Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kask DAINESE


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie co sądzicie o kaskach firmy Dainese model FLEX. Czy ktoś je użytkował/użytkuje ? Pytam bo kupiłem dziś w TK MAXX-ie taki kask za 134 zł, mogę go oddać w ciągu 30 dni.  Dodam, że na wszywce jest norma EN 1077 typu B. I co najważniejsze, właśnie sprawdziłem i pasuje do moich gogli. Wygląda na bardzo porządnie zrobiony.

Konstrukcyjnie nie ma twardej skorupy jak mój poprzedni kask, jest dużo bardziej elastyczny (miękki), co w mojej ocenie powinno przekładać się na lepszą amortyzację. Do tej pory jeszcze nigdy nie uderzyłem głową o nic na stoku (i niech lepiej tak pozostanie), więc ciężko mi ocenić które rozwiązanie jest lepsze. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczam, że nigdy nie używałem kasku Dainese, ale znam firmę. Używałem różnych ochraniaczy tego producenta i są to wyroby z najwyższej półki jeśli chodzi o ochronę, wagę i oddychalność (rodzaj materiałów) czyli 1 liga. Producent podaje jaką normę spełnia i możesz to uznać za pewnik, że gwarantuje odpowiednią jakość. Cena, dopasowanie, wygląd Ci pasuje, to wszystko jest ok. Dodam,że najważniejsze jest dopasowanie do głowy (jeśli ma dodatkowe pokrętła, to dodatkowo dopasuj) i przede wszystkim powinien być dobrze zapięty. A na stoku poruszaj się tak jakbyś nie miał żadnych zabezpieczeń (żółwi, kasków, ochraniaczy) i będzie dalej dobrze. Życzę przyjemnej i bezkontuzyjnej jazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej, pierwszy raz (nie licząc powitania) wypowiadam się na forum. Dostałam w tym roku na urodziny swoje pierwsze narty, jako że przeprowadziliśmy się w Beskidy. Chciałabym zacząć, ale:

- czy model ROSSIGNOL PURSUIT SX jest w porządku jak dla początkującej? Takie właśnie dostałam i jak się zorientowałam, mogą kosztować około 800 zł wzwyż,

- czy wspomniany kask przez Was to dobry model ? Miałam na oku różne z allegro, ale boję się troszkę kupować i ten https://adventuresports.pl/produkt/Sprzet-pl,Narciarstwo-alpejskie-pl,Kaski-narciarskie-pl/fornix-1-poc-kask-narciarski-poc-fornix/43378 . Czy marka POC jest ok? Wprowadźcie mnie proszę troszkę w temat, bo niedługo na stoku chciałabym coś zaszaleć.

Troszkę umiem jeździć, bo byłam na szkółce i wyjazdach na ferie. Podstawy znam , ale z techniką u mnie słabo. . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skimaja napisał:

Hej, pierwszy raz (nie licząc powitania) wypowiadam się na forum. Dostałam w tym roku na urodziny swoje pierwsze narty, jako że przeprowadziliśmy się w Beskidy. Chciałabym zacząć, ale:

- czy model ROSSIGNOL PURSUIT SX jest w porządku jak dla początkującej? Takie właśnie dostałam i jak się zorientowałam, mogą kosztować około 800 zł wzwyż,

- czy wspomniany kask przez Was to dobry model ? Miałam na oku różne z allegro, ale boję się troszkę kupować i ten https://adventuresports.pl/produkt/Sprzet-pl,Narciarstwo-alpejskie-pl,Kaski-narciarskie-pl/fornix-1-poc-kask-narciarski-poc-fornix/43378 . Czy marka POC jest ok? Wprowadźcie mnie proszę troszkę w temat, bo niedługo na stoku chciałabym coś zaszaleć.

Troszkę umiem jeździć, bo byłam na szkółce i wyjazdach na ferie. Podstawy znam , ale z techniką u mnie słabo. . 

Cześć,

marka POC robi bardzo porządne kaski, jedne z najlepszych (ale drogie). Kask musi być dopasowany do głowy oraz gogli w jakich będziesz jeździła. Narty będą ok., są one tak naprawdę mało istotne, ważne by były dobrze dobrane (nie za krótkie), dużo ważniejsze (i trudniejsze) to właściwie dobrać i dopasować buty narciarskie (flex, długość ale i szerokość stopy).  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...