Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, Mitek said:

Miałem jeszcze niedawno deskową gumę ale Kacper gdzieś ja spylił chyba, .... chociaż, teraz to już nie wiem, może gdzieś ma. Nie mam zdjęcia ale kojarzysz fumy Desek te z płomieniami?

Kojarzę, widziałem ostatnio takie na zawodach o Puchar Mazowsza ;) Popatrzę, popytam, może się coś znajdzie dla nas na przyszły sezon. Teraz to bym musiał brać na wyrost bo w sumie nie wiadomo ile młody podrośnie przez lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy gumy klubowe beyondx. Guma dla dziecka to "must have" - dodaje 10pkt do lansu. Ale poważnie to dla dzieci jest bardzo ważne, że cały klub jest jednakowo ogumowany na treningu czy zawodach. Do tego w kolejkach do wyciągów tłum się sam rozstępuje, by przepuścić "zawodników".

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ale pięknie! My planowaliśmy w tym roku zacząć przygodę z nartami, ale nie do końca wyszło tak jakbyśmy chcieli :D Za to już pewne jest, że od nastopnego sezonu ruszamy z nauką całą rodziną. Trochę zastanawiamy się czy inwestować w sprzęt czy wypożyczać. Jeśli o mnie i żonę chodzi myślimy o tym drugim wariancie, natomiast córce chcemy kupić odpowiedni sprzęt, żeby ćwiczyła. Tylko czy koniecznie musimy wybrać się do sklepu stacjonarnego, żeby wszystko dobrać? Bo mówiąc szczerze znalazłem świetnie wyposażony sklep online https://www.nartywarszawa.pl/ i najchętniej kupiłbym wszystko co potrzeba i tylko czekał, aż komplet dotrze do domu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec sezonu w Kaunertal, co dzień inna pogoda, od mrozu i widoczności na 20m do pełnej lampy. Uzbierało się 40 dni treningowych w pierwszym klubowym sezonie, ponadto wykrystalizowała grupa 8-9 latków z Wrocławia z potencjałem i ochotą na więcej. W związku z tym poszukujemy na przyszły sezon nowego, ambitnego i dyspozycyjnego trenera, który poprowadzi nasze dzieci sportowo. Wsparcie moje i KN Wrocław, do którego zarządu dołączyłem w tym roku gwarantowane. Klub jest zorientowany ambitnie, dość powiedzieć że najstarszą grupę prowadzi Kasia Karasińska. Zainteresowanych proszę o kontakt 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
59 minut temu, Jeeb napisał:

może ktoś polecić wyjazd sylwestrowy (najlepiej w Alpy) ze szkoleniem dzieci 8-10 letnich ?

Folgarida ma fantastyczne szkółki i funpark dla dzieci, właściwie Folgarida jest typowo rodzinna, choć i czarne trasy dla ojca/dziadka też się znajdą. Pan @leitner również tam był i może potwierdzić :). Szółki znajdują się przy górnej stacji gondoli, tej na górze, tam też masa barów, restauracji, a wyżej słynna wyśmienita knajpa u Fabio z polskimi szalikami klubowymi, Fabio trochę zna polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
8 godzin temu, spi630 napisał:

Sezon rozpoczęty na Stubai, pojawiło się coś na kształt dynamiki. Klara ma już lat 8 prawie 9

 

Cześć

A Ty się o tą dynamikę modlisz bo Klarę raczej charakteryzuje spokój płynność - przyznaj się?

Fajnie widać jak z każdym zjazdem jest lepiej aktywniej, lepszy rytm, naturalność zachowania rytmu. Lekkie poszerzenie śladu od razu poprawiło sytuację.

Mam nadzieję, ze nie zapominasz o pełnym skręcie bo wydaje mi się, że jeszcze przynajmniej rok do rozpoczęcia ćwiczeń slalomowych choć jak rozumiem to ćwiczenia rytmiczne mające ze slalomem zupełnie luźny związek.

Myślę, że przydałoby się Klarze aby się trochę wyluzowała. ;)

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

A Ty się o tą dynamikę modlisz bo Klarę raczej charakteryzuje spokój płynność - przyznaj się?

Fajnie widać jak z każdym zjazdem jest lepiej aktywniej, lepszy rytm, naturalność zachowania rytmu. Lekkie poszerzenie śladu od razu poprawiło sytuację.

Mam nadzieję, ze nie zapominasz o pełnym skręcie bo wydaje mi się, że jeszcze przynajmniej rok do rozpoczęcia ćwiczeń slalomowych choć jak rozumiem to ćwiczenia rytmiczne mające ze slalomem zupełnie luźny związek.

Myślę, że przydałoby się Klarze aby się trochę wyluzowała. ;)

Pozdrowienia serdeczne

No jasne że się modlę, ale pracuję nad nią 😀 Ale najbardziej teraz mi zależy na rytmie, jak słusznie zauważyłeś zresztą. Muszę przyznać że masz oko - zacząłem Klarę ustawiać szerzej na nogach - na jednym przejeździe można zauważyć że jest ewidentnie lepiej:

klaraStubai111.thumb.jpg.2470e4b10d86e6bf377af3388e0f8a05.jpg

niż wcześniej;

klaraStubai.thumb.jpg.9f2297caa1b1f0ff70b033eaab205d7a.jpg

Slalomy ustawiam na 12-14 metrów, szybko i rytmicznie, nie chcę by przeciągała skręty by rozwinąć tę dynamikę właśnie. Poza tym Klara ma taką cechę że przy luźnej jeździe jest trochę bojaźliwa i nie za bardzo wychodzą ćwiczenia, bo nie nabiera prędkości. Ale jak jej się ustawi szczotki to jakby jej założyć klapki na oczy - może być na wprost i tak pojedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jeeb napisał:

to wspaniałe  że że dajesz dziecku takie możliwości treninngu

moja wnuczka w tym samym wieku (prawie 9) wystartowała sezon w hali narciarskiej

 

https://www.youtube.com/watch?v=-nwz9khRpu0

 

 

@Jeeb - wnuczka super, tylko dlaczego bez kijów? Dajcie Młodej kije, nawet jeżeli się krzywi, że woli bez. To jest ważne dla postawy, równowagi i w ogóle.

 

@spi630 - u Klary widać postęp i to na początku sezonu. Można założyć, że na koniec tej zimy, znów będzie ogromny krok na przód. 

 

Ja jestem ciekaw co to będzie z moją - od niedawna - 9-latką. W piątek ruszamy w kierunku Tux'u i zobaczymy, czy w ogóle jeszcze pamięta co to narty. W klubie część dzieciaków w jej wieku zaliczyła już ok. 14 dni w hali i co najmniej tydzień na lodowcu (szaleństwo!!!) i mam obawę, czy da radę w ogóle nadążyć za grupą, no ale może jakoś to będzie. Moje aspiracje w stosunku do córki są jednak zupełnie inne niż niektórych rodziców i generalnie spokojnie do tego podchodzę, ale jakieś tam lekkie zdenerwowanie jak sobie poradzi we mnie jest.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 22:25, spi630 napisał:

5 dni w Kaunertal, pogoda zmienna, 3 dni lampy, 2 śniegu, 2 ostatnie kataklizm i zamknięta droga na lodowiec. W knajpie polska ambasada, 80% rodacy

 

 

Cześć

Myślę, że musisz coś w pierwszej kolejności zrobić z tą rotacją. Myślę też, że przydałyby się troszkę luźniejsze (no tu oczywiście na górze było stromiej itd.) rozstawienia aby poczuła jak narta prowadzi się na krawędzi. Tak sobie dywaguje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...