Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Nieczuły jakiś... ;) Może trzeba było jakąś glebę zaliczyć? :rolleyes:

dzis to bylam mega ostrozna bo zapomnialam zabrac mojego stabilizatora na kolano !!! kazda gleba moglaby sie zle skonczyc !! jedyna ktora dzis zaliczylam to parkowanie pod kasa jak oddawalam karte :D

tu kilka fotek ... ale mgla juz zrobila swoje ;/

http://www.skionline.pl/forum/album.php?albumid=73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puscilam ale w okularach to chyba nie zauwazyl :) nawet sie do niego usmiechalam i wogole :)

no dobra , dobra :)

następnym razem , jak bedziemy gdzieś razem nartować , to trzeba będzie się umówić w jakimś konkretnym miejscu , o konkretnej godzinie i wtedy na bank się spotkamy:D. Tylko to spotkanie nie może trwać zbyt długo bo po pierwsze - mięśnie stygną:D , a po drugie - jak SB bedzie gdzieś w pobliżu , to nas zaraz opierdzieli , że zamiast śmigać z góry na dół , to se konferencje urzadzamy:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra , dobra :)

następnym razem , jak bedziemy gdzieś razem nartować , to trzeba będzie się umówić w jakimś konkretnym miejscu , o konkretnej godzinie i wtedy na bank się spotkamy:D. Tylko to spotkanie nie może trwać zbyt długo bo po pierwsze - mięśnie stygną:D , a po drugie - jak SB bedzie gdzieś w pobliżu , to nas zaraz opierdzieli , że zamiast śmigać z góry na dół , to se konferencje urzadzamy:D:D

popieram :) na konferowanie czas i miejsce jest tu !! na stoku trza sie ruszac !!

jedyna opcja to grzane wino ... wtedy mozna sie na chwile zatrzymac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solisko

Warunki dzisiaj na Golgocie super, żyć nie umierać, śniegu mnóstwo, pięknie ubity stok, ludzi może 25:). tam śniegu chyba jeszcze długo nie zabraknie.bar pod na dole stoku może robić za skocznie:D. było pięknie szkoda że kondycja juz nie taka jak miesiąc temu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis to bylam mega ostrozna bo zapomnialam zabrac mojego stabilizatora na kolano !!! kazda gleba moglaby sie zle skonczyc !! jedyna ktora dzis zaliczylam to parkowanie pod kasa jak oddawalam karte :D

tu kilka fotek ... ale mgla juz zrobila swoje ;/

http://www.skionline.pl/forum/album.php?albumid=73

Lepiej nie kusić losu... :) Tak patrzę na ilość śniegu przy orczyku z Miziowej na Pilsko,aż trudno uwierzyć!Te bramki ledwie widać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie kusić losu... :) Tak patrzę na ilość śniegu przy orczyku z Miziowej na Pilsko,aż trudno uwierzyć!Te bramki ledwie widać. :)

nie wiem czy Mea zauważyłaś , ale przy jednej z podpór orczyka z Miziowej na Pilsko , ktoś z obsługi próbował się dokopać do samego dołu (czego on tam szukał ??? ) i facet był cały schowany w tej dziurze , którą wykopał , a nad głową miał jeszcze dobre pół metra śniegu:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Mea zauważyłaś , ale przy jednej z podpór orczyka z Miziowej na Pilsko , ktoś z obsługi próbował się dokopać do samego dołu (czego on tam szukał ??? ) i facet był cały schowany w tej dziurze , którą wykopał , a nad głową miał jeszcze dobre pół metra śniegu:eek:

obstawiam ze 3m tam jest na czysto !!

goscia nie zauwazylam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dzisiaj na Golgocie super, żyć nie umierać, śniegu mnóstwo, pięknie ubity stok, ludzi może 25:). tam śniegu chyba jeszcze długo nie zabraknie.bar pod na dole stoku może robić za skocznie:D. było pięknie szkoda że kondycja juz nie taka jak miesiąc temu:(

Właśnie się zastanawiam,czy nie wyskoczyć na wieczorną jazdę na Golgotę w sobotę. :rolleyes: Jutro ma zaproszenie na imprę,więc z rana może być blado... :D A tak jeszcze raz złoić FIS-a byłoby dobrze. :rolleyes: Więc sobie myślę,żeby tak może na Golgotę?Zwłaszcza,że jeszcze tam nie byłem w tym roku! :)

A jeśli chodzi o kondycję,to w moim przypadku ona wyraźnie rośnie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Golgocie jest chyba już ponad 2m to w Korbielowie 3m sa możliwe:) ale Wam zazdroszczę, może na koniec sezonu, chociaż gdzie tam koniec:D, się wybiorę.

