Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Parwie caly tydzien spedzilem na nartach. Glownie w Laskowej i Limanowej.

Warunki bardzo dobre. Dzisiaj od 12 dawalo sie odczuc odwilz. Na dole snieg byl juz dosc ciezki ale gora trzymala dobrze.

Stoki zarowno w Laskowej jak i w Limanowej przygotowane bardzo dobrze.

W Limanowej zdecydowanie mniej ludzi, w Laskowej tak jak pisal Stasziek, luda sporo, zwlaszcza jak sie ludzie powysypiali to na 11 sporo osob dojezdzalo.

Sniegu duzo, do polowy marca powinni pociagnac.

Ale sie kurna wyjezdzilem :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nas nie rozpieszcza, mam nadzieję że na weekend się wypogodzi. Inaczej zamiast śmigać w Witowie skończy się na kawie i do domu... :(

W Krakowie od rana pada śnieg z desczem, temperatura mocno na plusie (ok 4-5'C), śnieg topnieje w expresowym tempie...

Nie rozpieszcza, fatalnie. z wielkich zasp śniegu zostały takie ledwo flapcie. momentami leciały z nieba wielkie płaty śniegu ale mokrego:(. topniejacy śnieg jest tak śliski że ciężko sie na nim rusza samochodem. trudno w końcu to koniec lutego.czas szybko płynie i nawet się nie obejrzymy i znów będziemy cieszyć się jak dzieci jak spadnie pierwszy śnieg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nas nie rozpieszcza, mam nadzieję że na weekend się wypogodzi. Inaczej zamiast śmigać w Witowie skończy się na kawie i do domu... :(

W Krakowie od rana pada śnieg z desczem, temperatura mocno na plusie (ok 4-5'C), śnieg topnieje w expresowym tempie...

Taki drobiazg nie przeszkodzi przecież śmigać ;),dość niedawno byłem Na Pilsku,kiedy lał deszcz... i tak było fajnie! :)

JAkby ktoś napisał przed 16 jak się sprawy maja w okolicach Zakopca ... bo wyjeżdżamy śmiesznym autkiem w trójkę i kierowca malo doświadczony ... nie chcą mi dać kierować nie swoim ...

Martwią się o twoje zdrowie :rolleyes: ,przecież nie jedziecie do Hiszpanii(tak bardzo obawia się trasy?) tylko jakieś trochu ponad 100 km... :)

wiecie cos moze o stanie tras na pilsku ?? bo z kopalni rusza w niedziele autobus i zastanawiam sie czy sie nie wybrac ...

Raczej będzie dobrze,bo tam sezon kończy się najwcześniej w połowie kwietnia!Powinnaś być zadowolona. :)

Sniegu duzo, do polowy marca powinni pociagnac.

Raczej do połowy kwietnia! :rolleyes:

Nie rozpieszcza, fatalnie. z wielkich zasp śniegu zostały takie ledwo flapcie. momentami leciały z nieba wielkie płaty śniegu ale mokrego:(. topniejacy śnieg jest tak śliski że ciężko sie na nim rusza samochodem. trudno w końcu to koniec lutego.czas szybko płynie i nawet się nie obejrzymy i znów będziemy cieszyć się jak dzieci jak spadnie pierwszy śnieg:)

Przypominam,że jeszcze jakieś 3 miesiące jazdy przed nami... ;)

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hotrok - szkoda, ze nie pisales tutaj, ze bedziesz tam smigal.. mozna byloby sie spotkac i choc chwile pogadac - poznac sie:))) ja dzisiaj laskowa juz opuscilem.. trzeba bylo wrocic do krk:/

pozdr.

P

Niestety bylem dluzszy czas odciety od netu:(

Pewnie sie nawet na stoku gdzies widzielismy (bylem w srode, czwartek i dzisiaj) i nawet nie zagadalismy - szkoda:(

Aha, dzisiaj luda w Laskowej bylo zdecydowanie najmniej.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisze o jezdzie w przyzwoitych warunkach a nie w wiosennej snieznej bryi, az tak zdesperowany nie jestem.:rolleyes:

3 miesiace - ale z Ciebie optymista:eek:

Ostatni sezon kończyłem 14 kwietnia,bo później już leciałem do Hiszpanii,ale to nie była bryja ;) ,było naprawdę cudownie!Stok znakomicie przygotowany,słoneczko i może z 10-iu narciarzy!Spójrz do mojej galerii... :)

nie no wiem ja tak tylko. wiosna też dla ludzi:D

ja jeszcze w tym sezonie nartkom nie podziękowałam:D

Ja podziękuję pewnie na początku maja. ;) A wiosenne narty to sama radość! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie ohydne roztopy, szczęściem wczoraj umknęłam potężnej lawinie (z dachu). Ale to się nie przenosi bezpośrednio na góry. W końcu udało mi się wyrwać na króciutką jazdę w Rabce (Polczakówka). Po całym dniu śnieg był tylko trochę rozmiękły, ale naprawdę nic strasznego, dalej warunki były bardzo dobre. W środę Kluszkowce, warunki doskonałe.

