Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

17 grudzień - Madonna czy St. Moritz, a może coś innego ?


dorsz_pitery

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam ekspresowy wyjazd na narty. 17 grudnia ląduję w Bergamo pod wieczór i wynajmuję auto. Powrót - 19 grudnia o 21:30. Ogranicza to więc do max 3 godzin dojazdu do ośrodka. Jednocześnie - patrząc choćby na ubiegły rok - nie jest to super bezpieczny termin, jeżeli chodzi o śnieg w niższych ośrodkach. Wstępnie wytypowałem:

Madonna di Campiglio - trasa raczej bez ryzyka korków, za Brescią odbijamy na regionalną, natomiast sam ośrodek nie jest szczególnie wysoko położony i zastanawiam się, czy ten termin będzie bezpieczny, również pod kątem ew. przerzucania się na różne części Madonny / Pinzolo / Folgaridy / Marillevy. Z plusów względem St. Moritz - mam w dobrej cenie spanie w samym centrum miasteczka z 3 wyciągami w zasięgu krótkiego spaceru.

St. Moritz - również trasa raczej bezpieczna pod kątem korków, do tego wysokość ośrodka (Corviglia + Corvatsch) raczej niwelują ryzyko problemów ze śniegiem, natomiast na lekki minus względem Madonny logistyka, bo spanie mam trochę na uboczu, 20 minut od wyciągów, 30 minut pieszo od miasteczka (auta wolałbym nie używać, jakieś piwko czy bombardino na stoku to jednak obowiązek)

Problem w tym, że mam wstępne rezerwacje spania z anulacją do 1 grudnia w obu ośrodkach. I do tego czasu preferowałbym jedno anulować... Polecicie jakąś stronę, która ma teoretycznie najlepsze prognozy długoterminowe ?

Jeszcze dodatkowe pytanie - gdzie jest łatwiejszy podjazd dla niedużego, wynajętego auta ? 

A może zaproponujecie jeszcze coś ? Podejrzewam, że padnie Cervinia - ale raczej odpuszczę, tam nierzadko pizga i zamykają ośrodek, przy 2 dniach szkoda też ryzykować fondue w Zermatt i ryzyko powrotu tego samego dnia, no i z tego co mówili znajomi, to podjazd autem jest dość konkretny. Paganella, Val Gardena, Val di Fassa, itp. - ryzyko korków na Brennerce, a i wysokości podobne jak Madonna. 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pawelb91 napisał:

@dorsz_pitery Ja dodatkowo zaproponuję Bormio + Santa Caterinę, powinna większość tras już działać, region bardzo fajny i nie tłoczny. Dodatkowo zaletą jest dobra cena skipassu (+ online zniżki do 25%). 

 

Nie było mnie w Santa Caterinie, w Bormio tak, przejrzałem - po 1 dniu na Bormio i Santa Caterinę nie brzmi źle. Ale obawiam się po wstępnym rzucie okiem, że Santa to jednak mocno czerwony ośrodek. Widzę tam u góry w najwyższym punkcie 2 fajne szerokie czerwone, ale niżej już sporo czarnego, no i osobiście wolę krzesełka od gondoli. Najlepiej czuję się na szerokich, szybkich niebiesko-czerwonych o w miarę równym na długości nachyleniu. I lubię mieć takich kilka do wyboru do ujeżdżania przez cały dzień. 

19 minut temu, Kolorowy napisał:

W tamtym roku w połowie grudnia odwiedziłem Madonne, wszystko działało.

W tym roku również jadę w polowie grudnia, stalkowałem kamery, pogodę i powinno być wporzadku.

Trzymaj link do tematu ze zdjęciami, jak to wyglądało w podanym przez Ciebie terminie.

 

Dzięki. Mimo wszystko poczekam do tego 01.12 i zobaczę prognozy. Szkoda, że nie mogę przytrzymać rezerwacji np. do 10 grudnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dorsz_pitery napisał:

Nie było mnie w Santa Caterinie, w Bormio tak, przejrzałem - po 1 dniu na Bormio i Santa Caterinę nie brzmi źle. Ale obawiam się po wstępnym rzucie okiem, że Santa to jednak mocno czerwony ośrodek. Widzę tam u góry w najwyższym punkcie 2 fajne szerokie czerwone, ale niżej już sporo czarnego, no i osobiście wolę krzesełka od gondoli. Najlepiej czuję się na szerokich, szybkich niebiesko-czerwonych o w miarę równym na długości nachyleniu. I lubię mieć takich kilka do wyboru do ujeżdżania przez cały dzień. 

W rzeczywistości nie jest aż tak czarno, trasy od góry faktycznie bardziej wymagające niż niżej ale znowu nie jakoś super trudne, niżej taka solidna czerwień. W końcu organizowane były tam zawody DH i SG w PŚ więc jest co jechać. 

Te dwie trasy na górze (przy krześle) to w rzeczywistości niebieskie, łatwe i dosyć szerokie, wyprzęgane krzesełko. Piękne widoki na Monte Gavia i Pizzo Tresero. 
Oczywiście nie przekonuję, ale polecam. 

W drugiej połowie marca byłem w tym regionie, poniżej relacja

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...