Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Raport śniegowy 07/08


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

wiedziałem ,że pogoda w górach potrafi zmieniać się radykalnie

ale żeby aż tak:eek:

wczoraj byłem w Szczyrku śnieg znikał,zresztą widać to na fotkach w galerii

a dzisiaj

w tym momencie na TVN -nie "panienka z okienka" w bezpośrednim przekazie ze Szczyrku stojąca w strugach deszczu mówi,że warunki śniegowe w całym Szczyrku są dobre

i zachęca żeby śmiało brać deski i jeszcze jechać do Szczyrku by pośmigać na nartach:p;)

o co tu chodzi?

Spotkałem ekipę TVN24 na Salmopolu!

Ale co się chłopaki dziwicie? Przecież jak ktoś przyjedzie z Warszawy i nie widział śniegu od .... miesięcy to wszystko na nim zrobi wrażenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano oglądałem Alpenpanoramę na 3SAT i muszę powiedzieć że w niektórych ośrodkach wygląd tras nie napawa optymizmem i te temperatury wszędzie dodatnie, miejscami nawet do 12 stopni między 8 a 9 rano to co jest w południe:eek:.

Nawet na lodowcach było powyżej zera, jedynie na Tuxie na 3250m było -2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie ten sezon narciarski w Polsce właśnie dobiega końca ??? To mój pierwszy post na tym forum (btw pozdrawiam wszystkich użytkowników Skionline) i szkoda, że okoliczności przyrody są tak mało sprzyjające. Jako poczatkujacy zastanawiam się czy warto jeszcze czekać na "powrót zimy" (kilka mroźnych nocy) w polskich górach czy też definitywnie zapomnieć o nauce w tym sezonie??

Interesuje mnie głównie opinia użytkowników na temat ewentualnej wizyty na Jaworzynie Krynickiej w przyszłym tygodniu.

Dzięki za informacje

pzdrw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano oglądałem Alpenpanoramę na 3SAT i muszę powiedzieć że w niektórych ośrodkach wygląd tras nie napawa optymizmem i te temperatury wszędzie dodatnie, miejscami nawet do 12 stopni między 8 a 9 rano to co jest w południe:eek:.

Nawet na lodowcach było powyżej zera, jedynie na Tuxie na 3250m było -2

Na to co pisza - pokazuja na Tux-ie tez trzeba brac mala poprawke. W kazdym razie lodowiec sie sporo odslonil w trakcie ostatnich paru dni a temperatura byla szokujaco wysoka. Sczegoly w bardziej wolnej chwili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle w połowie marca na Pilsku były dwa najlepsze weekendy do jeżdżenia.W pierwszy sypało na maxa i było mega dużo puchu na już uleżanym starym śniegu. W drugim tygodniu już nikt nie przyjeżdżał i były pustki bo wszędzie bardzo ciepło a nad Miziową nadal suuuper waruneczki - tylko że miękko.

Ja tam na luzackie pojezdżenie jadę w czwartek na www.strednica.sk ewentualnie mamy w planach wyskoczenie na Łomnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy

Goryczkowa - rano beton - po nocnych mrozach trasa zmrożona na maxa. Później, z każdym zjazdem słoneczko robiło swoje i było najpierw bardzo fajnie, później mniej. Generalnie warunki można ocenić na dobre +. Są też przetarcia, ale jak to na Kasprowym - duuużo placu, aby je ominąć. Na Gąsienicowej nie jeździłem, bo rano mieli awarię wyciągu, później ok. 10 ruszył. Z góry było widać, że trasa jest dobrze przygotowana i twarda.

Wiał wiatr, ale nie przeszkadzało to w jeździe.

Nartostrada - warunki dobre, bez przetarć, dojazd do Kuźnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacja Wysokie Tatry zeszły tydzień

Tatrzańska Łomnica - warunki dobre tylko na wysokości ponad 1700m npm. Można pojeździć na Łomnickim Stawie, krzesła chodziły. Jeszcze pod koniec tygodnia można było zjechać na dół (ale nie na własnych nartach:) ) Działał też wyciąg na dośnieżanych Jamach. W Żdiarze stok dośnieżany, warunki "od biedy". Dobre warunki w Serbskim Plesie tylko dużo ludzi. W Starym Smokowcu idealna górka dla dzieci Jakubowa Luka świetnie przygotowana śniegowo. Gdy wyjeżdżaliśmy w sobotę było +5 i wszystko płynęło.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatrzańska Łomnica - warunki dobre tylko na wysokości ponad 1700m npm. Można pojeździć na Łomnickim Stawie, krzesła chodziły. Jeszcze pod koniec tygodnia można było zjechać na dół (ale nie na własnych nartach:) ) Działał też wyciąg na dośnieżanych Jamach. W Żdiarze stok dośnieżany, warunki "od biedy". Dobre warunki w Serbskim Plesie tylko dużo ludzi. W Starym Smokowcu idealna górka dla dzieci Jakubowa Luka świetnie przygotowana śniegowo. Gdy wyjeżdżaliśmy w sobotę było +5 i wszystko płynęło.:(

:)

Dla mnie OK - pojeździmy sobie na Łomnicy.

A mowiać o Ździarze piszesz o Bachledovej czy o Strednicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognoza na przyszły sezon.