Co do wiosny, to po bryji jeździłam w połowie maja w zeszłym sezonie (Przełęcz pod Kopą), a to dlatego, że mi się rano wstać nie chciało wystarczająco wcześnie, a dojście zajmuje chwilkę ;). W połowie kwietnia to moim zdaniem sam najsłodszy miodzik :D. A zauważmy, że w tym roku śniegu nawaliło jak trzeba. Ja tam mam nadzieję do czerwca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bylem dluzszy czas odciety od netu:(

Pewnie sie nawet na stoku gdzies widzielismy (bylem w srode, czwartek i dzisiaj) i nawet nie zagadalismy - szkoda:(

Aha, dzisiaj luda w Laskowej bylo zdecydowanie najmniej.:)

fak.. piatek i malo ludzi://

ja w sumie w srode widzialem chyba kogos z naszywka na tylnej czesci kurtki skionline.pl ale jakos nie dalem rady podejsc i zagadac bo ten ktos byl z 5 metrow przedemna w kolejce do krzesla.. kto to byl to nie wiem:) brodki nie mial jak Ty na zdjeciu wiec to raczej nie Ty no chyba, ze to nieaktualne foto:P ja mialem czapke - niebieskie gogle i nowe rossignole 9s z czerwonymi butami - landryny od nordici :P:)

pozdr

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Hochkonig

Mialem być w Maria Alm niestety droga przez Lofer zamknięta /lawiny no to smigam Muhlbach Dienten moze jeszcze Hochkeil droga caly czas czarna - pogoda bardzo dobra ale przede wszystkim PUCH i to nie po kolana tylko po...niekad wyżej co prawda tylko poza trasami ale swiezutki życzę udanego spotkania skionline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fak.. piatek i malo ludzi://

ja w sumie w srode widzialem chyba kogos z naszywka na tylnej czesci kurtki skionline.pl ale jakos nie dalem rady podejsc i zagadac bo ten ktos byl z 5 metrow przedemna w kolejce do krzesla.. brodki nie mial jak Ty na zdjeciu wiec to raczej nie Ty no chyba, ze to nieaktualne foto:P

P

No foto nieaktualne, brodki juz nie mam ale naszywke z tylu na kurtce mam, kurtka pomaranczowo-czarno-jasna. Czyli raczej ja to bylem.

Malo ludzi bo rano walilo sniegiem z deszczem i ludzie sie chyba zniechecili. A w Laskowej pogoda calkiem fajna, slonko sie przebijalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tatrach Wysokich, a w zasadzie na granicy Tatr wysokich i bielskich

Sorry, przez zwykłe niechlujstwo wprowadziłam was w błąd. Miałam na myśli banalną Przełęcz pod Kopą Kondracką. Ani taka dobra nie jestem, ani nie mam nawet możliwości mając tylko krótkie momenty wolne - krótkie samotne improwizowane w ostatniej chwili wyjazdy - żeby robić prawdziwe wyrypy... Ale dobre i to, co jest.

A nawet po rozmiękłej kaszy, jechało się tam wyśmienicie:)

Edytowane przez Maria
niedopatrzenie gramatyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl ktos moze dzisiaj w brennej albo w wisle ? szukam miejsca na popoludniowe szusy a szczyrk zawalony interesantami do maxa :(

W Brennej była starsza część mojej familii ale wczoraj.

Rano na uratrakowanym stoku leżała kilku centymetrowa warstwa świeżego śniegu.Jazda była ponoć do 13-tej na bieżąco.Jednak ponoć kawalkada samochodów jechała na Wisłę,można więc liczyć na tłumy nawet na wieczornej jeździe.

Ja dzisiaj zaliczyłem Skrzyczne od 8:00,lecz o 10:30 byłem już spakowany w autku.Warunki jak na realia szczyrkowskie określiłbym jako niezłe do dobrych.

Trasy były przejechane przez ratraki , nie znaczy to,że były wyratrakowane tak jak się należy.

Przez 2,5 godziny w dwie osoby (druga osoba to dziecko 12 lat) wyjeździliśmy punktów za 80 zł,znaczy to,że w dzień bez kolejek można by wyjeździć co najmniej 320 zł :eek::eek: (po 160 zł na twarz)

To drożej niż w alpach,zgroza!(nawet przy tym kursie €)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janské Lázně

Dzisiaj odwiedzilismy Janskie Laznie. Wyjazd 6:00 - przyjazd z wroclawia o 8:05. Szybko sie pakujemy i na gore bez kolejki super gondolka ;] Stania moze z 2 minuty. Na gorze -2 stopnie, wiec jazda w miare w miare. Stoki PRAWDZIWY sztruksik (a nie to, co spotykam w szczyrku na golgocie o 8 rano). Od stacji w dol do gondolki miod prawdziwy - malo ludzi, same krawedzie :) Pozniej Zaczelo sie troche ocieplac, rano chyba lekko na plusie i jezdzilismy na samej gorzej, bo snieg robil sie mokry. Muldy sporadycznie, raczej rozjezdzony snieg. Jezdzilismy caly dzien od 8:30 do 16 za 590 koron czeskich.

