.Warunki do jazdy dość dobre,jak na początek.Chętnych nie brakowało i wszyscy byli zadowoleni.

Oczywiście była też telewizja i to nie jedna.Pierwszej ekipie udzieliłem wywiadu,ale zapomniałem spytać skąd są.Chyba z regionalnej.Później pojawiła się Ekipa Teleexpresu - dla nich wykonałem przejazd.Filmowali też moje gramolenie się z wiązaniami.Także dziś uważnie oglądamy programy informacyjne! :cool::

Widziałem też JC,ale już z samochodu,kawałek poniżej Pośredniego.No cóż,najważniejsze media nie zdążyły... :wink:

Edytowane przez johnny_narciarz
Zamiana zdjęć z fejsa na te ze skionline... ;)
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny, mam propozycję dla Ciebie, abyś w tym sezonie zastanowił się nad zmianą sposobu relacji i przedstawianiem Twoich narciarskich wojaży w jednym wątku, coś jak "JC w podróży", czyli, np. "Gdzie deski powiozły Johnnego". :cool::

Twoje relacje są świetne i przez wielu cenione, a każda kolejna wrzucana powoduje najczęściej śmierć poprzedniego wątku i też przy okazji jego zagubienie we wszystkich wątkach forum. Czasem chętnie się wraca do wcześniejszych relacji, aby coś podejrzeć, a łatwiej to zrobić szukając w jednym wątku, niż przeszukując całe forum.

Oczywiście z chęcią będę czytał Twoje relacje bez względu na to jaką formę ich prezentacji wybierzesz - pewnie też wielokrotnie z zazdrością (pozytywną), bo my na nizinach to jednak daleko mamy aby takie jednodniówki zaliczać, choć też się zdarzają - to jednak prośba o rozważenie powyższej propozycji. :smile:

Pozdrawiam

Artur

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny, mam propozycję dla Ciebie, abyś w tym sezonie zastanowił się nad zmianą sposobu relacji i przedstawianiem Twoich narciarskich wojaży w jednym wątku, coś jak "JC w podróży", czyli, np. "Gdzie deski powiozły Johnnego". :cool::

Dziękuję za miłe słowa. :cheerful:

Pomysł dobry,mi się podoba. Wcześniej JC mnie prosił,żebym za każdym razem otwierał nowy wątek,stąd taka forma.

Może sam Boss się wypowie?

Może ktoś coś jeszcze podpowie?

Myślałem nazwać wątek: "JN szusuję 15/16". Krótko i chyba dobrze rozpoznawalny? :)

Również pozdrawiam.

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacje z dużymi zdjęciami umieszczonymi na hostingu bardzo fajnie się ogląda, ale niestety dość szybko wygasają. Np. w "podobnych wątkach" o dołu strony mam Twoje relacje z zeszłego sezonu i fotki są już niedostępne, a szkoda bo fajnie sobie choćby porównać warunki sprzed roku :wink: Można by je umieszczać też przez forum albo na jakimś dysku googlowskim czy picassie :smile:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacje z dużymi zdjęciami umieszczonymi na hostingu bardzo fajnie się ogląda, ale niestety dość szybko wygasają. Np. w "podobnych wątkach" o dołu strony mam Twoje relacje z zeszłego sezonu i fotki są już niedostępne, a szkoda bo fajnie sobie choćby porównać warunki sprzed roku :wink: Można by je umieszczać też przez forum albo na jakimś dysku googlowskim czy picassie :smile:

Pozdrawiam

Tego nie wiedziałem - dzięki! :)

Zdjęcia wrzucałem z fejsa,bo tak mi było najwygodniej.Ale skoro jest taki problem,to chyba powrócę do Skionline (tak robiłem wcześniej).Na fejsa wrzucam zdjęcia jakie mam,bez żadnych zmian,na skionline.pl musiałem zmniejszać ich rozmiar,co mi zajmowało czas.Po za tym,nie chciałem,że tak powie,nadmiernie zaśmiecać galerii.W pewnym momencie było tak,że wyświetlające się przypadkowe zdjęcia na stronie,były czasem niemal tylko moje... :biggrin: Ileż można wrzucać zdjęć z tego samego miejsca? :wink:

Również pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie zdjęć dopowiem jeszcze, że fotki, które umieszczasz na zewnętrznych serwerach (w tym np. na FB) i je tutaj podlinkowujesz, to aby były zawsze widoczne na forum nie możesz ich w miejscu źródłowym ruszać, tj. ani skasować, ani przenosić ich do innego folderu, zmieniać nazwy, itp. Przy każdej zmianie link odwołujący się do zdjęcia przestaje działać i zdjęcie jest niewidoczne.

