Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narciarski prezent - Chopok cz.1


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Żonka na Chopoku była tylko raz i niestety nie miała pozytywnych wrażeń.Niewiele wtedy działało,a tam,gdzie dało się jeździć,warunki były kiepskie - muldy,kopny śnieg i mnóstwo minerałów.Do tego doszedł huraganowy wiatr.Nic dziwnego,że go dobrze nie wspomina i kiedy tylko chciałem jej kupić karnet całosezonowy,broniła się rękami i nogami.Postanowiłem więc,że zrobię jej niespodziankę i zabiorę ją na... Chopok!

Do zajęć trzeba było się odpowiednio przygotować,bo chciałem,żeby zobaczyła tą górkę z tej dobrej strony.Najpierw jednak sprawdziłem,czy karnety na gruponie są jeszcze dostępne,bo ktoś pisał,że nie.Jak najbardziej,promocja ciągle aktywna!Wcześniej tak niby bez powodu założyłem jej konto na Gopassie. No to jeden problem rozwiązany. Ponieważ ostatnio miała sporo wolnego w tygodniu,sprawdziłem prognozy,kiedy możliwe będzie jakieś okienko pogodowe i jest!Padło na dzień wczorajszy.Sprawdziłem nie tylko czy będzie słonecznie,ale też możliwie bez wiatru. Pozostało poinformować moją lepszą połówkę i przygotować sprzęt.

Zaplanowaliśmy wyjazd przed 7 rano,bez żadnej napinki.Wstawanie zawsze ciężko idzie,ale wszystko poszło zgodnie z planem.Podróż przebiegła bez żadnych niemiłych przygód.Nie było korków,czy innych niemiłych niespodzianek.Tradycyjnie,za Zubercem,na przełęczy,droga w standardzie białym.Za to już tam było widać,że pogoda faktycznie będzie bardzo przyjemna.

Na miejsce dotarliśmy o 9.30.Ten najwygodniejszy parking na Biela Put już zamknięty,ale na pozostałych pusto.Gramoling przebiegł sprawnie,choć moja Żonka dawno nie jeździła na nartach.To miał być początek sezonu.Pierwszy spojrzenie bardzo przyjemne.

p1060648.jpg

Szybko do kasy po tymczasowy gopass i ruszamy.Na rozruch bierzemy tą mega łatwą trasę 13.Dla Żony jest super.Warunki?Bardzo twardo i lodowo,ale tu to nie problem.Dla mnie nawet zaleta,bo się jedzie.Za to na jednym boczku twardo,ale bez lodu.Żonka się rozruszała,więc mała konsumpcja napojów i ruszamy na zwiedzanie.Wszystko podporządkowałem mojej wybrance,więc jeździliśmy tylko łatwymi trasami,bez żadnego pospieszania.Ruszyliśmy z Biela Put krzesełkiem do góry,następnie łącznikiem 5a i do niebieskiej piątki.Warunki dobre,ale najbardziej zwracały uwagę ogromne zwały śniegu na trasie pod gondolą.Jestem pewien,że uruchomią ją na weekend. Po drodze na "5" były włączone lance,pod którymi łapały narty i Żonka się nieco zdziwiła.Nie dość,że miała prysznic,to jeszcze tak złapało jej narty,że ich wyrwać nie mogła.W sumie zabawnie...

p1060681.jpg

Dalej na "5",która była fajnie zrobiona i nawet lodu niewiele.Do tego dziś umiarkowana frekwencja.Żonie się spodobała.Ale nie tylko trasa,same widoki już stąd są całkiem przyjemne.

p1060687.jpg

p1060698.jpg

Przy okazji dostrzegłem,że już ratrakują nieczynny dotychczas odcinek 11 FIS.Więc pewnie na weeken też go uruchomią.Tak po za tym,to śnieżą ostro! Jeszcze nie wszystkie trasy,ale i tak serce się raduję.

p1060671.jpg

p1060704.jpg

p1060668.jpg

Po zaliczeniu "5" ruszamy pod Funitela i ciśniemy na szczyt.Żonka czymś takim nie jechała,więc to dla niej też atrakcja.Tam podziwianie widoków i sesja zdjęciowa.Widoki jak zwykle boskie! Strona północna niemal bezchmurna,za to południe przykryte kłębiastą pierzynką.Niby jedna góra,ale jakże inny klimat po obu stronach! Dodam jeszcze,że na szczycie wiatr bardzo słaby,co nie często się zdarza.

p1060727.jpg

p1060738.jpg

p1060750.jpg

p1060778.jpg

p1060825.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na południe

Po sesji była konsumpcja w Rotundzie,ale ograniczyliśmy się do oszukiwanych węglowodanów,czyli frytek.Popatrzyłem w menu i nieco zbladłem.Gulasz: 10,80 ojro! Jak wcześniej gdzieś wspominałem,w Alpach płaciłem zazwyczaj 6,5 ojro.Chyba trochę przesadzają z tymi cenami. Wcześniej,na dole,za cole i małe pifko zapłaciłem 5,20. Jednak na naszych stokach jest zdecydowanie taniej. Mniejsza o to,ruszamy na południową stronę. Żona czarną nie zjedzie,a niestety "Panorama" jest jeszcze nieczynna,więc w dół jedziemy gondolką. Chyba po raz pierwszy tak jadę,ale dziś wszystko ustawione pod Żonkę! Taką gondolką też nie jechała,więc musiałem poinstruować,gdzie wkładamy narty itp.

