Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tigger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Rok temu w grudniu zerwałem więzadło krzyżowe przednie w prawej nodze. Ze względu na wiek(50 lat) i dosyć dużą stabilność kolana ortopeda nie zalecał rekonstrukcji, której ostatecznie się nie poddałem. Zalecił żeby dać sobie spokój z nartami i tenisem stołowym. Przez rok nie uprawiałem żadnego sportu(z wyjątkiem ćwiczeń na rowerku stacjonarnym i ogólnorozwojowych). Mam pytanie do osób, które są w podobnej sytuacji: jak sobie radzą z nartami i innymi dyscyplinami sportu, jakieś ortezy, ćwiczenia, ewentualnie kontakt do dobrego fizjoterapeuty z małopolski(najchętniej Tarnów).

Sezon w toku, żal serce ściska a ja nie wiem co dalej. Mam świadomość, że bieżący sezon jest już dla mnie stracony, ale może następny...

Proszę o odzew i porady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tigger napisał:

Proszę o odzew i porady. 

może to nie będzie porada ale ja straciłem w 1993 roku, ortopeda kazał ćwiczyć mięśnie nóg i zabronił grać w piłke nożną.

Od tego czasu nie odpuściłem ani jednego sezonu narciarskiego.

Zakładam coś takiego

https://www.careshop.de/gesundheit/bandagen/kniebandage/juzoflex-genu-xtra-wide-style-kniebandage

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odzew. Mam pytanie, czy ta orteza ma usztywnienia boczne zabezpieczające przed "uciekaniem" kolana. Zastanawiałem się nad ortezą Don Joy https://donjoy.pl/ortezy-funkcjonalne-stawu-kolanowego/94-armor-fource-point-donjoy-orteza-funkcjonalna-stabilizator.html ale to dosyć spory wydatek i nie jestem przekonany co do efektu. Czy postawić raczej na intensywny trening mięśni i coś takiego jak Ty proponujesz. Jeszcze jedno pytanie, jak intensywnie przygotowujesz się do sezonu i ewentualnie jakie ćwiczenia stosujesz?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszych latach po zerwaniu ćwiczyłem na maszynach wszystkie mięśnie w nóg - tak 4 x w tygodniu

ostatnio w zasadzie tylko rower.

Moje ortezy nie mają usztywnień bocznych.

Znam gościa, który bardzo dawno stracił więzadła, sprawił sobie coś takiego

https://www.sportdeal.de/ski-mojo-ski-mojo-zwart-combi-c-2013005241543+size-L

i jest bardzo zadowolony

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...