Jeśli nie chcesz wrzucać ich do galerii skionline, to skorzystaj z jakiegoś dysku wirtualnego (google, onet, onedrive,...), czy np. strony takiej jak photobucket.com, stwórz tam folder do którego będziesz wrzucał foty przeznaczone na forum i po ich podlinkowaniu w relacjach nic z nimi nie rób, niech sobie tam zostaną na wieki :angel:

Natomiast w temacie stworzenia jednego wątku, to Boss się nie wypowiedział, ale myślę, że jego prośba raczej podyktowana była innymi względami niż moja propozycja, aby Twoje relacje były przejrzyste i ładnie uporządkowane :rolleyes::

Jeśli jednak byś się zdecydował na zmianę to w tytule musi być słowo "Johnny", bo marketingwo to już Twój bardzo rozpoznawalny znak na forum :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że można jeszcze kupić sobie dość drogą ale - przy dużej ilości zdjęć w galerii - bardzo przydatną zabawkę zwaną NASem.

W tym roku kupiłem z tej firmy : https://www.synology.com/en-global/

Praktycznie stawiamy w domu, podłączamy do neta (przekierowanie portów na routerze) i ... działa!

Do tego aplikacje na androida: DS File, DS Audio, DS Photo, DS Video i milion innych...

Loguję się z jakiegokolwiek miejsca gdzie jest darmowe wifi i zgrywam wszystko od ręki.

Udostępnianie składowanych plików komukolwiek z wybranymi uprawnieniami.

Dla mnie, była to rewolucja w domowym składowaniu zdjęć, filmów i jakichkolwiek innych "rzeczy".

Po z górą dwudziestu latach wywaliłem PCeta, nie nagrywam już CD,DVD,BR... wszystko mam na NASie :)

Jednym słowem: polecam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj. ani skasować, ani przenosić ich do innego folderu, zmieniać nazwy, itp. Przy każdej zmianie link odwołujący się do zdjęcia przestaje działać i zdjęcie jest niewidoczne.
Wydaje mi się,że po jakimś czasie FB coś zmienia i dlatego zdjęcia są niewidoczne.Coś w rodzaju wyrzucenia do archiwum,ale ją się nie znam. :rolleyes::
Jeśli nie chcesz wrzucać ich do galerii skionline, zone na forum i po ich podlinkowaniu w relacjach nic z nimi nie rób, niech sobie tam zostaną na wieki :angel:
Zdecydowałem,że jednak będę je wyrzucać tutaj, niech pozostaną tam gdzie ich miejsce! :cheerful:Trochę dodatkowego czasu będzie potrzeba na zmniejszenie rozmiaru i tyle.Może poszukam jakiego prostego programu do tego.Można też prościej: wrzucić na forum bezpośrednio z kompa,zatwierdzić post,kliknąć w fotke, skopiować adres URL,edytować post i wrzucić już w pełnej wielkości.Niektórzy czasem tu tak robią. :) Przykład poniżej:attachment.php?attachmentid=24229&d=1448351142

10933845_924039190960999_6670706500181473783_n.jpg

Natomiast w temacie stworzenia jednego wątku, to Boss się nie wypowiedział, ale myślę, że jego prośba raczej podyktowana była innymi względami niż moja propozycja, aby Twoje relacje były przejrzyste i ładnie uporządkowane :rolleyes::Jeśli jednak byś się zdecydował na zmianę to w tytule musi być słowo "Johnny", bo marketingwo to już Twój bardzo rozpoznawalny znak na forum :smile:
Generalnie pomysł w trakcie realizacji! :)

10933845_924039190960999_6670706500181473783_n.jpg.4b1bc52a1da2d971a9e8fec51af241dc.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud miód, malina widzieć śnieżek :cheerful:

Tylko ten tytuł wątku jakiś taki... nazistowski :wink:

Dzięki Maćku za pierwszą relację w sezonie - tak jak gadaliśmy, czekam na pierwszą relację z nart, na które pojedziesz rowerem :biggrin: Sprzęt skompletowany masz odpowiedni przecież :happy:

PS. Na nizinach w nocy spadł śnieg...popołudniu stopniał :sad:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten tytuł wątku jakiś taki... nazistowski :wink:

Żebym tylko nie został oskarżony o "sprzyjanie Niemcom",bo w obecnych czasach to może być nieciekawe... :wink:

Dzięki Maćku za pierwszą relację w sezonie - tak jak gadaliśmy, czekam na pierwszą relację z nart, na które pojedziesz rowerem :biggrin: Sprzęt skompletowany masz odpowiedni przecież :happy:

PS. Na nizinach w nocy spadł śnieg...popołudniu stopniał :sad:

Ha ha,już kombinuję,jak to ugryźć logistycznie,bo jechać z nartami na plecach 2,może 3 godziny (np. Szczyrk,Międzybrodzie) to trochę za długo.Coś się wymyśli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...