Słuchajta ludzie!!!!!!!! Dwie zimy były do bani. Za prawdę powiadam wam sezon 08/09 zapowiada się zaj.....ście. Jestem tego w 100% pewien. Dlaczego? Bo Indianie (czytaj leśniczy) zorganizowali mi na przyszłą zimę już 15 m3 drewna opałowego i jeszcze przywiozą. A przez ostatnie dwie zimy spaliłem góra po 10 m3. Więc głowy do góry jest nadzieja.:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie zdaje, że sezon narciarski w Polsce skończy się w tym roku wcześniej niż w zeszłym. Jak to dokładnie było rok temu to nie pamiętam. Może ktos wykopie jakieś statystyki?

Z tym końcem to wcale nie było tak najgorzej. Do początku maja były naprawdę dobre warunki na Kasprowym - rano twardo, ale dobrze przygotowany stok, naprawdę. Koło 10-11 zaczynało się robić miękko, ale jeździć się dało - powiedzmy, jak na Tuxie w lipcu ;) (przynajmniej kiedy tam byłam o tej porze roku). Słońce i śnieg - najpiękniejsze, co może być. Właściwie sezon skończyłam chyba 8 maja, bo wtedy zamknięto kolejkę. Śnieg był jeszcze potem, i żałowałam, że nie miałam sprzętu turowego, bo byłoby fantastycznie. Ale w tym roku już mam, uchacha! :D Będę szukać spłachetków jak długo się uda. Na stronie Topru jest info, że śniegu w Tatrach jeszcze całkiem, całkiem. A ma dopadać. Jak w marnym zeszłym roku poleżało do czerwca, to i w tym poleży, amen.:cool:

A, właśnie, Łomnica też czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano w Tatrach było -9! Dużo ludzi skorzystało z dobrych warunków na Kasprowym - na parkingu przy rondzie sporo samochodów. W nocy spadło trochę śniegu, teraz słonecznie i temperatura od 1 do 3 stopni. Na wszystkich stokach w okolicy jazda trwa.

Kurcze zeby tylko nie padał deszcz jutro i pojutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orkan Emma nadchodzi!

Kraje środkowej i zachodniej Europy przygotowują się na całą serię bardzo gwałtownych zjawisk pogodowych związanych z orkanem Emma. Chociaż w tej chwili ośrodek niskiego ciśnienia przemieszcza się na południe od wybrzeży Islandii i aby dotrzeć nad Bałtyk ma do pokonania jeszcze ponad 2 tysiące kilometrów, to służby pogodowe prawie we wszystkich krajach wydały już ostrzeżenia. Pierwsze nad drodze orkanu znajdą się Wielka Brytania i Irlandia, gdzie podczas porywów wiatru przekraczających 100 km/h będzie bardzo obficie padać. Szczególnie groźna aura będzie miała miejsce w Szkocji. Największe uderzenie wiatru spodziewane jest na Wyspach począwszy od dzisiejszego popołudnia. Wieczorem wiatr zacznie się gwałtownie wzmagać w Holandii, Belgii i północnej Francji. W nocy z piątku na sobotę (29.02/1.03) wiatr będzie przekraczał 100 km/h. Lokalne służby pogodowe wydały ostrzeżenie nie tylko przed wiatrem, ale również przed powodziami wywołanymi przez sztorm na wybrzeżach oraz przed burzami z gradem. Szczególnie dotyczy do Holandii, gdzie jeśli sztorm będzie bardzo silny, to zamknięty zostanie port w Amsterdamie. W drugiej połowie nocy zacznie wiać w Niemczech. Wczoraj Niemiecka Służba Pogodowa (DWD) wydała ostrzeżenie dla całej północnej połowy kraju przed wiatrem osiągającym 115 km/h, w porywach na terenach górzystych do 135 km/h. Ogłoszono 5 stopień w 7-stopniowej skali zagrożenia pogodowego. Tak wysokiego stopnia zagrożenia nie ogłaszano na tak wielkim obszarze Niemiec od stycznia ubiegłego roku, czyli od czasu orkanu Cyryl. Najwyższy stopień zagrożenia ogłoszono tymczasem w sąsiedniej Austrii, gdzie wiatr może przekraczać 120 km/h, a w górach 150 km/h. Przed wichurami, burzami i ulewami meteorolodzy ostrzegli mieszkańców Węgier. W ciągu najbliższych godzin podobne ostrzeżenia wydadzą służby pogodowe w Czechach, na Słowacji oraz w krajach północnej części Bałkanów. Nasz portal wydał szczegółowe ostrzeżenia dla Polski już wczoraj około południa, natomiast informacje o możliwych wichurach w weekend publikowaliśmy już od ubiegłej niedzieli (24.02). Nikt nie chce przeżywać powtórki z orkanu Cyryl, który w wielu krajach Europy pozbawił życia 53 osoby i poczynił jedne z największych spustoszeń w historii europejskiej meteorologii. www.twojapogoda.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 stopni

Jeżeli ktoś z was oglądał program na National Geografic Cannel o 9 wieczorem "6 stopni" niech to skomentuje bo mi ręce opadają. Za 40 lat nie będzie gdzie nartować. A swoją drogą zadziwiające jest to jak cieniutka jest równowaga naszego systemu. A takie zjawiska jak w poście JC powyżej niestety będą miały coraz częściej miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykliczność zmian warunków pogodowych na ziemi jest faktem, czy my mamy na nie jakiś wpływ? Pewnie taki sam jak dinozaury.

Faktem też jest, że nikt na ziemi nie potrafi przewidzieć ze stuprocentową pewnością jak będzie wyglądała pogoda za tydzień w danym rejonie. Pitolenie co będzie za czterdzieści lat, jest tylko i wyłącznie wróżeniem z fusów. Równie dobrze można rzucić kostką, a prawdopodobieństwo trafienia prognozy za czterdzieści lat będzie takie samo jak wieszczy z programu "6 stopni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...