Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

KIEDY JECHAĆ W ALPY? - terminy ferii w EU


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś już to wstawiał ... więc chyba klaruje się taki obraz: 

15/01/ - 21/01 - GO, GO, GO, GO, GO !!!!  pusto :)

21/01-28/01- B, DK - uni

28/01-04/02 - B, DK – uni  + D

05/02-11/02 – FR,  D, CZ

11/02 – 18/02 - STOP

19/02 – 24/02- STOP

25/02 – 04/03- STOP

ferie EU 2023-1.jpg

a tu ilość turystów

ferie 2023 ilość turystów.JPG

Edytowane przez mifilim
  • Like 12
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry pomysł z tą tabelką 🙂

Generalnie co roku jest podobnie. We Włoszech zawsze wiadomo ponieważ Oni mają  tydzień ferii zimowych związany z  datą Wielkanocy

a dokładniej w tygodniu kiedy jest Środa Popielcowa,  więc w przyszłym roku będzie to dokładnie połowa lutego.

W tym roku niestety pokrywa się z drugim tygodniem min. mazowieckiego wiec niejako zmuszony jestem na Austrię.

Ale za to w przyszłym roku 🙂 🙂 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku ferie mamy jako dwa ostatnie tygodnie lutego. Ze względu na dzieci muszę w tym czasie wykorzystać możliwości. Dlatego zastanawiam się czy lepszy 3 czy 4 tydzień lutego (kończą się ok 25.02). Myślałem o Austrii, ale jeśli Włosi mają wcześniej to może tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 17:37, matist napisał:

Mega analiza.

Czy na 2024 też możesz coś takiego stworzyć?

jasne 😉

W dniu 10.02.2023 o 19:12, idealist napisał:

W tej tabelce jest istotny brak terminów ferii w Austrii. Austriacy generują bardzo duży ruch w terminach swoich ferii. Warto to wziąć pod uwagę planując wypoczynek w Austrii.

Austria jest w kategori "inni" pod literką ... A 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabela na przyszły sezon jest dostępna, ferie dolnośląskie i mazowieckie to będzie świetny czas na wyjazd bo tylko my (Polacy, 4 województwa) mamy w tym terminie ferie - zwłaszcza w pierwszym tygodniu bo później dochodzą inne nasze województwa (Podlasie i Warmia-Mazury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Capricorn napisał:

tabela na przyszły sezon jest dostępna, ferie dolnośląskie i mazowieckie to będzie świetny czas na wyjazd bo tylko my (Polacy, 4 województwa) mamy w tym terminie ferie - zwłaszcza w pierwszym tygodniu bo później dochodzą inne nasze województwa (Podlasie i Warmia-Mazury).

Niestety my mamy ferie w innym terminie więc odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matist napisał:

Niestety my mamy ferie w innym terminie więc odpada. 

10-24 lutego macie ferie? to wygląda, że ten drugi tydzień powinien być nieco lepszy (choć oba to te najbardziej obłożone) - nie będzie połowy Holandii, Flandrii i Włosi nie mają Carnival. Zresztą - najlepiej sobie sam przeanalizuj:)

http://warringtonbears.org.uk/snowheads/eric2324.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artix napisał:

Tak przy okazji. Wczoraj przejeżdżając przez Innsbruck, około 21:00, auto pokazało 12,5 stopnia. 😳  Nawet na Fern Pass było dość na plus. 

Wczoraj w Innsbrucku zanotowano 21,7 ℃, co jest zimowym rekordem w Tyrolu. 🤨

  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Jochtal i jest to tylko potwierdzenie że w aktualnym terminie nie warto tu przyjechać. Wszędzie tłumy! Dobrzy narciarze jakoś to zniosą ale rodzinnie i z bardzo słabo jeżdżącymi, jak moja partnerka, zdecydowanie odradzam. 

Wpływa na to wiele czynników. Jednym istotnym jest wysoka temperatura, co powoduje szybką degradację stoków. 

Stoki w Plose czy Jochtal są totalnie wystawione na działanie słońca. Prawie niewystępujące zalesienie dokłada swoją cegiełkę. 

