Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Kasprowy Wierch.

Planuję jutro jechać na Kasprusia,pogodę zapowiadają dobrą,ale... Dziś z tego co widziałem,chyba tylko Goryczkowa działała(wagonik nie jeździł :confused: ),czy ma ktoś jakieś info,czy jutro ruszą?

Z góry dzięki! :)

Martwię się też o to zagrożenie lawinowe... :confused:.

Zdjęcia choć jakieś kiepskie, ale są Istebna-Czantoria

Widać na nich co trzeba-tragedia! :( Zapewniam,że jak ja byłem,wyglądało to zupełnie inaczej.

Może oni podchodzą w tygodniu do sprawy,jak zdarza się GAT-owi-czasami w tygodniu nie ratrakują,bądź robią to byle jak... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że przy IV st zagrożenia lawinowego Kasprowy dla narciarzy może być zamknięty,kolejka dziś tylko dla ruchu pieszego.Jest już 330 cm śniegu,ponoć 30 cm świeżego.

W alpach też jakoś leży 340 420 320 i jakoś nikt z tego powodu nie zamyka ośrodków.... pewnie ich na to nie stać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB - przyznaj się, specjalnie pojechaliście z nartami na budowę Transsybiru zrobić kilka fot i opowiadacie, że stoki źle robią w Beskidach:D Normalnie czerwona kartka dla tych panow od tego ośrodka. Wczoraj byłem w innym Beskidzie i chłopaki się wywiązują z tematu - skutek: dziś mieli więcej klientów bo kumpla namówiłem i pojechał z rodziną na cały dzień - nie żałował choć sypało bezprzerwy. Tak działa marketing szeptany i antymarketing też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o jednym zapomniałem, to krzesło w Istebnej to jakaś masakra nie dość że jedzie ślimaczym tempem to 3 razy za 1 wyjazd jak stanie to minimum a bywa że i więcej razy... tragedia, jeszcze może bym to szczymał jak by zjazdu było z 2-3 km a nie 700 metrów:mad:

Podczas jednego z wyjazdów gdy dojeżdżaliśmy do górnej stacji minął nas jadący na dół pingwin- jaskółka(no wiecie;)) i my zdążyliśmy zjechać na dół wsiąść na krzesło i ów pingwina minęliśmy mniej więcej w pół krzesła:D... tak zapierda..a krzesełko:D

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o jednym zapomniałem, to krzesło w Istebnej to jakaś masakra nie dość że jedzie ślimaczym tempem to 3 razy za 1 wyjazd jak stanie to minimum a bywa że i więcej razy... tragedia, jeszcze może bym to szczymał jak by zjazdu było z 2-3 km a nie 700 metrów:mad:

Podczas jednego z wyjazdów gdy dojeżdżaliśmy do górnej stacji minął nas jadący na dół pingwin- jaskółka(no wiecie;)) i my zdążyliśmy zjechać na dół wsiąść na krzesło i ów pingwina minęliśmy mniej więcej w pół krzesła:D... tak zapierda..a krzesełko:D

:D:D Pisałem tez o tym swego czasu.Dodam,że krzesło startuje ryjąc po ziemi(czy tam śniegu)podnóżkami... Co chwilę ktoś gubił narty. :eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś w PL jakieś szybkie krzesełko, wszystkie, które kojarzę są straszliwie wolne, wręcz irytujące.

No jak nie ,jak tak :rolleyes:

Kotelnica szybka wypinana 6-cio osobowa kanapa.

Czantoria szybka wypinana 4-ro osobowa kanapa

Szymoszkowa ;) ,ale czy to sie godzi tutaj wspominać.

I pewnie jeszcze jedna albo dwie o których nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś w PL jakieś szybkie krzesełko, wszystkie, które kojarzę są straszliwie wolne, wręcz irytujące.

Eee no bez przesady:

Białka Tatrzańska - kolej 6 os

Zakopane Szymoszkowa - kolej 6 os z czaszą(chyba jedyna w PL)

