Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Złotówka???


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety było jeść na kolację - złoty od czasu twojego zakupu znacznie się umocnił. A w piątek możesz te uszka spokojnie jeść bo w tym co uchodzi za mięso w nich mięsa nie ma na pewno - robią to z mielonych kopty, okrawków skór, rogów, szczeciny itp, nie wiem jak te skadniki mają się do postw ale pewnie jest ok i do tego ekologicznie

Dzięki za miły post. Chyba zacznę się interesować wschodzącymi rynkami ziemniaków, szpyry i kwaśnego mleka.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak więc: zapałki, pety, ucięty palce, smar z maszyn itp itd

W niedzielę to wszystko "rośnie" w zbiorniku, a w poniedziałek od rana produkcja uszek :)

Hmm, to ten smak zdechłej ryby by się zgadzał. Grzechu więc nie ma:)

to ja - głowa do góry:)

jak złoty się umocni będziesz jadł znowu lepiej;)

Już jest lepiej, właśnie zjadłem gruszkę.

Edytowane przez to ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest spokój. Ja mam jeszcze tydzień na zakup Ojro, mam nadzieje, że tendencja spadkowa się utrzyma. A poza tym wydam jakieś 300 EU przez 4 dni 3,3 a 3,6 czy 3,7 to jest stówa. Pewnie, że lepiej przepić, ale to tylko litr Ballantinesa nie aż tak dużo:D. Są tacy co brali kredyty w Eu po 3,7 a jak było apogeum po 5 a franek po 3,2 to przewalutowywali - CBR. Ja w tym czasie brałem kredyt we frankach:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis nabyłem Euro po 3,57 - nabyłem go całkiem sporo, ma wystarczyć do końca zimy. Może jeszcze spadnie - wtedy dokupię więcej. Według mnie poniżej 3,60 to złoty jest przeszacowany ale w takim wariackim okresie jak teraz to ma mniejsze znaczenie. Na walucie będzie nerwowo, może mniej niż na akcjach ale jedno ciągnie trochę drugie. W każdym razie Euro koło 3,5 w przeliczeni na PLN daje całkiem dobre ceny na "zachodzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis nabyłem Euro po 3,57 - nabyłem go całkiem sporo, ma wystarczyć do końca zimy. Może jeszcze spadnie - wtedy dokupię więcej. Według mnie poniżej 3,60 to złoty jest przeszacowany ale w takim wariackim okresie jak teraz to ma mniejsze znaczenie. Na walucie będzie nerwowo, może mniej niż na akcjach ale jedno ciągnie trochę drugie. W każdym razie Euro koło 3,5 w przeliczeni na PLN daje całkiem dobre ceny na "zachodzie".

Skąd to wszystko wiesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę. Dziś złoty zyskał do wszystkich walut z wyjątkiem...forinta. To całkiem odwrotna sytuacja niż przy ostatnich spadkach(a Węgry dostały 25 mld z MFW) . Czyli jeszcze nie jest normalnie - tylko nie wiem czy odreagowujemy w drugą stronę czy odrabiamy spadki, jak odbije mocno do góry to odreagowujemy, jak delikatnie to odrabiamy i to wróżyć może względną stabilizację kursu. Przy euro znacznie powyżej 4 zł wszystko z UE zaczyna być już dla nas dosyc drogie, poniżej 3,50 dosyć tanie, przy 3,30 w Austrii było nawet dla mnie dosyc tanio:), na zdrowy rozym 3,6-3,8 powinno być ok; tylko czy zdrowy rozum jest dziś w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL kryzys jeszcze sie nie zaczal, a zlotowka juz spadla.

Wiec co bedzie jak Polska zcznie odczuwac skutki kryzysu w US i Europie?

Czy ktos naprawde liczy ze ten kryzys nie dotknie Polski?

Gordon Brown jeszcze na poczatku lata wmawial ludziom ze UK jest w swietnej sytuacji, ze kryzys nie grozi, ze "fundamenty sa silne", ze inflacja niska, bezrobocie niskie, bla bla bla...

Pytanie tylko kiedy i jak bardzo Polska na tym kryzysie ucierpi?

Przy odrobinie szczescia moze to byc po zimie.

Pytanie tylko czy warto ryzykowac i czekac?

Z drugiej strony pieniadze w porftelu nie zarabiaja na siebie - odsetek o nich zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze sredni kurs na poziomie 3,5 - 3,6 by mi pasil.

Prywatny portfel to troche wiecej kosztuje, ale sa jeszcze sprawy biznesowe, a te maja duzo wiekszy wplyw na ten portfel niz zakup euro od czasu do czasu :D

Dokładnie mam tak samo - uważam,że niższa cena euro jest dla nas niekorzystna i w każdego jakoś tam może uderzyć w "drugiej pochodnej" , lepiej mieć stabilną pracę czy przychód a od czasu do czasu więcej za te euryki zapłacić. Zbyt wysoki kurs też jest zły bo zaburza rynek kredytowy, podnosi koszta importu a co za tym idzie inflację i koszta inwestycji .

Ja zrobiłem jak pisałem, dziś dokupiłem jeszcze po 3,50 (rano) i na razie ok - kończę nerwowe ruchy i mam zabezpieczone potrzeby walutowe na kilka miesiecy, cena mnie satysfakcjonuje i rozwiazuje dylematy zarówno biznesowe jak i konsumpcyjno-prywatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Złodzieje!!

Dzisiaj w kantorach przygranicznych w Cieszynie euro w zakupie kosztowało 3,92 i można by pomyśleć że w takim razie może jak by mieć sprzedać euro to przy granicy dostaniemy lepszą cenę, więc nic podobnego w skupie tam płacą po 3,45!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w kantorach przygranicznych w Cieszynie euro w zakupie kosztowało 3,92 i można by pomyśleć że w takim razie może jak by mieć sprzedać euro to przy granicy dostaniemy lepszą cenę, więc nic podobnego w skupie tam płacą po 3,45!!

Zaraz tam złodzieje :D.

Normalna zasada handlu.

Tanio kupić ,drogo sprzedać,dobrze zarobić.

Spytaj każdego jednego żyda :P.

A przedwczoraj w "oszołomie" € było po 3,65 (B-B)

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Nie tylko Tobie ;)

Gorzej dla ludzi, którzy nie eksportują ...

Akurat ten mój export jet znikomy a nawet jak jest to dostaję za towar w PLN w najgorszym razie w koronach:eek:, ale chodzi o import towaru z pewnej części europy która znajduje się w depresji(chodzi o pozom morza a nie stan emocjonalny:D), bo jak tanio towar z tamtąd przywiozą to i ja swój muszę cenowo dopasować do tego z importu. Dlatego też mi zależy na tym żeby się te lodowce szybko stopiły to się już skurczybyki nie odpompują:D

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...