Właśnie się zastanawiam,czy nie wyskoczyć na wieczorną jazdę na Golgotę w sobotę. :rolleyes: Jutro ma zaproszenie na imprę,więc z rana może być blado... :D A tak jeszcze raz złoić FIS-a byłoby dobrze. :rolleyes: Więc sobie myślę,żeby tak może na Golgotę?Zwłaszcza,że jeszcze tam nie byłem w tym roku! :)

A jeśli chodzi o kondycję,to w moim przypadku ona wyraźnie rośnie! :)

w sobotę to może na Bieńkule:) oby nie było za ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Mea zauważyłaś , ale przy jednej z podpór orczyka z Miziowej na Pilsko , ktoś z obsługi próbował się dokopać do samego dołu (czego on tam szukał ??? ) i facet był cały schowany w tej dziurze , którą wykopał , a nad głową miał jeszcze dobre pół metra śniegu:eek:

obstawiam ze 3m tam jest na czysto !!

goscia nie zauwazylam ...

na Golgocie jest chyba już ponad 2m to w Korbielowie 3m sa możliwe:) ale Wam zazdroszczę, może na koniec sezonu, chociaż gdzie tam koniec:D, się wybiorę.

w sobotę to może na Bieńkule:) oby nie było za ciepło

Mówcie tak dalej,z przyjemnością to czytam!!! :rolleyes:

A co do Bieńkuli,to jak ona będzie wyglądać po południu? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie tak dalej,z przyjemnością to czytam!!! :rolleyes:

A co do Bieńkuli,to jak ona będzie wyglądać po południu? :eek:

Bieńkulę widziałem dzisiaj przed południem z samochodu jadąc w kierunku białego krzyża.

Broń Panie Boże nie na narty tylko tak na przejażdżkę.

Wybrałem się na MP w skokach na skocznię Skalite ale wiatr pokrzyżował plany,nie tylko moje.;)

Wracając do Bieńkuli;z drogi wyglądało to dobrze.

Twierdzę,że dobrze po sposobie poruszania się narciarzy (a było ich tam jakby kto zapołek do gówna nawtykoł).

Poruszali się szybko i płynnie w dół,stąd mój domysł (i nie dowierzanie),Bieńkula była przygotowana.:eek:

Golgota dobra.Jednak widać śnieg jest siadły.

Julinay chyba dobre (wiecie,że jestem leniwy i z auta nie wysiadałem).

Biały Krzyż pusto wszędzie,głucho wszędzie.Orczyki stoją,na parkingu trzy samochody.A tam zima jak w styczniu.

No i drogowcy:p

Widać,że pojechali na zawody.

Ciężko się minąć nawet dwoma osobówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i drogowcy:p

Widać,że pojechali na zawody.

Ciężko się minąć nawet dwoma osobówkami.

dyć to prowda. mam potwierdzone info, że rejon żywiecki już wyjechał na zawody. a jak oni świętować zaczną to piaskarki najbliżej w poniedziałek późnym popołudniem Figo uświadczysz.

cóż za szczęście, żem nie drogowiec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki 27.03.2009-Soszow i Kiczera

witam

jak w temacie: rano Soszow,od 12-tej stok Kiczera.

Soszow: trasa miękka i jak na godzinny ranne spory ruch, tak że dosyć szybko dogrzebaliśmy się do twardszego podłoża ale już nie było równo.

Narty Nordica speedmachine 10,3-170 cm - fajne ale w tych warunkach, szczególnie kiedy wydrapane i przemieszane to było gorzej niż na początku. Narta raczej (w moim odczuciu) na twardsze podłoże, szybka, dobrze trzyma w skręcie (stabilna). Szybka do tego stopnia że udało mi się ją wyprzedzić na butach :D:eek:

Pan w serwisie ustawił wiązania tak miałem w slalomce - chociaż chciałem trochę wyżej (ponieważ na sl nigdy tak szybko nie jeżdżę)- a na tym chciałem pojechać trochę szybciej i większym łukiem :P.

No i takiej gleby jeszcze nie miałem - w zakręcie (na ostatniej ściance ) wyskoczyłem z obu wiązań jednocześnie:eek: najlepsze to to że myślałem że wpadłem w ześlizg (bo tam miękko) a tu się okazało że pojechałem na butach a narty 10 m wyżej :rolleyes:

Zjechałem do serwisu a tam "gość " trochę zdziwiony, podkręcił 1 wyżej ale jazda asekurancka i zmieniłem na Volkl racetiger i na nich pojeździłem do końca karnetu.

