Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Raport śniegowy 07/08


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Tyrol włoski i okolice

Wróciłem nad ranem i krótka informacja:

1. Bruneck/Kronplatz - śniegu dużo nad ranem poniżej zera (jazda super) później ciepło i jeździ się po lodzie i śnienegowej kaszy. Bardzo dużo ludzi bo w Niemczech ferie

2. Sellaronda - tak samo ale piękne słońce

3. Cortina - SUPER, mało ludzi i powyżej 2500 mnóstwo doskonałego śniegu.

Trasy doskonale przygotowane , chociaż po bokach w lesie trawa. Jak oni to robią?

Speedy

Ps. Brueck-Katowice 10 godzin ale padało po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem nad ranem i krótka informacja:

1. Bruneck/Kronplatz - śniegu dużo nad ranem poniżej zera (jazda super) później ciepło i jeździ się po lodzie i śnienegowej kaszy. Bardzo dużo ludzi bo w Niemczech ferie

2. Sellaronda - tak samo ale piękne słońce

3. Cortina - SUPER, mało ludzi i powyżej 2500 mnóstwo doskonałego śniegu.

Trasy doskonale przygotowane , chociaż po bokach w lesie trawa. Jak oni to robią?

Speedy

Ps. Brueck-Katowice 10 godzin ale padało po drodze.

a jakie to temperatury są na Kronplatzu ?

Napisz co jest na dole a co na górze, wg kamerek to rano było ok -10 na 2000 m.

wyjeżdżam za tydzień to i ciekawy jestem.

pozdr,

ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znajomi wrócili z Pilska.

Ludzi nie było zbyt dużo.

Ale to nic - warunki poza trasowe są podobnież wspaniałe.

Wszystko przysypane starym śniegiem a na tym 10-30cm puchu, zsiadłego puchu. Bajka.

Trzeba uważać tylko na zadymki od czasu do czasu.

Jak się uda to będę tam w następny weekend :)

Coś tak czułem końcem nosa, że na Pilsku najlepsze warunki będą na przełomie marca i kwietnia. A pogodynki już w lutym nam lato wciskały :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronplatz

a jakie to temperatury są na Kronplatzu ?

Napisz co jest na dole a co na górze, wg kamerek to rano było ok -10 na 2000 m.

wyjeżdżam za tydzień to i ciekawy jestem.

pozdr,

ryba

Na Kronplatz jeździłem 3 dni, temperatury poniżej zera to raczej w nocy. Na samej górze było kilka na minusie, ale jak zjeżdżasz to robi się cieplej a na stoku mokra kasza, która tworzy muldy. Było mało słońca i sporo mgły. Trasy natomiast perfekcyjnie przygotowane. Jak Niemcy wrócą do domu to będzie luźniej. Więc na początku dnia kilka zjazdów czarnymi trasami w dół lub do stacji Olang a jak zacznie się ocieplać to zostań na górze no i naostrz narty bo wychodzi dużo lodu.

Speedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda to będę tam w następny weekend :)

Coś tak czułem końcem nosa, że na Pilsku najlepsze warunki będą na przełomie marca i kwietnia. A pogodynki już w lutym nam lato wciskały :mad:

Pisałem o tym już dość dawno, że na Pilsku często tak bywa.

I to jest warte zapamiętania na następne sezony.

Trzeba pamiętać tylko,że taka sytuacja zdarza się między połową marca a połową kwietnia - a nie dokładnie w święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już dość dawno, że na Pilsku często tak bywa.

I to jest warte zapamiętania na następne sezony.

Trzeba pamiętać tylko,że taka sytuacja zdarza się między połową marca a połową kwietnia - a nie dokładnie w święta.

wrócilem dosłownie przed godzinka z pilska i?... totalna maskra ludzi wiecej niż śniegu.mgła,zamiecie śnieżne,i (wogóle ) nie przygotowane trasy sporo lodu na przemian z olbrzymimi muldami jedynym małym plusikiem to sporo śniegu jak na tą pore a pozatrasami sie nie dało pomykac bo mgłą powodowała brak widoczności reasumująć beznadziejnie a miałem jechać na słowacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Heh, w Gdańsku to już tylko gdzieniegdzie śnieg widać. Za dnia temperatury (wczoraj i dziś) ponad 6 stopni i piękne słoneczko ale noce mroźne.

Pojechałem dziś do Wieżycy. Rany Julek, jak już byłem pod Szymbarkiem to widok wokół poezja, biało, bialutko, po prostu zima.

No i na stoku też dało sie jeździć.

Jejku, jak niewiele trzeba by sprawić radość człowiekowi :) :) :).