Może zachęci was  3 godziny za 50 ojro?😜

Jeżeli już to poza sezonem, choć jest wiele miejsc bliżej i taniej. 

Jestem ciekaw i muszę to sprawdzić czy np na droższych ośrodkach można uniknąć tych problemów?

W pobliżu jest Kronplatz i w sumie nie daleko Val Gardena. 

Będzie feedback.

DSC_6269.JPG

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, idealist napisał:

W Południowym Tyrolu trwają właśnie ferie więc wyobrażam sobie, co może się dziać 🙈

Ferie teraz mają całe Włochy (dlatego wyjątkowo jestem w Austrii, chociaż tu niewiele lepiej (Nassfeld))

Włoskie ferie bardzo łatwo zapamiętać ponieważ zawsze są w tym tygodniu kiedy Środa Popielcowa 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, drk napisał:

Ferie teraz mają całe Włochy (dlatego wyjątkowo jestem w Austrii, chociaż tu niewiele lepiej (Nassfeld))

Włoskie ferie bardzo łatwo zapamiętać ponieważ zawsze są w tym tygodniu kiedy Środa Popielcowa 

https://www.holidays-info.com/italy/school-holidays/2023/

Owszem, ale w większości regionów to 2-3 dni, a w Południowym Tyrolu cały bieżący tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artix napisał:

Dziś Jochtal i jest to tylko potwierdzenie że w aktualnym terminie nie warto tu przyjechać. Wszędzie tłumy! Dobrzy narciarze jakoś to zniosą ale rodzinnie i z bardzo słabo jeżdżącymi, jak moja partnerka, zdecydowanie odradzam. 

Wpływa na to wiele czynników. Jednym istotnym jest wysoka temperatura, co powoduje szybką degradację stoków. 

Stoki w Plose czy Jochtal są totalnie wystawione na działanie słońca. Prawie niewystępujące zalesienie dokłada swoją cegiełkę. 

Może zachęci was  3 godziny za 50 ojro?😜

Jeżeli już to poza sezonem, choć jest wiele miejsc bliżej i taniej. 

Jestem ciekaw i muszę to sprawdzić czy np na droższych ośrodkach można uniknąć tych problemów?

W pobliżu jest Kronplatz i w sumie nie daleko Val Gardena. 

Będzie feedback.

 

W ubiegłym tygodniu na Kronplatz było tłoczno i miękko - większość stoków ma ekspozycję wschodnio- południową. Aktualnie pogoda podobna więc zastanów się czy warto, chociaż nie umiem doradzić czy gdziekolwiek będzie lepiej -  mnie lepiej wypadało 3 Zinnen pod względem średnich warunków na cały dzień. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, izydar napisał:

W ubiegłym tygodniu na Kronplatz było tłoczno i miękko - większość stoków ma ekspozycję wschodnio- południową. Aktualnie pogoda podobna więc zastanów się czy warto, chociaż nie umiem doradzić czy gdziekolwiek będzie lepiej -  mnie lepiej wypadało 3 Zinnen pod względem średnich warunków na cały dzień. 

Zbliża się trochę zimniejszy front, ale do  końca tygodnia  wiele się nie poprawi. Odmawiam śniadania w hotelu i będziemy startować na pierwsze gondole. Chyba tylko to jest w stanie nam pomóc. 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w poprzednim tygodniu w Lungau (Salzburg, ale w zasadzie blisko do Karyntii, gdzie były ferie) i Nassfeld (Karyntia).

W Lungau znacznie mniej ludzi niż Nassfeld, chociaż trochę tego było. Na pierwszej gondoli 5 min w kolejce. Na innych wyciągach 2-3 min albo z marszu. Moim zdaniem optymalne są tylko małe ośrodki (tak do 50km tras) na luty.

Najlepiej było na wolnych krzesłach w Speiereck, mało ludzi i bez kolejek a trasy i pogoda super. Również w Katschbergu było bardzo luźno, gdzie są trzy szybkie krzesła.

Aineck z trzema gondolami dość popularny, ale to nie był uciążliwy tłok.

W Nassfeld jest rzeczywiście trochę za dużo tych ludzi, kolejka do pierwszej gondoli Millenium na 45 min stania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...