Ogólnie - Średnio, pod każdym względem tzn. stok i wypożyczalnia (przez tel. uzyskałem zupełnie inne info a po przyjeździe nie było w czym wybierać)

Około 12-tej zjechałem na Kiczerę (myślałem że tylko pooglądam i wypiję herbatę ) a tutaj zaskoczenie - jeździ może 10 osób, słonko, stok niezorany - normalnie inny świat :)

Kupiłem karnet i na górę -nartki K2 Moto Cross 167 cm na górze piękne słońce i zajęte ławeczki :D

Pierwszy zjazd -ciężko, jest równo ale śnieg jak plastelina - dopiero za drugim zjazdem załapałem że można pod lasem w cieniu i tam narta się rozpędza i można jechać co się chce. Z każdym zjazdem coraz lepiej (więcej cienia).

K2-po pewnym rozpędzeniu jechały przez ten ciężki i mokry śnieg stabilnie - zdecydowanie najlepiej z tych nart co miałem.

Tak mi się spodobało że zamówiłem sobie je na jutro :P

Podsumowując Soszów -średnio, Kiczera super (mimo miękkich warunków)

pozdrawiam Torres

P.S-może uda mi się zabrać na jutro K2-Recon lub Crossfire na stok wtedy będzie porównanie do moto crossa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasina Śnieżnica dziś

Rano w domu na termometrze plus 2 czyli nie najgorzej ale niestety już w Myślenicach plus8:eek: . Za Mszaną zaczęło sie oziebiać i na parkingu było tylko plus4. Stok przygotowany bardzo dobrze tak wiec na poczatku jazda po równiutkim ale miekkim sztruksie. Ludzi nie za wiele wiec do 12 tej jeździło się super. Od południa sam dół trasy zaczął puszczać i dziwnie narty na końcówce kleiły sie do stoku, a że było pod wiatr więc narty bardzo mocno hamowały co nie było fajne. Niemniej prawie 1 km górnej czesci trasy był nadal bardzo dobry do jazdy, dopiero po 14.30 zrobiło się miękko na całości i degradacja przyspieszyła. O 15tej sie zwinelismy zadowoleni bo naprawdę dało sie pojeździć.

Przy okazji przetestowałem Nordici Dobermany w wersji komórkowej. Stok nie był pod te narty ale zaskoczyły mnie pozytywnie bo bardzo fajnie jechały, bardzo stabilnie i bezproblemowo dało sie je prowadzic zarówno w krotkim (tu na miękim trzeba było nieco siły włożyć) jak i w średnim skręcie. W porównaniu do moich Dynastarów to trzeba było je mocniej pogonić do skręcenia za to dale już było bardzo dobrze. Jak przepiełem sie potem na Dynki to miałem wrażenie jakbym zamienił cięzkie buty na jakieś dużo lżejsze i bardziej wygodne - tylko przykopać nie ma czym:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.03.2009-Wisła stok Kiczera

Witam

Warunki na stoku 8:02 -spóźniony ;) (wyciąg otwarty od 8:00)

W bagażniku Recon 174 cm R=18m, ale na pierwszy ogień idzie Moto Cross 167cm R=14m żeby zapoznać się z warunkami.

Stok równy jak stół i o dziwo twardy :) chociaż temp. dodatnia i świeci piękne słońce.

Jest może 10 osób i wszyscy dobrze śmigają więc nie ma rycia stoku.

Ale do rzeczy - pierwszy zjazd -zapoznawczy lekko zapięte buty,stok faktycznie twardy - banan na twarzy.Wjazd na górę i dopięcie butów.

Przy większej prędkości narty okazują się trochę za miękkie ale jazda super, po pięciu zjazdach zmiana nart -na stok idzie Recon- i tutaj zdziwienie -myślałem że skręty będą trudniejsze (w końcu to 18m) ale idzie jak Moto Cross, daje się fajnie podkręcać i jest trochę bardziej sztywna(subiektywne odczucie).

Różnica w jednym elemencie jest łatwa do wychwycenia 78mm pod butem powoduje że przejście z krawędzi na krawędź jest dużo wolniejsza (moto cross ma 69 mm) ale nie robi to problemu :) można w tym czasie popracować nad sylwetką i np. ułożeniem rąk.

