Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Livigno


andder7114

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Wróciłem....

Więc tak.... zacznę od tego, że zdrada Austrii raczej była jednorazowa i w przyszłym roku znów znany Zillertal lub nieznane Ischgl.

Generalnie wszystko fajnie, piękna pogoda (tylko jeden dzień śnieżny), ale jakieś spostrzeżenia są.

Po pierwsze, dojazd nie należy jednak do najlepszych, a już z tunelem to jak się trafi. Nam się niezwykle udało (w drodze do) i staliśmy jednyne 20 minut przed tunelem i kolejne 20 za tunelem. Ale już osoby wyjeżdzające z Livigno mówiły nam, że stoją 2,5h w jednym miejscu. Powód? Włosi to Włosi, mają wszystko w d**ie, i nie potrafią przewidzieć ile aut mogą wpuścić do tunelu, żeby z drugiej strony dało się wyjechać i tak korkował się tunel....

No, ale dojechaliśmy.

Następny dzień na stok, piękna pogoda, ale jakie jest moje zdziwienie gdy od ski busa muszę iść kawałek do wyciągu po oblodzonym, nieposypanym i krzywym chodniku, ześlizgując się co chwilę pod jadące samochody. I kolejne rozczarowanie to infrastruktura. Rozpieszczony dwoma poprzednimi sezonami w Soelden i na najnowszych sprzętach, wsiadam do starej gondolki, potem jadę jeszcze starszymi krzesłami (chyba nawet w Karpaczu są nowsze).

Stoki (to trzeba przynać) przygotowane super, ale znowu ich oznakowanie pozostawia wiele do życzenia. Potrafią być różnice w kolorze tras na mapce i w rzeczywistości.

A i na jeszcze jeden minus brak jakiegoś basenu, czy parku wodnego (do Bormio jednak jest kawałek).

Miasteczko skromne malutkie, ale za to w sklepach taaanio. Napewno alkohole, 1litr Finlandii 5,4euro, napewno kosmetyki (tu ok 2 razy taniej), napewno telefony gsm. Reszta to trzeba znać ceny u nas, ale bywa że cena identyczna albo ciut wyższa.

Generalnie jestem zadowolony, bo byłem z super ekipą, a w takich warunkach reszta schodzi na dalszy plan.

Podsumowanie: inwestować, inwestować i jeszcze raz inwestować, bo jak zabiorą strefę to samą renomą daleko się nie zajedzie.

ps. fotki wkrótce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
Homar nie siej defetyzmu. Byłem we Włoszech w zeszłym roku dokładnie koniec marca i początek kwietnia.

Zobacz jakie były warunki!

p3236167.jpg

Ale to chyba Bormio ? Albo inne ustrojstwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem zadowolony, bo byłem z super ekipą, a w takich warunkach reszta schodzi na dalszy plan.

Podsumowanie: inwestować, inwestować i jeszcze raz inwestować, bo jak zabiorą strefę to samą renomą daleko się nie zajedzie.

ps. fotki wkrótce:)

Gawe dzięki za relacje, choć ja się z Tobą nie zgodzę z tak złą opinią o infrastrukturze w Livigno. No ale każdy może mieć swoje zdanie.

Co do Włochów ... święta prawda. Gdy zapytałem Włocha czy mogę zapłacić kartą za tunel usłyszałem - Cash dawaj!

I jeszcze o Italiancach. Odwiedzając różne regiony Włoch bardzo mocno doświadczyłem różnicy w ... mentalności i podejściu do życia miejscowych. Widać to było na każdym kroku. W organizacji, sposobie kontaktu, obsłudze ... i można tak długo wymieniać. Lombardia (rejon Livigno) szczególnie kontrastował na tle Trentino i Tyrolu Południowego. Ale to temat na osobny wątek :)

Czekamy na zdjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cash dawaj

gdybym 2 lata temu wiedział, że na bramkach w ITA sie nie da kartą płacić..... no przynajmniej miałem wjazd za free:D wciskałem karte do czytnika gdzie pisało insert card (były znaczki visa itd) koles mi coś marudził po makarońsku aż wkoncu otworzył szlaban:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homar nie siej defetyzmu. Byłem we Włoszech w zeszłym roku dokładnie koniec marca i początek kwietnia.

Zobacz jakie były warunki!

