Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie lokiec ma w jednym rację - zdjęcia po klatkowe nie wiele pokazują.

Przede wszystkim, nie wiadomo z czego dana pozycja powstała. Brak możliwości ocenienia przyczyny i skutku.

Bugajson, jeśli uważnie popatrzysz na porównanie które przedstawił SB, zobaczysz, ze nie tylko ręce są szerzej ale i ramiona (w konsekwencji) pozostają bardziej w tyle (tułów wyprostowany). Nie wydaje mi się byś mógł to poćwiczyć na sucho. To kwestia odruchów, czyli zachowań stymulowanych określoną sytuacją. Musisz nad tym popracować na stoku. Sugerował bym pojeżdżenie przez pewien czas z dłońmi cały czas stykającymi się z przodu. Jeszcze lepiej gdybyś nimi starał się sięgać jak najdalej do przodu (wtedy i ramiona pójdą do przodu). To taka nienaturalna i przesadzona pozycja ale na tym właśnie polegają ćwiczenia - część tego ma pozostać jako odruch.

Co do reszty to poczekajmy na film.

na sucho mozna ćwiczyć , ale po co ;)

najlepiej na nartach:D ; w tym sezonie podpatrzyłem cuś takiego i czasem jeżdżę/cwiczę w ten sposób :w momencie wchodzenia w skręt (narty prowadzone na krawędzi) wbijam obydwa kijki przed sobą i staram się w końcowej fazie wykonywania skretu odepchnąć tymi kijami (tak jakby pomóc sobie nimi wyjść ze skrętu ) i tak ze skrętu w skręt.Takie ćwiczenie wymusza odpowiednie ułozenie rąk w czasie skretu ( wysunięcie do przodu i prowadzenie w miarę wąsko, równolegle do kierunku jazdy ) oraz balans ciała - musimu jakby "wrzucić się " w skręt

nie wiem , czy taka "metoda" na rece i resztę sylwetki jest dla każdego dobra ( i słuszna:rolleyes: ) ale mi się bardzo fajnie w ten sposób jeździ:D tak trochę zabawowo , aczkolwiek jak się jedzie odpowiedni szybko , to dynamika skretu jest zajebista:) , trzeba tylko uważac na kijki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie wchodzenia w skręt (narty prowadzone na krawędzi) wbijam obydwa kijki przed sobą i staram się w końcowej fazie wykonywania skretu odepchnąć tymi kijami (tak jakby pomóc sobie nimi wyjść ze skrętu ) i tak ze skrętu w skręt.

Jakoś nie starcza mi wyobraźni.:confused:

Musisz to nagrać!

Zastanawiam się tylko, gdzie lądują Twoje ręce po tym odepchnięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie starcza mi wyobraźni.:confused:

Musisz to nagrać!

Zastanawiam się tylko, gdzie lądują Twoje ręce po tym odepchnięciu?

z nagraniem może być kłopot w tym sezonie , ale może się uda:)

a co do rąk , to trzeba je bardzo szybko "przerzucić" w następny skręt. To trochę tak jakbyś jechał śmigiem (ale narty na krawędzi , jak w smigu sportowym ) i zamiast jednego kijka w skręcie wbijał dwa - ta ręka odstokowa nie zostaje z Tobą tylko idzie razem z ręką dostokową do przodu

Ps

może to cwiczenie jakos się nazywa , ja to po prostu podpatrzyłem ,zacząłem próbować , coś tam chyba zaczęło wychodzić i mi się spodobało :)

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do rąk , to trzeba je bardzo szybko "przerzucić" w następny skręt. To trochę tak jakbyś jechał śmigiem (ale narty na krawędzi , jak w smigu sportowym ) i zamiast jednego kijka w skręcie wbijał dwa - ta ręka odstokowa nie zostaje z Tobą tylko idzie razem z ręką dostokową do przodu

Ps

może to cwiczenie jakos się nazywa , ja to po prostu podpatrzyłem ,zacząłem próbować , coś tam chyba zaczęło wychodzić i mi się spodobało :)

Jeżeli myślimy o tym samym to jest to po prostu ćw. doskonalące śmig, kiedyś coś takiego pokazywali nam na obozie z uczelni. Sylwetka mocno pochylona nad dziobami, wbicie 2 kijów dla dobrego odciążenia, ześlizg piętek i zakrawędziowanie. Największą frajdę taka jazda sprawia na stokach bardzo stromych i w trudnych warunkach śniegowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sie musimy zgadac razem bez naszych kobitek wtedy nie bedzie problemu z kreceniem :D i nakrecimy to co chcemy i jak chcemy :D

tiak:)

ostatnio jak mnie moja zona próbowała nakręcić , to na filmiku było wszystko i wszyscy oprócz mnie:confused::D

moze jeszcze pracica albo pilsko w ktorys poranek z temp. ok zera ?

