Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

skala umiejętności 1-10 - wersja ostateczna


kangurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie,

Oto ostateczny wynik naszej zabawy w klasyfikację narciarzy, po uwzględnieniu poprawek.*

10 – narciarze eksperci, którzy potrafią zjechać z użyciem odpowiedniej techniki dowolną trasą o dowolnym nachyleniu i w każdych warunkach, nie tylko na stokach przygotowanych, ale także „off piste” (np. zjazd z Mont Blanc). Tutaj odnajdzie się najlepsza grupa instruktorów o doświadczeniu zawodniczym, freeride oraz ski-extreme.

9 – doskonali narciarze, poruszajacy się pewnie dowolnymi technikami, także z maksymalnymi prędkościami, na przygotowanych stokach, a także w puchu , na muldach i na tyczkach. Tutaj odnajdzie się m.in. większość instruktorów i zawodników.

8 – bardzo dobrzy narciarze, potrafiący zastosować wszystkie techniki narciarskie w zależności od warunków nawet na dużych prędkościach. Bardzo dobrze jeżdżący w puchu i na muldach, nieco gorzej na tyczkach. Tutaj jest miejsce m.in. dla słabiej jeżdżących instruktorów i dobrze jeżdżących pomocników. Tutaj też powinni odnaleźć się (dawniej doskonale jeżdżący) instruktorzy-seniorzy.

7 – dobrzy narciarze, stosujący prawidłowo kilka technik w zależności od warunków. Dobrze na muldach i puchu, natomiast słabo na tyczkach. Potrafią dobrze pojechć skręt fun bez kijków. Tutaj jest miejsce dla pomocników instruktorów.

6 – dosyć dobrzy narciarze, mający opanowane kilka technik przy małych i średnich prędkościach. Dobrze opanowany skręt carvingowy. Mają problemy przy jeździe w puchu i na muldach. Nie potrafią jeździć na tyczkach.

5 – średniozaawansowani narciarze, którzy rozumieją zasady ruchu ciała w skrętach, jednak nie potrafią ich w pełni wprowadzić w życie. Umieją wykonać kilka skrętów równoległych, np carvingowych na średnio nachylonych stokach. Potrafią bezpiecznie zjechać każdą czarną trasą (niekoniecznie mając z tego przyjemność).

4 – dosyć słabi narciarze, którzy głównie posługują się technikami płużnymi, jednak w łatwym terenie potrafią wykonać kilka skrętów równoległych np. techniką carvingową. Dla nich trasy czarne są za trudne.

3 – słabi narciarze – jeżdżący techniką płużną, potrafiący się bezpiecznie zatrzymać. Potrafiący wykonać skręty cięte, równoległe dostokowo. W tej grupie mogą się też odnależć tzw. kamikadze (są niebezpieczni, nie boją się prędkości, ale mają problemy z kontrolą toru jazdy i zatrzymywaniem się).

2 – bardzo słabi narciarze, mający słabo opanowane podstawowe ewolucje płużne i mający problemy z zatrzymaniem się.

1 – początkujący narciarze – mający za sobą 1 - 2 dni na nartach. Tym wszystkim życzymy, aby się nie zrażali i za kilka lat mogli się zaliczyć do grup 6-8. Pamiętajce, że narciarstwo jest jednym z najpiękniejszych sportów na naszym globie. A na pewno najwspanialszym sportem zimowym.

* - żadne prawa nie są zastrzeżone.

pozdrowienia

kangurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności 1-10 - rozszerzenie skali

Witam wszystkich ponownie,

Zachęcony przez mamusię, która powiedziała, że czas zrobić coś dla potomnych kangurkowego rodu, proponuję parę punktów rozszerzających znacząco tabelkę, dających najwybitniejszym jednostkom nowe horyzonty.

w dół:

0 - potencjalni narciarze, którzy pasjonują się tym sportem, jednak z różnych przyczyn śledzą poczynania narciarzy w wygodnej pozycji półleżącej na kanapie, z puszką PU w ręku.

w górę:

11 - wszyscy z grupy 10, którzy dodatkowo potarfią dokonać tego samego tyłem

12 - wszyscy z grupy 10, którzy swoje najwyższe umiejętności pokażą na nartach, ale bez śniegu lub na śniegu ale bez nart.

Czy ktoś się zgłasza?

PWBS*

kangurek

* - pozdrawiam wzystkich bardzo serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności 1-10 - wersja ostateczna

Lista ok

zmienilbym tylko kolejnosc nazw na poziomie 4 i 3

Jest 4 dosc slaby 3 slaby wg mnie logiczniej byloby na odwrot

4 slaby 3 dosc slaby

ale moze tylko sie czepiam

w koncu co kangur to kangur

pozdr

staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności 1-10 - wersja ostateczna

Hej,

Jak się zapisywałem na forum koło połowy grudnia 2002 to wpisałem sobie 8 ale poźniej jak się zastanawiałem to intuicyjnie zmieniłem na 7. Teraz z dumą mogę stwierdzić, że po publikacji Listy Kangurka moja ocena pozostała bez zmiany.

Generalnie super robota - to co większość miała jedynie w głowie zostało przelane na ekran jasno i rzeczowo - BRAVO!!!

pozdrawiam także inne ssaki z antypodów

slasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności 1-10 - odp. dla Smokmarcepan

Super 1:0 dla Ciebie.

To był super skrót myślowy - niestety wyszło jak zauważyłeś.

W rozwinięciu jest tak: zastanawiając się nad swoimi umijętnościami, a nie znając jeszcze Listy Kangurka intuicyjnie zmieniłem ocenę. Intuicja polegała na tym, że trafiłem tak, że po publikacji listy dalsze zmiany nie były potrzebne.

Dzięki za czujność, zwięzłość myśli i precyzyjne wyrażanie się to jest to:)

slasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności 1-10 - wersja ostateczna

wg kangurków dośc słaby kangurek nie jest tak słaby, jak słaby, tak samo, jak dość dobry nie jest tak zupełnie dobry, jak dobry, ale na pewno lepszy od słabego i średniego, ale nie skacze tak dobrze jak bardzo dobry.Uffff......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności 1-10 - rozszerzenie skali

kangurek napisał:>11 - wszyscy z grupy 10, którzy dodatkowo potarfią dokonać tego samego tyłem

>12 - wszyscy z grupy 10, którzy swoje najwyższe umiejętności pokażą na nartach, ale bez śniegu lub na śniegu ale bez nart.

>Czy ktoś się zgłasza?

Ja! Dla mnie poprosze 13-kę - robię to wszystko w powietrzu. Po prostu - łyk pewnego napoju do gardła i.... Red Bull doda ci skrzydeł........;)))))

Pozdrawiam i gratulacje za pomysł:)

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności 1-10 - wersja ostateczna

Ja obnizylem :)

z 8 na 7, chociaz wlasciwie 8 mogloby zostac. Z jezdzeniem na tyczkach to zalezy od tyczek. Kiedys troszke jezdzilem na giganotowych i nie mialem z tym wiekszych problemow. Na slalomowych jeszcze nie mialem okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności 1-10 - wersja ostateczna

Może niekoniecznie powinieneś obniżać.

Wydaje mi się, że lepszym wykładnikiem jest poziom umiejętności jazdy w puchu i na muldach. Jeżeli czujesz się w tym całkowicie pewnie i robisz to bardzo dobrze, to 8.

PBS

kangurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...