P.S. Acha spotkałem też na stoku naszego forumowego AMBRO. Na oczy chłopaka wcześniej nie widziałem ale dzięki avatarowi no i opisowi na czym jeździ, po pierwszym rzucie spojówką od razu Go rozpoznałem. Tak to jest im więcej opisu o sobie tym łatwiej się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narciarskie swieta - 3 dni jezdzenie - hurrrra

Sudety - na wybranych stokach od 50 do 100 cm sniegu. Oczywiscie naturalnego.

Warunki momentami rewelacyjne.

UWAGA - w Wielkanoc wszyscy Czesi jezdza na nartach - takiej masy tego narodu w kupie jeszcze nie widzialem. O dziwo w BN jezdzilo ich mniej.

Za to do nas dojezdzali ludziska nawet z Poznania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę coś więcej o Wieżycy - jestem ciekaw jak się jeździ na Pomorzu? Czy to taki rodzaj stacji, jak na Podhalu?

Wieżyca to niewielka górka z 3 wyciągami (wszystkimi na jednej trasie :P). Niestety jest bardzo krótka ale dość szeroka.

Przed chwilą właśnie wróciłem z nartowania tam i było nawet nawet. Miejscami malutkie przetarcia i niestety najbardziej stromy odcinek był zmieszany z błotem :( zjechać sie dało ale do prawdziwego wycina krawędziami to nie za bardzo.

Niestety jak na taką słabą górkę jest dość drogo jeden wjazd 2zł. Płacąc za karnet można poczuć sie jak w alpach :D Widocznie ratrak który mają dużo pali bo pewnie jakiś stary po niemcach. Poniżej podaje link do strony o górce wraz z kamerkami on-line.

http://www.wiezyca.pl/index.php

Spotkałem na stoku Robalka więc on może też doda coś od siebie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek
Napiszcie proszę coś więcej o Wieżycy - jestem ciekaw jak się jeździ na Pomorzu? Czy to taki rodzaj stacji, jak na Podhalu?

Jak jest śnieg to się jeździ ;) ... a jak nie ma to się jeździ np. na Podhale, (e co tam 700 kilosów:eek:) abo i daleeeeeeeeeeeeeeej..

Na poważnie to nawet pólka w Bukowinie to sa "stoki" w porównaniu z tym co tu mamy w Wieżycy ale jak mawiają wędkarze że i na bezrybiu rak, ryba.

Gdyby lodowiec bliżej morza przepchnął te Wzgórza Szymbarskie to:rolleyes: ...... ale nie przepchnął.

Wieżyca to taki całoroczny ośrodek (nazwa ośrodka to ta jaka wyskoczy w googlach jak sie wpisze, wieżyca) w którym zimą można pojeździc na nartach na stoku o długości ok. 300 metrów na którym znajdują się trzy wyciągi orczykowe oraz przeciwstoku ok. 100 metrowego do nauki dla najmłodszych oraz toru z snowtubbingiem. Jest spora wypożyczalnia na miejscu są karczmy z gorącymi posiłkami, toalety, zamknięta wiata w której na dużym palenisku można sobie przypiec kiełbaskę i wiele podobnych rzeczy. Latem jazdy konne, blisko jezioro, jazda na quadach i w ogóle piękne miejsce jak niemal cała Szwajcaria Kaszubska. Tuż obok stoku jest dość znany ośrodek rehabilitacjyjno - kardiologiczny więc jeśli ktoś zima tam zawędruje (nawet z gór) dostanie choć niewielką ich namiastkę;) . Jest też tuż obok głównego stoku za wypożyczalnią tzw. "Dolinka" i tam jest tez wyciąg orczykowy (pierwszy w tamtym rejonie, gdyż pierwsze wyciągi jakie były w Wieżycy to słynne "wyrwirączki"). Ogólnie stok w Wieżycy jest atrakcyjniejszy ze wszystkich tu na Pomorzu ze względu na to iż taki zupełnie płaski (łatwy) nie jest jak np. stok w Przywidzu o którym złośliwi mawiają że jest to "pochyłe pole" (choć długie bo ponoć ma ok. 700 metrów) ani tez słynna "Łysa" w Sopocie, która odwrotnie jak u Hitchcocka jest "straszna" (he, he) z początku a potem jest już niestety coraz, coraz ... łatwiej.

Co do warunków.

Jeśli pogoda tylko na to pozwala gospodarze sypią śnieg z armatek. Jakieś 4-5 tygodni temu zrobił sie mróz koło czwartku, uruchomiono armatki i dzięki temu mieszkańcy Trójmiasta (i nie tylko bo ponoć i Bydgoszczy tu zajeżdżają) na weekend mieli gdzie jeździć.

I to tyle co udało mi się tak spłodzić w temacie Wieżycy.