p1060797.jpg

p1060801.jpg

Wyjście z peronu trochę niewygodne,bo sporo schodów do pokonania.Nie jest to dla mnie problem,ale Żonka już bardziej się męczyła.Przypinamy narty i ruszamy najpierw czerwoną 31 i dalej 34a,żeby ominąć najtrudniejszą ściankę.Warunki bardzo dobre,mimo,że jest już blisko 15.Trasa poniżej krzesełka zamknięta i tu się zastanawiam: jak oni transportowali narciarzy z parkingu i z powrotem? A może tam jest wyżej jeszcze jakiś parkplatz?

p1060799.jpg

p1060812.jpg

Ponieważ już późno,wsiadamy na krzesło i wciągamy się do góry.Dalej na gondolkę i na szczyt.Jeszcze krótkie spojrzenie,na Funitela i w dół.Nie chciałem,żeby Żonka męczyła się po nieprzygotowanej jeszcze trasie.

p1060724.jpg

Spod Funitela na Biedronkę,bo też chciała się nią przejechać i na Biela Put.Kiedy dotarliśmy na sam dół,wybiła już 15.30,czyli koniec jazdy. W sumie już byliśmy nasyceni,choć jakiś wielkich hektarów dziś nie zrobiliśmy.Planowałem tak ze 4 godzinki,a wyszło 6! Mimo to,Żona dziwiła się kiedy to zleciało? Co najważniejsze,podobało się! Tylko mi nie zabardzo spodobało się jej pytanie po dzisiejszych wrażeniach: jak tu masz tak fajnie,to po co jeździsz w Alpy? :eek: No i jak to jej wytłumaczyć... :wink:

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek...

...w tym roku, to chyba nas wszystkich zaChłopokujesz tym Chłopokiem :laughing:

Pozdrawiam serdecznie

Mariusz

PS. Miały być relacje w jedym wątku, uporządkowane...a tu znowu zmiany? Pewnie decyzja Jacka. Apeluję - Jacku, jeden wątek wydaje mi się lepszy.

Najbardziej zachopokuję galerię... :biggrin:

Mariusz,w wątku "Johnny_N - relacje" wyjaśniłem wszystko.

Zjeżdżasz na dół pod temat "Wyjazdy na narty" ---> "Relacje z wyjazdów forumowiczów na narty" i pod tym wyróżniony podfolder "Johnny_N - relacje" :)

Również pozdrawiam.

Fajny ten Chopok, a w rodzinnej atmosferze smakuje jeszcze bardziej!:applause:

Pozdrawiam serdecznie.

Mariusz,to Ty mnie natchnąłeś... :cheerful:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak tak się spodobało to teraz będziesz musiał zainwestować w karnet dla żony :biggrin:

PS. ja też mam nadzieje że w weekend pootwierają więcej tras... narty naostrzone, box spakowany jutro po pracy baseny a w sobotę... będzie się działo :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem - wersja pierwotna była dużo lepsza :happy:

Obie mają swoje zalety i wady.

Jeden wątek łatwo znaleźć/śledzić,ale jak się rozbuduję,to odnaleźć konkretną relację będzie trudno.

Teraz będzie dużo wątków,ale szukaną relację znajdziesz z biegu,nawet po latach.

Tak mi się wydaję... :rolleyes::

Dzięki. Jak tak się spodobało to teraz będziesz musiał zainwestować w karnet dla żony :biggrin:

PS. ja też mam nadzieje że w weekend pootwierają więcej tras... narty naostrzone, box spakowany jutro po pracy baseny a w sobotę... będzie się działo :biggrin:

Tylko teraz to 400 ojro! :eek:

Może jeszcze zrobią jakąś promocję.

Ja chyba zawitam w niedzielę - najlepsze prognozy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od jutra będzie można korzystać z trasy Skalnate Pleso - Tatrzańska Łomnica. Natomiast już od dzisiaj w Strbskim Plesie otwarty jest stok Esicko na całej swojej długości. Od wtorku 22.12 prawdopodobnie będzie działał cały ośrodek.":applause:
Dopóki na Strbskim nie ruszy Solisko i Furkota to nie ma tam po co jechać. A Łomnica to jedna trasa a zobacz jak wygląda Pleso :eek: :sorrow:

pl.jpg

pl.jpg.983308824c7b23de4823b46b74c9e6f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie!

Nie wytrzymałem i mimo że kończe prace w niedziele o 2.30 namówiłem moją kobietę na wyjazd na Chopok. Ileż można czekać na zimę?

Mam nadzieję że pogoda będzie równie dobra!

Myślę że jak o 4.30 wyjadę z Katowic to po 8 będe na miejscu :D

Mam pytanie do was odnośnie groupona.

Wpisujemy ten kod w miejscu "DODANIE NOWEGO RABATU" raz pod moim imieniem, raz pod żony i tyle? Czy trzeba jakoś jeszcze zaznaczyć dzień w którym chce jeżdzić? Czy da się jakoś sprawdzić czy kupon zaliczyło?

Jeśli mam na koncie podpiętą żonę to mam nadzieje że wpisując 2 groupony da radę na 2 karty po 1 dniu?

Edit:

Dobra zauważyłem teraz że musze zamówić Gopass za 0E :D

Edytowane przez Tikeyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...