Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

coś się kończy, coś zaczna


Rekomendowane odpowiedzi

nadeszła wiekopomna chwila

po ........nastu  latach pożycia zdradziłem swoje rośki.

Nowa miłość niby podobna, geometria ta sama (1 mm szersza w pięcie), promień ten sam, a jednak jakieś różnice są :

w headach wiązanie ewidentnie przesunięte  do tyłu - około 2-3 cm. (dlaczego ? cz tak ma być ?)

płyta wyższa o jakieś 0,5-0,7 cm

jakość wykonania - zdecydowanie Rossi

Jestem ciekawy jak przez te naście lat się pozmieniało

 

odpowiedź w poniedziałek -w bagażniku jadą obie pary

 

a miałem kupić mastera 😞

 

 

image1.jpeg

image3.jpeg

image4.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, artix napisał:

Taki jeden kiedys tu zawsze pisal ze nic nie ma znaczenia. Nawet mozesz jezdzic na jednej nodze Head a na drugiej Rossi 😜

 

Szkoda że wcześniej nie przeczytałem, chętnie bym sprawdził.

Od następnego wjazdu już tylko jedna para jedzie, Rossi zostają jako szutrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super decyzja, narty bardziej dynamiczne - mam wrażenie że dużo łatwiej wejść na krawędź (na Rossich musiała być zdecydowanie większa prędkość) , szybciej też mogę przejść z krawędzi na krawędź - bardzo fajnie oddają.

Rewelacyjnie zacieśniają jak się je dociśnie, mega stabilne, po prostu wpiąłem i jazda !!

Dzisiaj spokojna górka, żona pierwszy raz w tym sezonie, w czwartek coś poważniejszego i mam nadzieję że odczucia będą podobne.

Sentyment do Rossi pozostał, muszę gdzieś mastery objeździć dla równowagi 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, obywatel_GC napisał:

Super decyzja, narty bardziej dynamiczne - mam wrażenie że dużo łatwiej wejść na krawędź (na Rossich musiała być zdecydowanie większa prędkość) , szybciej też mogę przejść z krawędzi na krawędź - bardzo fajnie oddają.

Rewelacyjnie zacieśniają jak się je dociśnie, mega stabilne, po prostu wpiąłem i jazda !!

Dzisiaj spokojna górka, żona pierwszy raz w tym sezonie, w czwartek coś poważniejszego i mam nadzieję że odczucia będą podobne.

Sentyment do Rossi pozostał, muszę gdzieś mastery objeździć dla równowagi 🙂

 

Jakby co to jestem w Meander do 24 lutego. Mastery mam w box-ie, 180 cm. Jakbyś był w okolicy, to zapraszam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wolcjusz napisał:

Gdzie je upolowałeś w takiej cenie? :eek::

Błąd na stronie w sklepie internetowym.

zadzwonilem po zamówieniu, powiedziałem że jeżeli ktoś będzie miał jakieś konsekwencje to chcę zrezygnować z zamówienia.

Głos po drugiej stronie powiedział że wezmą na klatę.

zamiast 3099 ktoś wystawił za 2099

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 11:51, artix napisał:

Taki jeden kiedys tu zawsze pisal ze nic nie ma znaczenia. Nawet mozesz jezdzic na jednej nodze Head a na drugiej Rossi 😜

 

Możesz. To i tak level easy w porównaniu z jazdą na takiej "parze" nart jak w tym filmie:

 

22 godziny temu, obywatel_GC napisał:

Dają rade

(wg mnie)

IMG_2360.MOV

To prawda. Dają mnóstwo funu i są bardzo przyjazne i wszechstronne. Tylko mam w związku z tym kłopot, bo teraz rzadko zmieniam narty w ciągu dnia i najczęściej spędzam cały dzień na nich, przez co interwały serwisowe mi się mocno skróciły,  a do serwisu mam dosyć daleko. Przydałaby się druga para na podmianę :)

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wolcjusz napisał:

Możesz. To i tak level easy w porównaniu z jazdą na takiej "parze" nart jak w tym filmie:

 

To prawda. Dają mnóstwo funu i są bardzo przyjazne i wszechstronne. Tylko mam w związku z tym kłopot, bo teraz rzadko zmieniam narty w ciągu dnia i najczęściej spędzam cały dzień na nich, przez co interwały serwisowe mi się mocno skróciły,  a do serwisu mam dosyć daleko. Przydałaby się druga para na podmianę :)

Przed 9x miałem jakieś rossi 205 cm wiec dla mnie nic nowego ,teraz chyba jest łatwiej 🙂

mam jedna parę, serwis raz na 10 -15 dni na stoku wiec nie mam tego problemu.

Korci mnie żeby założyć po jednej rossi  i heada na raz i puścić filmik, jak przymrozi to będzie tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wolcjusz napisał:

a do serwisu mam dosyć daleko.

Trzeba Krzysiek samemu - oszczędzisz czas, pieniądze i narty....często wystarczy krawędź tylko liznąć diamentem i przetrzeć "pastą" ślizg.. nie za każdym razem musisz jechać pilnikiem i na gorąco smarować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lexi napisał:

Trzeba Krzysiek samemu - oszczędzisz czas, pieniądze i narty....często wystarczy krawędź tylko liznąć diamentem i przetrzeć "pastą" ślizg.. nie za każdym razem musisz jechać pilnikiem i na gorąco smarować.

Nart nie oszczędzę, bo i tak korzystam z serwisu ręcznego więc tej krawędzi ubywa minimalnie przy każdym serwisie. Za ostrzenie się raczej nie wezmę bo to nie taki prosty temat, tzn naostrzyć każdy jakoś da radę ale, rezultaty niekoniecznie będą dobre. Korzystałem wcześniej z dwóch innych serwisów i różnica w jeździe po tym jak trafiłem do Narciarni do Pana Andrzeja to jest przepaść więc jednak trzeba mieć do tego nie tylko doświadczenie ale i talent i znać różne sztuczki.

Natomiast od niedawna rozkminiam, na razie teoretycznie, temat smarowania. Do serwisu oddaję narty co trzy, cztery dni na stoku w zależności od tego jaki śnieg się trafi i jak szybko tępi krawędzie, więc przydałoby się w tym okresie przynajmniej raz dosmarować ślizgi. Dopóki żąglowałem trzema parami nart to było spoko, ale jeżdżąc od rana do wieczora na jednej parze, to nie ma cudów żeby nie odczuć różnicy trzeciego dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wolcjusz napisał:

dosmarować

Najprostsza pasta lub smar w płynie - smarujesz, czekasz minute wcierasz korkiem, przecierasz szmatką - tyle.... Zrobisz to na krzesłach czy nawet oparte op ścianę.

(ślizgi muszą być suche)

Edytowane przez Lexi
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wolcjusz napisał:

Możesz. To i tak level easy w porównaniu z jazdą na takiej "parze" nart jak w tym filmie:

 

To prawda. Dają mnóstwo funu i są bardzo przyjazne i wszechstronne. Tylko mam w związku z tym kłopot, bo teraz rzadko zmieniam narty w ciągu dnia i najczęściej spędzam cały dzień na nich, przez co interwały serwisowe mi się mocno skróciły,  a do serwisu mam dosyć daleko. Przydałaby się druga para na podmianę :)

Nie jeden zjechał by i na biegówkach ☝️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...