Godzina 9:00 stok mięknie jazda na Reconie bdb. fajnie ciągnie skręt i stabilnie jedzie( chociaż dłuższa wydaje mi się że wolniejsza niż moto-ale może inaczej smarowana lub stok już nie tak szybki).

Stok coraz bardziej mięknie ale jazda nie męczy - mam coraz większą frajdę jak kolejne osoby kończą jazdę bo śnieg coraz cięższy a mnie się to zaczyna podobać.

Od 10-tej przyjechało trochę ludzi ( w tym sporo dzieci) i na stoku zrobił trochę tłok -jazda już nie tylko zaprogramowanym promieniem ale czasami zmiana rytmu i wymuszone skręty- i tutaj taż ok.mimo wolniejszej krawędzi narta prowadzi się stabilnie i nie ma stresa jak trzeba kogoś nagle wyminąć lub utrzymać "bufor bezpieczeństwa" od dzieciaków.

W tym miejscu pozdrowienia dla chłopaka z B-B na serwisowej komórce Gs Blizzi-(pogadaliśmy trochę na wyciągu) udało nam się pościgać (byłem pierwszy na dole :P) ale przy takich warunkach to nie wyczyn.

Podsumowując : stok przygotowany bdb. pogoda bdb. ludzi mało, 23 zjazdy dzień narciarsko b. udany i takich wszystkim życzę bo sezon trwa :)

pozdrawiam Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy raz... na Pilsku.

Wybierałem się, wybierałem i zachęcony relacjami pojechałem. Na sam widok góry szczena mało mi nie opadła, imponująco. Wyjeżdżając pogoda nie zapowiadał się wpaniała, trochę padało, jednak miałem nadzieje, że na miejscu zamieni się to w śnieg, a tu miłe zaskoczenia i opady przeszły. Na początek mało co pod koła nie poszedl parkingowy, który chciał usilnie wsadzić kwitek. Na parkingu dostaliśmy info ze powyżej Miziowej w nocy sypało. Niewielka kolejka do kasy.... i można jechać. Tu niestety mina zrzedła:( Myślałem, że opowieści o tamtych wyciagach są tworem narciarzy rozpieszczonych alpejskimi stokami (bez urazy;)). Niestety, myliłem się. Wsiadanie na KL Szczawiny niezbyt przyjemne, sama jazda trochę długa czasowo. Orczyki myślalem że nie będą takie tragiczne, bo jak byłem dzieciakiem jeździłem identycznymi na Magurze, Słotwinach czy Bukowinie. Okazały się niezybt ciekawie, a do tego wyślizgane tory;/, no ale cóź dla nartowania można przecierpieć co nieco.

Trasy bardzo ciekawe i fajne. Śniegu dużo, nawet bardzo dużo:) Na dole przy kasie informacja, że nie są w stanie ubić świerzego śniegu. Puch to jednak nie był wiec o przygotowanie tras mogli sie troszke lepiej postarać. Owszem nie było źle, ale wygladało to jakby było ratrakiem przejechane a nie wyratrakowane. Poniżej Miziowej troszkę mokro, dojazd do polany Strugi kiepski. Na Buczynce bardzo mokro, co też utrudniało przejazd na Szczawiny. Powyżej Miziowej warunki bardzo fajne. Na początku dnia delikatna mgła ale z czasem przeszła. No i mocno wiało.

Kilka nasuwający się uwag: -po pierwsze, to kiepsko zabezpieczone i oznakowane trasy. Nie mam zielonego pojęcia kto i po co na środku trasy 5a(chyba) umiescił siatkę na kołkach drewnianych, do tego nieoznakowaną i słabo widoczną w takiej ilości śniegu. -po drugie, GATowcy notorycznie korzystający z wyciagów bez kolejki. -po trzecie, brak kultury i chamstwo deskarzy. - na +, to kolejki do wyciągów jeden za drugim, oraz kultura obsługi i chęć szybkiego rozładowania zatoru.

Powyższe uwagi nasuwają mi się po porównaniu stoków, np. z Beskidu Sądeckiego. Ostatni wyjazd w sezonie uważam ogólnie za bardzo udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać, GAT przecież przyinwestował w te orczyki ostatnio, facelifting im zrobił bo powymieniali przecież poddupniki na nówki nieśmigane i sznurki przy nich. Jeszcze kilka lat temu były całkiem zabytkowe, brudne, połamane a sznurki poprzecierane mogły nawet najodważniejszych złamać:D Reszta jak piszesz - sie nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...