P.S. Ambroży napisał że wjazd kosztuje 2 złote, no tak to drogo jak na taką górkę no ale jak się nie ma żadnej konkurencji to i takie ceny (buuuuuuuuuuuuuu). W dni powszednie jest taniej o 50 groszy, heh a wieczorami bardzo fajnie się jeździ bo i stoki są oczywiście oświetlone, więc nieraz po pracy tak sobie jeździłem na parę szusów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już dość dawno, że na Pilsku często tak bywa.

I to jest warte zapamiętania na następne sezony.

Trzeba pamiętać tylko,że taka sytuacja zdarza się między połową marca a połową kwietnia - a nie dokładnie w święta.

Wiesz, ja też najczęściej na Pilsko wyjeżdżałem właśnie w takim terminie. Tyle że w tym roku wyjątkowo straszyli w prognozach pogody, że marzec to będzie jeszcze cieplejszy niż luty, a w kwietniu to już letnie upały będą. Na szczęście nie mieli racji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawrań Ski w Jurgowie

Pojechaliśmy z kolegą dość późno - byliśmy przed 12-tą. Warunki na trasie były wciąż bardzo dobre - padał śnieg, na przemian ze słońcem. Śniegu przybyło po wczorajszych opadach, także sceneria całkowicie zimowa. Ludzi było kilkanaście, może kilkadziesiąt. Jazda do 14 tej dość intensywna, na tyle, że mam dość ;) .

A i jeszcze jedno - mieszkańcy Jurgowa śmigają za darmo, także, jak ktoś odszuka jakąś rodzinkę, zamelduje się, albo hajtnie się od razu, ten ma bonus!:)

Prognozy pokazują dalsze opady i mróz w nocy, więc powinno być dobrze przez dłuższy czas.

Cóż, Kasprowy w święta nie dopisał, jak czytam, ale przy takim opadzie było ciężko pewnie przygotować trasy, choc pewnie zawsze mogli w PKL zrobić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy

Pojechałem dzisiaj na Kasprowy;o 9.30 byłem w Kuźnicach - stałem do kasy pół godziny (choć stałem za schodami na dole), także przepustowość kolei wyraźnie się poprawiła; na górze w Gąsienicowej zawody i sporo luda - warunki dobre;

Na Goryczkowej przez to, że większa przestrzeń do jazdy nie było problemu z tłokiem; do wyciągu trzeba było czekać 5-10 minut; warunki oceniam na dobre+;

śniegu jest dużo i temperatura nie jest tak wysoka, jak w Zakopanem, także jazdy będzie jeszcze na parę tygodni co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamanie pogody w Tatrach

Ratownicy TOPR odnaleźli trójkę turystów, którzy koło godz. 13 zabłądzili w okolicach Kasprowego Wierchu. Toprowcy próbują także odnaleźć narciarza, który kompletnie pijany, gubiąc sprzęt narciarski stara się zejść na Halę Gąsienicową. W Tatrach mamy tymczasem załamnie pogody. Wieje silny wiatr, panuje mgła, pada śnieg.

Turyści zabłądzili w okolicach Przełęczy Liliowe i Beskidu. Mimo, że przełęcz Liliowe oddalona jest od Kasprowego tylko o półtora kilometra w Tatrach panują tak fatalne warunki, że turyści zgubili szlak. Nie wiedzieli, gdzie iść dalej, a bali się ryzykować.

Po godz. 13 zadzownili po pomoc do ratowników TOPR, którzy po kilkudziesięciu minutach odnaleźli zagubionych i sprowadzają ich na dół.

W czasie tej akcji do TOPR dotarło także zgłoszenie od turystów, którzy obserwują pijanego narciarza próbującego schodzić na dół w Kotle Gąsienicowym. Mężczyzna chwieje się na nogach i gubi sprzęta narciarski.

W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

Okolice Kasprowego Wierchu mimo niewielkiej odległości od stacji kolejki linowej mogą być bardzo zdradliwe. W latach 70-tych podczas dojścia do stacji meteorologicznej na szczycie Kasprowego w zadymce śnieżnej ledwie pół kilometra od szczytu zamarzła jedna z pracownic obserwatorium.

źródło: TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu urwałam się na pół dnia na Nosal. Ludzie! Prawdziwa bajka! Śnieg doskonały do 14 (wtedy musiałam się już zmywać, rano długo (do południa) zmrożony, słońce jak cholera jasna, i PUSTO!!! Przez parę godzin w porywach do 5 osób na stoku. Można się najeździć jak mało kiedy! I uwierzycie, przez te pustki równiutko cały czas, jak po stole. Przerażenie mnie ogarnia na myśl, że nie bardzo mi się chciało wstawać i mogłam stracić taki dzień! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...