Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Vintage Ski Slope - stowarzysznie


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się. Po kilkunastu miesiącach działania nieoficjalnego, wszystko się zmienia. Razem z Pawłem (@Mostostalem) (i innymi chętnymi Forumowiczami) zakładamy stowarzyszenie Vintage Ski Slope.Główne cele Stowarzyszenia to:

  • propagowanie narciarstwa retro
  • promocję projektu Vintage Ski Slope
  • działania na rzecz rozwoju narciarstwa w Polsce i likwidacji barier jego rozwoju

Narciarstwo retro, czyli "nartowanie" na starym sprzęcie (w dużym skrócie).Projekt Vintage Ski Slope - projekt utworzenia w Polsce ośrodka narciarskiego z najstarszymi w Polsce wyciągami orczykowymi (być może też z krzesełkiem), z zabytkową infrastrukturą, restauracją w style retro i wypożyczalnią starych nart. Chcemy też w przyszłości wziąć udział w targach lub wystawach narciarskich. Działania na rzecz..., czyli pisanie zapytań/pism itp. w sprawach budowy np.kolei linowych i tras do właścicieli ON, polityków, specjalistów itdOd razu napiszę:Nie będziemy blokować żadnych inwestycji. Jeśli któryś z właścicieli zabytkowego wyciągu będzie chciał się go pozbyć, to będziemy się starać przynajmniej o zachowanie pamiątki po nim - nie będzie walki z Ministerstwem, politykami itd. Oczywiście inną sprawą są zgłoszenia zabytkowych wyciągów i kolei linowych do WUOZ-u (dziwne, że najstarsza obecnie działająca kolej linowa w Polsce nie jest objęta ochroną konserwatorską, mimo tego nie ma planów, żeby ją zlikwidować). W zasadzie stowarzyszenie już nie długo będzie zarejestrowane - potrzeba jeszcze kilku papierków. Regulamin jest konsultowany z prawnikiem.I teraz najważniejsza rzecz:Czy ktoś z Was jest chętny, żeby się do nas dołączyć? Każdy, komu zależy na rozwoju narciarstwa zarówno nowoczesnego jak i tego staromodnego, będzie mile widziany. Póki co jest 8 osób :) Jeśli macie pytania, to oczywiście piszcie tutaj albo na PW.PozdrawiamMarcin

VSS.jpg

VSS.jpg.025c95c37fe42986a77398529e00b0ba.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chętnie popieram Waszą inicjatywę tym bardziej, że idea jest bardzo zbieżna z moimi poglądami na narciarstwo jako takie. Obecne narciarstwo w sensie techniki jazdy na przykład jest wynikiem wieloletniej ewolucji o czym duża część narciarzy nie ma pojęcia. Techniki jazdy stosowane w dawnych czasach są aktualne do dziś i warto - przy okazji wiekowej infrastruktury i sprzętu o tym pamiętać.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko znajdę jakieś ołówki w Szwecji to zaraz je zakupie aby mieć w kolekcji coś z przeszłości. Chętnie z nimi wpadnę na jakieś spotkanie retro. :wink:

Też się zastanawiam czy takich nie kupić :) Narty to jeszcze, ale co z butami...?

Więcej info o projekcie Vintage Ski Slope jest na facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam czy takich nie kupić :) Narty to jeszcze, ale co z butami...?

Więcej info o projekcie Vintage Ski Slope jest na facebooku.

Zdarzają się niezmiernie rzadko prawie nowki z piwnicy :)

Sam mam srebrno-rozowe jednoklamrowce firmy Caber.

Prosze mnie dopisać :) mimo, że z wyciągów wybieram kanapy, chętnie nowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mnie dopisać :) mimo, że z wyciągów wybieram kanapy, chętnie nowe.

Dlatego ośrodek VSS będzie miał sens tam, gdzie w okolicy powstanie nowoczesny ośrodek :)

Jutro powinienem mieć ostateczny regulamin. Jak jesteście chętni, to napiszcie mi swojego maila, to Wam wyślę wstępny regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Też się zastanawiam czy takich nie kupić :) Narty to jeszcze, ale co z butami...?

Więcej info o projekcie Vintage Ski Slope jest na facebooku.

Marcinie nic nie kupuj!. Mam pare par nart, może nie Vintage ale konstrukcyjnie już jest to zamierzchła epoka. Ze sportowych gigantek Salomon Equipe 3100 najdłuższa jaka była - chyba 208cm, Rossignol Dualtec 198 cm - te mogą być dla Ciebie za długie - ale mam jeszcze narty po żonie Kneissla 185cm nie taliowanego w bardzo dobrym stanie, model gdzieś z początku lat 90. Z przyjemnością Ci te narty sprezentuję jeżeli tylko chciałbyś się nimi zaopiekować.

Co do samego przedsięwzięcia to myślę, że warto byłoby nawiązać kontakty z osobami, które kolekcjonują stary sprzęt lub interesują się tym tematem a o forum i Waszej idei mogą nie mieć pojęcia. Jest muzeum w Cieklinie oczywiście. Z tego co pamiętam zbierał stare narty również Grzesio Matyfi z Dębicy - czynny wykładowca i właściciel znanej narciarskiej szkoły. Pisał też o tej tematyce Kuba Atys - znany dziennikarz i fotoreporter sportowy z którym stawiałem na nartach może nie pierwsze ale drugie kroki.

Postaram się odkurzyć takie kontakty jeżeli jeszcze ich nie badaliście.

Jakby co mail do mnie to mitekj@interia.pl

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...