Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nowego sprzętu - Narty


Joshi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów 

Jako, że jestem z Bydgoszczy, a ciężko tu o fachową poradę z racji braku porządnych sklepów narciarskich(nie liczę marketów), trafiłem w końcu do Was, mam nadzieję, że coś mi podpowiecie, może ktoś na rzeczonych nartach jeździł, testował 
Na wstępie coś o sobie:

Wiek: 27

Wzrost: 178

Waga: 83

Doświadczenie: Będzie to chyba 10 sezon

Ocena umiejętności: 7-7,5 w skali forum

Czego szukam: Jeżeli chodzi o dobór nart, szukam dość sztywnej konstrukcji, narty All Round o slalomowym zacięciu, szybkich, sprawdzających się zarówno na dobrze przygotowanej trasie jak i na popołudniowym rozjeżdżonym stoku, trzymających na lodzie. Jazda zazwyczaj tylko w środku zimy, warunki wiosenne i tępy śnieg niekoniecznie.  O jeździe po głębszym puchu na razie nie myślałem  Styl jazdy: Mieszanka średnich i krótkich ciętych łuków, carvingowo/ ześlizgiem - dużo kombinuję  

Jeżeli chodzi o narty, upatrzyłem te modele, wg. kolejności:

1) Head Supershape i.Magnum, 163cm / 2019 ( czy odczułbym stratę w prędkości wybierając model Rally?)

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,head,supershape-i-magnum,10416.html

2) Rossignol Pursuit 800 Ti / 2019 (Mało wiem o tym modelu, być może ktoś jeździł?)

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,rossignol,pursuit-800-ti-cam,10244.html

No i dwa modele nart, które stawiam na drugim miejscu, ale ciekawią mnie jak zachowują się na gorzej przygotowanym stoku, co na plus a co na minus?

1) Head i.Shape SL / 2019

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,head,world-cup-rebels-i-sl,10411.html

2) Voelkl Racetiger SL /2019

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,voelkl,racetiger-sl,10793.html

Na czym zyskam a na czym stracę wybierając te modele? Czy na pewno są dla mnie? 

Budżet ok. 2500, więc ograniczam się raczej do zeszłorocznych pozycji.

Z góry dzięki za pomocne słowo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli Twój opis jest zgodny z prawdą to tylko sportowa narta. I tak np. ostatnia Twoja propozycja - OK ale w wersji PRO czyli z porządną płytą.

Pozdrowienia

Dziękuję za odpowiedź. Do tej pory nie przywiązywałem większej uwagi do sprzętu, ale kiedy jestem w stanie odczuć, że sprzęt jest wąskim gardłem - warto rozważyć już coś porządniejszego. Moje obawy dot. narty bardziej sportowej tyczą się wagi i jazdy po gorzej przygotowanym stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Joshi napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Do tej pory nie przywiązywałem większej uwagi do sprzętu, ale kiedy jestem w stanie odczuć, że sprzęt jest wąskim gardłem - warto rozważyć już coś porządniejszego. Moje obawy dot. narty bardziej sportowej tyczą się wagi i jazdy po gorzej przygotowanym stoku.

Cześć

Jeżeli chodzi o narty zjazdowe to aktualne cały czas jest powiedzenie: dobra narta = ciężka narta. Narta leży na ziemi a więc jej waga nie ma znaczenia. Co do przygotowanego stoku... No cóż. Nierówności nartą się nie zniweluje.Tylko "miękka" jazda, amortyzacja itd. Panuje teraz moda na narty szersze ale... jest to moda mam wrażenie. Przy jeździe, którą preferujesz - duża dynamika, krotki skręt nie ma lepszej narty jak SL. Tak myślę. Gdy trzeba będzie się przebijać przez pola muld zmieścisz się bez problemu ale jak będzie gładko... sam wiesz.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po szerszych konsultacjach, recenzjach, opiniach, porównaniach i moich skromnych wymaganiach wybór padł na Voelkle. Chyba największe zadowolenie czuję z tego, że coś w końcu postanowiłem :D 

Do nart dokupione buciki Head Raptor 120 RS, mam nadzieję, że zabawa będzie przednia :) Co ciekawe, po przymiarkach tych butów zajrzałem z powrotem do piwnicy żeby porównać je z moimi starymi butami nordici. 10 lat w 2 rozmiary za dużych butach... Jak ja to robiłem :) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Joshi napisał:

A więc po szerszych konsultacjach, recenzjach, opiniach, porównaniach i moich skromnych wymaganiach wybór padł na Voelkle. Chyba największe zadowolenie czuję z tego, że coś w końcu postanowiłem :D 

Do nart dokupione buciki Head Raptor 120 RS, mam nadzieję, że zabawa będzie przednia :) Co ciekawe, po przymiarkach tych butów zajrzałem z powrotem do piwnicy żeby porównać je z moimi starymi butami nordici. 10 lat w 2 rozmiary za dużych butach... Jak ja to robiłem :) 

Cześć

Dobry narciarz wyważą się sam. Twardy dopasowany but to ułatwienie i bezpieczeństwo dla stawów skokowych.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie, że większą rolę chyba będą odgrywać dopasowane buty. Co ciekawe w najwęższych butach dopiero odnalazłem komfort(wąska stopa z niskim podbiciem), a przymierzyłem chyba całą paletę heada, atomica i lange. Teraz odliczać dni do urlopu! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...