Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Livigno


andder7114

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... dobra, ja poprosze o troche trick&tips dotyczacych Livigno

Wyjezdzam 13 grudnia i jestem troche zaniepokojony pogoda ii iloscia sniegu ... 128 w dolinie do 220 w gorach i ciagle pada. mam nadzieje ze do 13 przestanie :)

Zamierzam jechac z katowic przez niemcy, insbruck i szwajcarie- moglby ktos napisac cos o tym tunelu la schera ? Na stronie znalazlem dosc dziwne inforamcje - przejazd w obie strony 25 euro (troche drogo:/). w sobote od 5 do 9 przejazd tylko do szwajcarii, od 10 do 16 tylko do livigno... tzn ze jak nie zdaze sie wydostac z livigno przed 10 to bede musial jechac przez wlochy albo czekac do 16 ? troche bezsens...

http://www.livigno.eu/en/home.jsp?idrub=111

Mam wlicozny skipass w cene hotelu, ale tylko na Livigno (chyba). czy warto sie wybrac gdzies w sasiednie rejony(np. st mortiz lub bormio na jeden dzien) czy nie warto tracic czasu na jazde samochodem?

Byl ktos w hotelu intermonti - jesli tak, to prosze o wrazenia - w szczegolnosci jakie jedzenie i czy hotelowy sklep wolnoclowy mocno zarabia na c2h5oh ? czy lepiej robic zakupy "na miescie" :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dobra, ja poprosze o troche trick&tips dotyczacych Livigno

Wyjezdzam 13 grudnia i jestem troche zaniepokojony pogoda ii iloscia sniegu ... 128 w dolinie do 220 w gorach i ciagle pada. mam nadzieje ze do 13 przestanie :)

Zamierzam jechac z katowic przez niemcy, insbruck i szwajcarie- moglby ktos napisac cos o tym tunelu la schera ? Na stronie znalazlem dosc dziwne inforamcje - przejazd w obie strony 25 euro (troche drogo:/). w sobote od 5 do 9 przejazd tylko do szwajcarii, od 10 do 16 tylko do livigno... tzn ze jak nie zdaze sie wydostac z livigno przed 10 to bede musial jechac przez wlochy albo czekac do 16 ? troche bezsens...

http://www.livigno.eu/en/home.jsp?idrub=111

Mam wlicozny skipass w cene hotelu, ale tylko na Livigno (chyba). czy warto sie wybrac gdzies w sasiednie rejony(np. st mortiz lub bormio na jeden dzien) czy nie warto tracic czasu na jazde samochodem?

Byl ktos w hotelu intermonti - jesli tak, to prosze o wrazenia - w szczegolnosci jakie jedzenie i czy hotelowy sklep wolnoclowy mocno zarabia na c2h5oh ? czy lepiej robic zakupy "na miescie" :)

pozdr.

Po pierwsze zabierz łańcuchy, po drugie łańcuchy, a po trzecie ... :)

Bo jak będzie trochę śniegu to Cię policja nie wpuści!!!

Polecam wypad do Bormio. Warto przejechać się po trasie zjazdu PŚ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.

http://www.skipasslivigno.com/

Na dole 135cm, na górze 255cm.Początek grudnia.Kosmos.

Lawiny będą na bank.

a tu prognoza

http://www.ilmeteo.it/meteo-neve/Livigno

dobrze ze jest minus, moze cos dosnieza, hehehe ;)

w zeszlym roku w val di sole byl deficyt sniegu... a dwa lata temu nie pojechalem wogole, bo na stoku kwitly kwiatuszki ... teraz natura wszytko oddaje :)

Lancuchy to obowiazkowa sprawa :) Dobrze ze w aucie 4x4... Ale wlasnie boje sie o te lawiny ... kiedys wracajac ze stoku na Marmoladzie, zeszla lawina na droge... musialem zawracac i dymac przez jakies gory na okolo, a na poboczach 2,5 metrowe bandy ze sniegu - srednio mi sie to podobalo.

Ale wracajac - ktos wie jak to jest z tym wyjazdem z livigno ? jak sie nie wyrobie przed 10 to nie przejade tunelem w strone szwajcarii ?

Pozdr.

PS: sorry za bledy, ale bateerie w klawiaturze sa na wykonczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada rzeczywiscie na to ze jak sie nie wyrobisz przed 10 to nie wyjedziesz.Tunel jest szwajcarski ,a nie wloski i jak u Szwajcarow jest napisane ze od10-16 tylko wjazd do Livigno to tak bedzie.

