Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze butów


Uciuany

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.11.2020 o 11:15, Mitek napisał:

Cześć

Ja patrzę na to z innej perspektywy. Uważam, że każdego stać na przemyślany zakup w sklepie lub sieci a nie generowanie dziesiątek przesyłek jeżdżących po kraju tylko dlatego, że ktoś ma kłopoty z decyzją.

Można jechać na narty samochodem, czteroosobową rodziną ale można też każdego wysłać oddzielnym transportem dla wygody.

To się nazywa nieuzasadniony konsumpcjonizm.

Pozdrowienia

Kluczowe słowa to: "Uważam, że każdego stać na przemyślany zakup w sklepie" do których należy koniecznie dodać: mierz i przymierzaj i spędź choć te 20 minut w tych mierzonych butach. Zrób przysiad czy kilka na nogach, na jednej też jak możesz, zamarkuj skręt i tak dalej. I to moim zdaniem właściwa droga do wyboru właściwego buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To, że flex nie jest wskaźnikiem zunifikowanym pomimo wielu prób wie każdy dziecko. Natomiast co to ma wspólnego z doborem butów jeżeli wiesz jakie uczucia towarzyszą dobrze dobranym?

Jeżeli nie wiesz co i jak wtedy korzystasz z pomocy, mierzysz (choć taka naprawdę możesz coś konkretnego powiedzieć o bucie dopiero po paru dniach jazdy) pomasz sobie technologią itd. To bardzo fajnie, że zostały stworzone takie możliwości.

Jeżeli się znasz na doborze, wybierasz sobie but, dopasowujesz na długość zgodnie z pomiarem a resztę załatwia ułożenie się buta + ewentualny bootfitting.

Pozdrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Kluczowe słowa to: "Uważam, że każdego stać na przemyślany zakup w sklepie" do których należy koniecznie dodać: mierz i przymierzaj i spędź choć te 20 minut w tych mierzonych butach. Zrób przysiad czy kilka na nogach, na jednej też jak możesz, zamarkuj skręt i tak dalej. I to moim zdaniem właściwa droga do wyboru właściwego buta.

Cześć

A ile par butów narciarskich kupowałeś?

A jak się kształtowały zakupy trafione?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzy albo, aż trzy. Dlaczego tak mało ? Po pierwsze dlatego, że krótko staram się uczyć jeździć. A przede wszystkim dlatego, że wybrałem świadomie w sklepie robiąc przysiady i co mi tam jeszcze przyszło do głowy, a czego mi w sklepie nie zabronili 🤣 Jak zrobiłem przysiad na jednej nodze to sprzedawca sam był deczko zdziwiony po jaką cholerę ja się tak w sklepie męczę 🙃

 

Za każdym razem były trafione. Zmieniałem flex na wyższy i stąd też zmiany były.

Edytowane przez Sławek Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przysiady? Jesteś w stanie wykonać przysiad w prawidłowej pozycji narciarskiej na jednej nodze? Raczej się nie da albo jesteś ponadprzeciętnie silny. Ja uchodzę za człowieka o silnych nogach ale tego nie potrafię, bez rekompensaty w postaci przerzucenia części siły na narty, bo musisz się odchylić - tak trzyma but.

Ale... nie dyskutuję, choć wybierałem dziesiątki butów.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie zrobić zwykły, prostacki przysiad (bo o prawidłowym narciarskim raczej nie mam pojęcia) na jednej nodze choć za często tego nie robię (szkoda kolan). Ot, czasami dla tzw. sportu albo podczas mierzenia butów. Jestem w stanie zamarkować skręt w butach jakbym był na stoku i tym podobne. Wiem, że to prawie, ale w przypadku mierzenia butów lepiej prawie niż wcale ... Takie jest moje prywatne zdanie. Jak wybierałeś dziesiątki butów to zajrzyj do sklepu i przymierz rossi o flexie 120, a następnie weź head-y w tym samym flexie. Specjalnie nie piszę o konkretnych modelach, ale na pewno wyczujesz różnicę choć jak znam życie pewnie już to przerabiałeś 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Jestem w stanie zrobić zwykły, prostacki przysiad (bo o prawidłowym narciarskim raczej nie mam pojęcia) na jednej nodze choć za często tego nie robię (szkoda kolan). Ot, czasami dla tzw. sportu albo podczas mierzenia butów. Jestem w stanie zamarkować skręt w butach jakbym był na stoku i tym podobne. Wiem, że to prawie, ale w przypadku mierzenia butów lepiej prawie niż wcale ... Takie jest moje prywatne zdanie. Jak wybierałeś dziesiątki butów to zajrzyj do sklepu i przymierz rossi o flexie 120, a następnie weź head-y w tym samym flexie. Specjalnie nie piszę o konkretnych modelach, ale na pewno wyczujesz różnicę choć jak znam życie pewnie już to przerabiałeś 🤔

Cześć

A czytasz w ogóle moje posty, że wychodzisz z taką propozycją?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

część czytam, części nie nadążam bo sporo postów piszesz.

Natomiast w kwestii doboru butów. Jeśli piszesz, że wybór butów to momencik to taki tekst jedzie ignorancją, która po prostu nie przystoi człowiekowi z taką wiedzą zwłaszcza w temacie "pomoc w wyborze butów". Jest jeszcze opcja jasnowidzenia i jak wybierasz buty w momencik to zapewne tak jest i nie piszę tego ironicznie. Z drugiej strony za mało butów przymierzyłem i jeszcze mniej kupiłem, więc zapewne pojęcia o mierzeniu i kupowaniu nie mam skoro za każdym razem zajmowało mi to pewnie dobrych kilka godzin.

Edytowane przez Sławek Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...