Ustroń Czantoria - kolej 4 os

Niestety to tyle, choć trzeba prawdzie spojrzeć w oczy że nie można nastawiać szybkich wyprzęganych krzeseł(te 3 wymienione są właśnie wyprzęgane). Takie urządzenia mają od 2200 do 3000 na godzinę przepustowości, więc takie szybkie krzesło ma dopiero sens w miejscu gdzie z górnej stacji można wytyczyć co najmniej 2 warianty trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, Kotelnice i Szymoszkową zaliczałem i sobie teraz przypominam - ale byłem tam tylko po razie i sie nie wybieram, sam nie wiem dlaczego:D A co do wielkości przewozowej racja, szybkie krzesło z jedną- wąską trasą to nieporozumienie, zresztą tłok na trasach w ww. miejscówkach był okrótny i w połaczeniu z marnością tych górek zniechęcił mnie tylko do nich. U nas tłok na trasie to już wolniutkie krzesło 4 osobowe zapewnia ale przy tych szerokościach owych leśnych duktów to co począć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz dotyczy innej kwesti, otóż koleje krzesełkowe z ta samą ilością osób na 1 krzesełku maja podobną przepustowość i wyprzęgana i niewyprzęgana, bo zmienia się ilość krzeseł - 2 razy szybszy wyciąg= 2 razy mniej krzesełek - czas wsiadania jest taki sam. Problemem jest natomiast znaczne zwiększenie kosztów energetycznych szybszej wyprzęganej kolei - mniejsze opłaty za prąd - więcej kasy do kieszeni właściciela. A że większość krzeseł w polsce jest wolnych (niewyprzęganych) to nie ma narazie pod tym względem walki o klienta. Jak zwykle metoda 100lat za murzynami w Polsce działa najlepiej, pewnie za 10-15 lat krzesła niewyprzęgane montowane dziś u nas na stokach będą wymieniane na nowe wyprzęgane, ogrzewane... ale niestety musimy poczekać.....choć jeśli zimy nie będą rewelacyjne, to niewielu właścicieli szybko zdecyduje się na wymianę wyciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca prawidłowy sposób rozumowania;),pomyśl jakbyś w tym czasie znalazł się na tej drodze.Lawina to ogromne zagrożenie,a nie metoda do wytczania nowych tras narciarskich.Ale myślę,że Pax to był raczej żart zTwojej strony:)

jestem śmiertelnie poważny:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie cieszmy sie z tego ze wogole mamy kanapki :) slowacy juz sa daleko bardziej "alpescy" a my sie zblizamy do ich stany z przed okolo 6-8 lat ... polska rzeczywistosc ...

zgadzam sie z jedna opinia ze zeby byla szybsza kanapa to najpierw musza miec ci biedni narciarze gdzaie z niej zjechac ... przeciez to porazka zeby 80% stokow w polsce miala sytuacje 1:1 ... jedna kolejka na gore : jedna trasa w dol /w porywach dwie po 2 stronach wyciagu/ ... wiec pozostanie nam narazie opcja cieplej kurtki, grzeania tylka i sadysfakcji ze mamy choc tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj i dziś zakopane i okolice a raczej okolice zakoanego gdziekolwoek :) zero kolejek warunki wspaniale ~!!!!!!! (aż dziw bierze) w weekend pewnie będzie tragredia :) :) w skócie rano 30 cm na samochodzie i przez cały dzień sypie :) oby tak dalej :) na Rusin ski też byłem, żona wniebowzięta ja mniej bo nie ma gdzie rozpędzić :( nie widać wiosny!!!!!!!! Ł=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swojego czasu szybkie było w Szczawnicy na Palenice,teraz nie wiem czy wciąż jest tak szybkie.

No jak nie ,jak tak :rolleyes:

Kotelnica szybka wypinana 6-cio osobowa kanapa.

Czantoria szybka wypinana 4-ro osobowa kanapa

Szymoszkowa ;) ,ale czy to sie godzi tutaj wspominać.

I pewnie jeszcze jedna albo dwie o których nie wiem :P

Eee no bez przesady:

Białka Tatrzańska - kolej 6 os

Zakopane Szymoszkowa - kolej 6 os z czaszą(chyba jedyna w PL)

Ustroń Czantoria - kolej 4 os

Niestety to tyle, choć trzeba prawdzie spojrzeć w oczy że nie można nastawiać szybkich wyprzęganych krzeseł(te 3 wymienione są właśnie wyprzęgane). Takie urządzenia mają od 2200 do 3000 na godzinę przepustowości, więc takie szybkie krzesło ma dopiero sens w miejscu gdzie z górnej stacji można wytyczyć co najmniej 2 warianty trasy.

Dwie Doliny do tego wszystkiego;D konkretnie strona Szczawnik. 4 osobowa bardzo wygodna kanapa:) Chyba chcieli pociągnąć ją na sam szczyt, ale coś mi się wydaje że przeszkodziła im w tym linia energetyczna:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...