Juz w lecie na stronie Livigno pisali ze od tej zimy ,po to aby rozladowac korki przed tunelem to wprowadza taka organizacje ruchu.To i tak dobrze ze przynajmniej w sobote bedzie tunel do polnocy otwarty ,a nie tylko do 20.

Ale z wyjazdem w sobote to sie trzeba bedzie sprezyc, albo jezdzic do popoludnia i dopiero na noc wracac.Pozdro.Beata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tunel jest zamykany.

Kiedys latem spoznilismy sie pod brame i nas juz nie wpuscili, musielismy wracac przez Passo Stelvio i Reschenpass.

A Passo Stelvio zima jest nieczynne.

Ale mozna do tunelu zadzownic - dzwonilem kiedys, bo jechalismy piętrusem i mielismy dylemat, czy sie zmiesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ktos sie wybiera do Livigno w najblizszych dniach?? Miejmy nadzieje ze opady sniegu ustana troszku... co za duzo to nie zdrowo... Na moje gusta 2,5 metra, ktore wg. www.skipasslivigno.com jest teraz na gorze w zupelnosci wstarczy!!! Ktos z Was jakies prognozy wywachal dla tego rejonu na najblizsze dni??

Pytanko do znawcow rejonu: jak jest z przemieszczaniem sie pomiedzy rejonem Carosello a Mottolino w obrebie Livigno, czesto dosc busiki jezdza coby sie sprawnie dostac z jednej gondoli na druga?

dakujem!!

s pozdravom!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tunel zamykają na noc.Najlepiej być przed wjazdem do tunelu przed 12 w południe i wyjechać z Livigno około 9 rano.Między jedną stroną a drugą (Motolino i Caruselo)kursują skibusy (w linii prostej ok.400 m)także nie ma żadnego problemu.Bylem w Livigno z 7, 8 razy i zawsze miałem piękna pogodę (średnio 5 na 6 dni słońce bez żadnej chmurki).W styczniu faktycznie trafiaja się mroźne dni ale nie czuć tego zimna ze względu na słońce.Ja będę w pierwszym tygodniu lutegu i będzie tam b.dużo osób z Polski(ferie).Warto wykupić skipass na Alta Vattelina ok.15 euro droższy ale można jeździć w Bormio,Isolacii i Santa Caterina.Polecam szczególnie Isolacie ze względu na pustki na stokach (jedynym minusem stara infrastruktura,zrobili teraz jedna nową gondolkę ale krzesła są stare).Wspaniałe warunki są również w Bormio (słynna Sponda) szczególnie że przed MŚ w 2005 wymienili krzesełka. W St.Caterina przede wszystkim trasa D.Campagnoli a po drugiej stronie góry Sun Valley dla dzieci i słabiej jeżdzących.Koniecznie trzeba się wybrać do term do Bormio,ale nie do tych w centrum ale na trasie z Livigno (jakieś 3 km od centrum)Nazywają się Bagni Vecchi i są wykute w skałach.Drogo bo wejściówka kosztuje ponad 30 Euro ale warto bo różnią się znacznie od typowych term jakie są w stacjach narciarskich.Warto wracając (wyjechać przed 8 rano) i zajechać na jeden dzień do St.Moritz ok 60 km od Livigno.Trasy zróżnicowane i dość tłoczno ale warto pojeździć w kurorcie w którym zamiast wyciągiem możesz na góre wlecieć air-taxi.Ceny alkoholi w Livigno tak jak pisaliście czyli ok 7-8 euro za litr czerwonego jasia i 5-6 za litr absoluta.Opłaca się kupić okulary i kosmetyki.Zdecydowanie polecam.Jedyny minus to dojazd. Z Gdańska ok 1400 km ale warto.Jeśli będziecie mieli jeszcze jakieś pytania to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełom marca i kwietnia to najlepszy czas na Livigno (i wogóle Dolomity). Ciepły wiatr jakoś tak dziwnie wieje, że nie roztapia śniegu, oczywiście tam gdzie trzeba. Można trochę zgłupieć gdy mija się okolice Trentino i zaczynają się zielenić tu i ówdzie krzczki winogron...

Warunkiu śniegowe będą! Jest nawet gwarancja na śnieg, oczywiście dawana tylko "na gębę" przez organizatorów. A bez żartów to ten czas jest najlepszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...