A ja byłem w marcu zeszłego roku i trasa o nazwie Sky dancer (taka z takimi białymi gondolami) miała na srodku plame ziemi i zasiana była kamieniami ty akurat dałeś fotke chyba z drugiej strony na ktorej nie byłem sory za sianie defetyzmu ale co mam kłamać że warunki były bdb+ ? I ta gondolka klaustrofobiczna naszczęscie tylko ostatni dzien jezdzilismy w livigno, reszta Bormio i Isolaccia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
Tak, tak Bormio i Livigno ???? Wszędzie jest Bormio i Livigno ... Próbujcie dalej :D ale musicie wyregulować GPSy

Trzy Pały (Trepale) raczej nie.

Isolaccia, czy Santa Kaśka ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy Pały (Trepale) raczej nie.

Isolaccia, czy Santa Kaśka ? ;)

W Isolacci bodajże nie ma kanapy z zamykaną osłonką jak na fotce chyba że tam z tyłu ale jesli dobrze pamietam to tam idzie orczyk? Nie kojaże widoku dlatego myslałem że do druga strona Livignio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

To fakt, w Isolacci wyciagi sa raczej starsze. Masz racje.

Mozliwe, ze jest to Trepale, czyli Mottolino z drugiej strony, jednak jakos tak nie moge sie przekonac.

W Santa Caterinie bylem, jednak jeszcze nim zbudowali gondole, wiec jakos w roku 2002/2003. Wysokosc na tej fotce jest duza, wiec nie mam pojecia.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC to jest ta trasa co tam dalej jes tak że trzeba sie kijami odpychac? i z góry da się w lewo jechać na czarną?? pellegrino??:D

bo jak tak to jest ta kanapa na której się modliłem żebym dojechał na góre cały ( to był moj 1 wyjazd do włoch) tak wiało że zatrzymywali co 10 sek i jechalo 10m do przodu 5 do tylu a kanapka wiało od liny do liny, a ja bylem zielony, ale tamte rejony Aleghe falcade bardzo milo wspominam, świetne trasy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Bugajson, jak odbijesz w prawo troszkę niżej jak robione jest to zdjęcie to zaliczasz 10 km zjazd do Falkade ale są odcinki że trzeba się kijami odpychać i nawet narty odpiąć bo trzeba przez asfaltową drogę przebiec.

Mam identyczne zdjęcie z 2005 roku, też wiało jak wiatr oparł się od czoła w krzesło zamknięte czaszą to się nam zdawało że zaraz nas wykipruje z tego krzesła:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zaliczasz 10 km zjazd do Falkade ....

Może i 10km, ale zjazdem bym tego nie nazwał - raczej spacerek krajoznawczy:rolleyes:

Widoczne ma zdjęciu krzesełka położone są na otwartej przestrzeni i kiedy wieje często są wyłączane. W ten sposób wylądowaliśmy raz odcięci w Falkade. Dopiero podstawione skibusy pozwoliły nam dostać się do samochodów pozostawionych pod Margeritą czy w Pelegrino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Livigno ? Livigno albo nic !

Witam, od kilku lat jeżdzę ze znajomymi do Livigno ( włoskie Alpy ) nigdy moja narta nie staneła na żadnym innym stoku. Czy może ktoś mi odpowiedzieć czy jest takie miejsce, które jest lepsze od Livigno ? Oczywiście uznam odpowiedź za wiarygodną kogoś kto był w Livigno i ma porównanie.

Ja jestem zachwycony i również znajomi, którzy jeździli praktycznie tylko w Polsce i na Słowacji oraz Austrii i wszyscy zgdonie twierdzą Livigno albo nic.

To co zachwyca to dobrze przygotowane trasy ( ponad 115 km ) , słońce, słońce , słońce i zero kolejek do kolejek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku lat jeżdzę ze znajomymi do Livigno ( włoskie Alpy ) nigdy moja narta nie staneła na żadnym innym stoku. Czy może ktoś mi odpowiedzieć czy jest takie miejsce, które jest lepsze od Livigno ? Oczywiście uznam odpowiedź za wiarygodną kogoś kto był w Livigno i ma porównanie.

Ja jestem zachwycony i również znajomi, którzy jeździli praktycznie tylko w Polsce i na Słowacji oraz Austrii i wszyscy zgdonie twierdzą Livigno albo nic.

To co zachwyca to dobrze przygotowane trasy ( ponad 115 km ) , słońce, słońce , słońce i zero kolejek do kolejek :-)

Dziesiątki miejsc w Alpach, co poniektóre niemal w pół drogi tego co mamy do Livigno i ten fakt już czyni że są to lepsze miejsca od Livigno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...