Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
inbox98

Potrącona na stoku

Recommended Posts

Witam
Zostałam potrącona na stoku narciarz nawet sie nie zatrzymał. Dopiero poźniej został złapany. Dostałam już odszkodowanie, ale chciałabym starać się o zadośćuczynienie od niego. Jak je uzyskac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koleżanko inbox98 skieruj się do adwokata. Jeżeli znasz personalia sprawcy to adwokat wystosuje do niego odpowiednie pismo o wypłatę zadośćuczynienia. Z całą pewnością reakcją sprawcy na pismo nie będzie żadna wypłata. Prawdopodobnie sprawca na nie wcale nie odpowie, albo odpowie pismem od swojego adwokata i będzie się wykręcał od odpowiedzialności. Wtedy pozostaje jedynie droga sądowa. Przed sądem musisz udowodnić, że sprawca jest faktycznie winny i sąd musi tą winę orzec. Jeżeli będzie już prawomocny wyrok uznający winę sprawcy wtedy będziesz mogła zastanowić się jakiej kwoty od niego oczekujesz.  Przedstawisz sprawcy swoje żądanie, jeżeli on się na kwotę nie zgodzi to znowu pozostaje sąd. Jeżeli sąd zasądzi kwotę to sprawca ma ją wypłacić z własnej kieszeni lub ze swojego ubezpieczenia. Jego ewentualny jego ubezpieczyciel także będzie chciał się tobą "dogadać" co do kwoty, itd, itd.

Nie jestem prawnikiem, ale podobna drogę przeszedłem i trwało to 8 lat zanim dostałem odszkodowanie o ubezpieczyciela właściciela stoku, który nieodopwiednio zabezpieczył armatkę śnieżną.

Edited by andy-w

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale co z procedurą karną,gdy został złapany?Sąd,mandat?Jesłi został złapany,jaki zarzut mu postawiono?Jak długo została orzeczona niezdolność-do 7 dni czy ponad?

Edited by lski@interia.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By Arek1982
   Ktoś może podzielić się wrażeniami z rejonu Montafon ?
  • By Arek1982
   Z informacji które znalazłem w sieci, kilka ośrodków w tym roku planowało nowe inwestycje ( nowe wyciągi ), Flachau miało lub ma  połączyć się z Kleinar, nowe wyciągi planowali w Ischgl, Schladming,  Reiteralm i pewnie gdzieś jeszcze.
   Pytanie, czy wcześniejsze zamknięcie ośrodków nie wpłynie na kondycje finansowe ośrodków, a co za tym idzie wstrzymanie nowych inwestycji.
  • By Arek1982
   Jakie są wasze opinie na temat ww. miejscowości ?
   Bardzo interesuje mnie kwestia ski busów  ?
   Jak dużo ich tam jest ?
   Jak często jeżdżą do poszczególnych wyciągów ?
  • By Arek1982
   Mam możliwość na przyszły sezon zarezerwować ( z możliwością anulowania, miesiąc prze przyjazdem, jeśli pandemia będzie dalej z nami ) apartament w miejscowości Hippach.
   Czy to dobre miejsce na bazę noclegowa ?
   Wg. mapy do do wyciągu  Horbergbahn jest trzy kilometry, a do terenów Zillertal Arena 6,5km . Przystanek skibus podobno  przy apartamencie ?

   Co myślicie o ośrodkach Zillertal Arena i Mayerhofen ??
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...