Po tym wypadzie chyba podziekujemy polskim marnotom i bedziemy sie wybieralo raczej do hawrankow na poludnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasteiner TalNareszcie dotarłem do domu po tygodniowym pobycie w Austri w rejonie Bad Gastein - Ski Amade. Śniegiem waliło praktycznie przez cały czas - część tras pozamykana - Sportgastein - z powodu zagrożenia lawinowego. W ciągu nocy w dolinie potrafiło spaść do 30 cm świeżego śniegu. Przy zamkniętych stacjach i trasach nagromadzenie narciaży i szkółek narciarskich na mkw nartostrady + padający stale śnieg + temp w okolicach "0" powodowało że około 10 robiło się to wszystko zakorkowane i nie przejezdne. Od czasu do czasu było słychać śmigłowiec a potem bummmm - głupiego robota bo za kilka godzin sytuacja się powtarzała. Poprawa pogody na słoneczną ma ponoć nastąpiś w połowie przyszłego tygodnia.I to by było na razie na tyle.

P1010420.jpg

P1010419.jpg

P1010420.jpg.d42ad24206882f867c1f747d890ab796.jpg

P1010419.jpg.2bb541262c82fcbdf78de159ff87d226.jpg

Edytowane przez ARI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawiny w Austrii

W lawinie w austriackich Alpach zginął niemiecki narciarz - to już 16 ofiara lawin w tegorocznym sezonie. W Austrii obowiązuje najwyższy stopień zagrozenia lawinowego.

Wypadek wydarzył się niedaleko Innsburcku. Niemiec, który podchodził z 6-osobową grupą narciarzy w rejonie St. Siegemunt, podciął 80-metrową lawinę. Ciężkie obrażenia odniósł austriacki przewodnik grupy, pozostałych czterech narciarzy zostało lekko rannych. W akcji ratunkowej brały udział dwa śmigłowce.

Kolejne lawiny, w których zostały ranne dwie osoby, spadły w okolicach turystycznego kurortu narciarskiego Kaprun. W austriackich Alpach pokrywa śnieżna jest jeszcze bardzo duża a temperatura wzrosła do 15 stopni powyżej zera. Niebezpieczne są nawet austriackie drogi. W Karyntii przed 5-kilometrowym tunelem Felbertuaern lawina zeszła na samochód z czterosobową rodziną, odrzucając pojazd kilkadziesiąt metrów poniżej drogi. Skończyło się na lekkich obrażeniach.

onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglądają trasy w szczyrku są kamienie?

bo gat podaje że bardzo dobre ;)

jak na warunki GAT...

to bardo dobre...

przynajmniej na golgocie i na solisku...

na Małym Skrzycznem tez bez przetarć...

i jak na nich.. to nawet RANO... przygotowane* :-P

*(nie dotyczy lodowiska z 20-ma śladami pod wyciągiem :-P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja prasowa

Duże opady śniegu to bardzo dobra wiadomość dla narciarzy, jednakże spowodowały one duże problemy z infrastrukturą kraju. Kilka ośrodków narciarskich jest aktualnie odciętych od świata, drogi dojazdowe są zablokowane przez zaspy.

Wczoraj austriackie wojsko wysłało pierwszy helikopter z pomocą zaopatrzeniową dla 500 osób uwięzionych w odizolowanym od świata ośrodku narciarskim Planneralm w pobliżu Schladming. Droga dojazdowa do ośrodka została zamknięta z powodu dużego zagrożenia lawinowego.

Drugi ośrodek, który jest obecnie odcięty oświata to Hochfügen w Zillertal blisko Mayrhofen. Drogi dojazdowe są zablokowane. W wiosce przebywa obecnie około 700 turystów.

W niższych partiach Austrii ponad 1000 ochotników w kilkunastu wioskach pomaga brygadom strażackim w odśnieżaniu dachów by uniknąć ich zawaleniu.

W centrum opadów znajduję się region Kitzbühel. Aktualnie jest otoczony przez ponad 2,5 metrową pokrywę śnieżną. Ponad 60 centymetrów puchu spadło tylko jednej nocy z poniedziałku na wtorek (16-17 Lutego).

Region z ponad 1000 km tras i mniej więcej tuzinem ośrodków narciarskich, połączonych razem, ostatnio odnowiony i rozszerzony Kitzbüheler Alpen AllStarCard lift pass, ma zagwarantowaną pokrywę śnieżną, osiągającą nawet 4 metry grubości na lodowcu Kitzsteinhorn powyżej Kapron. Prognostycy zapowiadają, że kolejny metr świeżego śniegu spadnie w najbliższy weekend.

Nadmierne opady śniegu oznaczają również wzrost zagrożenia lawinowego. W obecnej sytuacji w północnej części Alp ogłoszony jest 5 stopień zagrożenia lawinowego, czyli najwyższy z możliwych. Ryzyko lawin nieco psuje narciarzom wspaniałe doniesienia o opadach śniegu. W szczególności tym, którzy preferują dzikie zjazdy poza trasami. Jednakże po tak dużych opadach możemy spodziewać się dobrych warunków na stokach do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...