co ty na to :)

jutro Pilsko lub Rohacze , wszystko zależy od tego jak szybko rano z familią sie pozbieramy:rolleyes:

na priva wyślę ci mój nr tel więc jakby co to dzwoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pewnie mnie zjecie ...ale się pochwalę pogodą :D -taka była dzisiaj a gdzie ? na wyciągu na którym jeździło o 9-tej 4 osoby :)

pozdrawiam Torres

P.S-może jutro też taka będzie :):P

P.S2-wiem ...wiem.. trza kupić kask ;)

P.S3-płasko ale ... ta pogoda :P:rolleyes:

sorry coś się porypało z tymi filmami (spróbuję to naprawić)

mam nadzieję że już linki chodzą :-)

Edytowane przez Torres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaska jak d..a węża ale co za komfort przy 4 osobach a poza tym na slalomce to jest duuuużo miejsca (zwłaszcza przykrótkiej slalomce :D )pozdrawiam Torres
to kiczera jest :D jak tam ostatnio byłem to było czarno od ludzi ;) kolejki nie było ale szerokość a raczej jej brak powodował trochę utrudnienia na stoku a poza tym tylko po bokach było w miarę twardo i pusto (lód był :D) [ATTACH]514[/ATTACH]

kiczera.jpg

kiczera.jpg.fc0b9a344d4beae47e9306b44e7e40a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kiczera jest :D jak tam ostatnio byłem to było czarno od ludzi ;) kolejki nie było ale szerokość a raczej jej brak powodował trochę utrudnienia na stoku a poza tym tylko po bokach było w miarę twardo i pusto (lód był :D) [ATTACH]514[/ATTACH]

no i się wydało :D - jutro mi trasę zorają :P a jak nie to ja zoram :D:D:D

dzisiaj mogłem swoje ślady liczyć :P i tylko szkoda że nie miałem nart na zmianę, no i operator cały czas o kawie marudził :rolleyes:

pozdrawiam Torres

P.S-a jak filmiki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjarany wątkiem z "troche do śmiechu" (http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=71460#post71460)

postanowiłem wstawić film mojego kolegi (chłopak nie śmiały wstydził sie)

bardzo proszę o rzetelną ocene jego umiejętności

od siebie już mu podpowiedziałem że

- momentami za szeroko prowadzone narty

- zbyt sztywna sylwetka

- mało dynamicznie

- słabe krawędziowanie

co jeszcze? :)

[YOUTUBE]eVoAuQy_vsE[/YOUTUBE]

a tak trochę poważniej tak wyglądała dziś Pracica o 8 rano - betonik (w nocy -2) słoneczko ale czuć już wiosne - ptaszki śpiewają , zapach lasu sie roznosi .... dobra jazda przez 2 godziny wiec ... czas sp_____ w alpy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko pięknie i ładnie , każdy kręci na wmiarę płaskim przygotowanym stoku, tylko że jak przyjdzie trochę lodu , muld (lub tyczek) to różowo tak już nie jest...

:D na tyczkach nie ma być różowo (chyba że to zawody gali ;):D) ale szybko i skutecznie :D, a przedewszystkim ma byc dobra zabawa dla jeźdźca :cool:

Edytowane przez 1973marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o tyczkach mowa to może podpowiecie co i jak poprawić?

Znalazłem filmik z grudnia i jak popatrzyłem to chyba wiele tu brakuje.

Po pierwsze wyraźnie spóźniony najazd na pierwszą bramkę.

Po drugie opuszczone ręce, co na pierwszej bramce spowodowało, że tyczka zamiast po ręce sie prześlizgnąć uderzyła mnie w ramię i wytrąciła z równowagi. Spowodowało to spóźnione/nerwowe najazdy na dwie kolejne bramki.

Potem sie wypłaszczyło i jakoś tak brakowało szybkości.

Co jeszcze?

[YOUTUBE]3QPoJ_z4RMU[/YOUTUBE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko pięknie i ładnie , każdy kręci na wmiarę płaskim przygotowanym stoku, tylko że jak przyjdzie trochę lodu , muld (lub tyczek) to różowo tak już nie jest...

Raceman : tutaj masz linka do filmu, gdzie stok full rozwałka: (i jak zwykle pełne słońce :D )

chociaż muldy nie takie jakie pamiętam na Dużym Rachowcu 20 lat temu ;) (dwóch chłopa się mieściło i jeszcze plecaki z butami :D )

pozdrawiam Torres

P.S.-jakby co to w sobotę będę o 7-ej przejeżdżał przez Pawłowice i miejsce w samochodzie się znajdzie ;) a pogoda gwarantowana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...