Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Łańcuchy śniegowe


tomek8-78

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz śnieg jest w Hiszpanii, więc nie można byc już niczego pewnym i może w Twoich okolicach nagle będzie za dużo.

Kto to wie?

jak bedzie go dużo to i tak łancuchy nie pomogą .... ;) Samochód to nie spychacz. ;)

W zasadzie wszystko juz powiedziano.

Dodam tylko by łańcuchy zakładać ZANIM jeszcze są potrzebne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Wznawiam temat:D:D

Mam pytanie. Jak to jest w Austrii i Słowacji z łańcuchami?

Czy na drogach ze znakiem "Łańcuchy", w przypadku samochodu z napędem na obie osie trzeba je mieć? Czy jak łańcuchy trzeba mieć to czy trzeba je mieć na obie osie?

Będę wdzięczny za odpowiedź, interesuje Mnie informacja oficjalna, bo nie chcę mieć problemów z Austriacką czy Słowacką policją:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznawiam temat:D:D

Mam pytanie. Jak to jest w Austrii i Słowacji z łańcuchami?

Czy na drogach ze znakiem "Łańcuchy", w przypadku samochodu z napędem na obie osie trzeba je mieć? Czy jak łańcuchy trzeba mieć to czy trzeba je mieć na obie osie?

Będę wdzięczny za odpowiedź, interesuje Mnie informacja oficjalna, bo nie chcę mieć problemów z Austriacką czy Słowacką policją:rolleyes:.

Wystarczy na jedną oś, a jak nie chcesz mieć problemów to po prostu miej łańcuch w samochodzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdobyłem w temacie następującą informację:

Na drogach oznaczonych "Łańcuchy" wg. informacji z niemieckiego ADAC w autach cztero-napędowych wymagane są łańcuchy na jedną oś.

Z reguły jest to oś skrętna. Jest jednak zastrzeżenie, że ma to być w zgodzie z instrukcją obsługi danego pojazdu.

Tyle przekazał mi brat, który zasięgną informacji w "źródle".

Faktycznie SB potwierdziła się twoja informacja, podwójny dzięks:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

O łańcuchach sporo, a ja mam inny problem. Teraz mam opony 205/60/R16, a w tym roku planuję zmienić samochód i ten planowany ma 205/55/R16. Niebawem wyjazd do Austrii i muszę kupić łańcuchy, tylko trochę problem jest z takimi na 205/60/R16. Czy jak kupię na 205/55/R16 to w razie konieczności da radę założyć je na 205/60/R16 ? Różnica w wysokości opony to 2cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualniee mam Grand Scenica II z 2005, a chcę zmienić na Grand Scenica III z 2010-2011. Ale teraz tak zacząłem szukać i jak dotychczas byłem pewny że mają 205/55/16, to widzę że w nich były montowane i 205/55/16 i 205/60/16, zresztą tak jak w II. Tak patrzę na specyfikacje łańcuchów do 200zł i nie ma takiego, który byłby rekomendowany jednocześnie do tych obydwóch rozmiarów. I czy jeśli kupię rekomendowany do 55 powiedzmy ten http://bagazniki-kielce.pl/lancuchy-taurus-diament-gr-90,3,18794,10900, to czy wejdzie mi on na 60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...