Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie maluchow


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cześć

Widać już charakterystyczną dla szkolonych dzieci pompkę. Nieładnie to wygląda na razie ale z czasem uporządkuje zakres ruchów a jazda będzie niezwykle skuteczna. Dla mnie najważniejszy jest skok w taktyce i pewności - dzioby nart skierowane są cały czas w dół a nie tak ja wcześniej na boki w zależności od skrętu.

Będzie dobrze.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie :)

@Jeeb skończył 10 ale fizycznie (wzrost, masa) jest na poziomie 8-mio latka i to takiego z tych mniejszych ;)

@Miteka mi sie osobiście ta pompka nawet podoba, wprowadza fajny flow do jazdy i dynamikę :) wczoraj młody sie uparł żeby moją pozycje obniżyć i powiem szczerze że po kilku zjazdach doceniłem wartość tych ćwiczeń, a że byłem bardziej obolały po takiej jeździe to już inna kwestia ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MichalR napisał:

Dzieki Panowie :)

@Jeeb skończył 10 ale fizycznie (wzrost, masa) jest na poziomie 8-mio latka i to takiego z tych mniejszych ;)

@Miteka mi sie osobiście ta pompka nawet podoba, wprowadza fajny flow do jazdy i dynamikę :) wczoraj młody sie uparł żeby moją pozycje obniżyć i powiem szczerze że po kilku zjazdach doceniłem wartość tych ćwiczeń, a że byłem bardziej obolały po takiej jeździe to już inna kwestia ;)

Cześć

Podoba nie podoba - nie o to chodzi. W jeździe sportowej styl nie ma znaczenia ważna jest skuteczność. W jeździe rekreacyjnej ważna jest ekonomia i tu pompka jest zbędna. On jeździ tak jak na ćwiczeniach - już ma to wpojone i dobrze bo odciążenie i dociążenie to podstawa jazdy. każdy powinien mieć to wpojone.

Pamiętasz jak jeździł Didier Cuche - nie było chyba brzydziej jeżdżącego ale za to jaka skuteczność!!

Pozdrwienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że przy jego niskiej masie ta pompka powoduje lepsza dynamikę i skuteczność jazdy. Jak nie pompował to dość znacznie wytracał predkość na wypłaszczeniach bo nie ma go co ciagnąć w dół. W weekend w Bałtowie trochę się ścigaliśmy i dwa razy z nim przegrałem. Dochodził mnie zwykle na samym końcu odcinka, mimo że ja waże 80kg a on 22. Wygrał techniką jazdy po prostu i taką dziecięcą fantazją która nie wprowadza blokad mentalnych na stoku, nawet jak się jeździ w tłoku. 

Cuche'a pamietam głównie z wiatraka nartą i kwadratowej szczęki oraz sukcesów które odnosił, natomiast jeśli chodzi o technike jazdy to zawsze mnie pasjonował Bode Miller - jak on miał takie wyniki siedząc na piętach to do dziś sie zastanawiam ;)

 

Edytowane przez MichalR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do Bałtowa na 2-3 godziny rano.

Miller to inna sprawa. On miał niesamowitą zdolność panowania nad środkiem ciężkości. I ustawiał go tak blisko momentu wytrącenia z równowagi z tak małym zapasem, ze chyba nikt oprócz niego nie potrafiłby tego kontrolować. No cóż - talent!

Pozdrowienia i życzenia sukcesów dla młodzieży!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z tradycyjnym przymrużeniem oka ..

Recepta na odkrycie "zapomnianego" (praktykujących odsyłam linijkę wyżej ;) )

1) Gwizdnąć Mamie narty, bo stoi na stoku i się nudzi ;)

2) Gwizdnąć koleżance kijki (bo ćwiczy bez kijków)

3) Rozpracować zwolnienie pięty - zrezygnować z pomysłu podchodzenia bez fok (tu krótka przerwa, że Ona chce foki i co ma znaczyć, że fok nie ma) - i spróbować zjazdu

4) Samodzielnie rozpracować, które kolanko ..

.. i 5 minut oraz 100m poniżej :

https://youtu.be/5i9s-WSNAN8

.. dało radę do samego dołu choć w kategoriach instruktarzowych traktować tego nie wolno :) ... teraz narty Mamy zagrożone przewłaszczeniem, Młoda grozi jakimś szwędaniem się po górski ostępach, ogólnie porażka  :) 

Pozdrawiam,

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak najbardziej takie zawody się rozgrywa :) - Liga MOZN, grupa wiekowa 2007-2008 (obecnie) czyli pierwsze roczniki startujące w SL. W niedzielę było Suche, w najbliższą sobotę Jurgów. Dodatkowo od ubiegłego sezonu pojawia się dla młodszych kombi race (mieszanka GS, kolanówek a'la SL i długich - trochę rozsądniej niż kombi znane ze Szczęśliwic choć nadal nie wiadomo w czym to jechać jak dzieciaka wyrzucono już z MultiEvent na GS/SL ;) )

Co do kolanówek - lubię i cenię także w fazie przechodzenia na długie (np. stawianie przeplotki odrywające od ciągłego, błędnego wystawiania rąk do zbicia) jak i później. 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat młodego człowieka z rocznika 2008 - obrazek z grudnia 2018. Widać, że pod koniec nieco się już zasapał :)

Zabawne jest to, co nie weszło w kadr czyli rok starsza kamerzystka kombinująca jak utrzymać tempo i złapać dobry kadr :)

Pozdrawiam i przepraszam za mimowolny product placement :) - pani producent Dzień Dobry CośTamVN :) ostatnio nas za to bardzo goniła :)

Ps. no bywamy na Szczęśliwicach ;)

Edytowane przez Marxx74
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...