Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy. Zamieszczam filmik z mojej jazdy z poprzedniego sezonu; Witów stok płaski jak stół. Proszę o uwagi dotyczące mojej techniki.

Techniki narciarskiej nie widze,

a jak chcesz to nazwe to technika kiwana,

kiwasz sie nad nartami na boki rytmicznie i stawiasz w ten sposob narty czesciowo na krawedziach a ze narty sa krotkie gleboko taliowane to wychodzi taki sobie skret.

Domyslam sie, ze lubisz tak jezdzic na lagodnych stokach i dlatego masz ten kiwany skret opanowany. Za poprzednikami: prosze jezdzic na bardziej stromych stokach, przejedz sie chociaz raz na narcie ca 180 cm

Do Mitka: hihihihihih (dotyczy smigu i reszty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfredzie życzę Tobie Szczęśliwego Nowego Roku i więcej wiary w ludzi oraz by Twoje krytyczne oko także zobaczyło dobre strony świata... Do zobaczenia na szkoleniu GS.

Marcinie dziekuje i zycze rowniez duzo dobrego w Nowym Roku.

Na szkolenie GS nie przyjade, poniewaz jestem juz nie rozwojowy.

O moich wyjazdach narciarskich informuje odpowiednio wczesnie.

Dotychczas nasze drogi na stoku nie spotkaly sie ale mysle, ze wczesniej jak pozniej do wspolnej jazdy na nartach dojdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osleples, zdecydowanie nie.

Jezeli wybierasz sie na szkolenie to dostapisz "jasnosci"

pozdro

Szkoda,że Ciebie nie będzie.

Pewnie byłoby mi łatwiej dostąpić "jasności"

Skoro na tym filmie który można powtarzać nie widzę to gdzież tam dojrzę obserwując live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , panowie spokojnie, kolega Alfred i tak się nieźle uśmieje jak ktoś wklepuje nerwowe posty, uwierzcie mi! Spokój i tylko spokój ratuje sytuację.

Alfred masz zaproszenie ode mnie na szkolenie!

PS. Alfred powiedz szczerze co masz przeciwko biodru, ale tak naprawdę z ręka na wątrobie.

Edytowane przez Raceman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , panowie spokojnie, kolega Alfred i tak się nieźle uśmieje jak ktoś wklepuje nerwowe posty, uwierzcie mi! Spokój i tylko spokój ratuje sytuację.

Alfred masz zaproszenie ode mnie na szkolenie!

PS. Alfred powiedz szczerze co masz przeciwko biodru, ale tak naprawdę z ręka na wątrobie.

Musze konczyc. Odpowiadam krotko (za krotko).

Biodro i te kilkanascie cm w gore i w dol to najciezsza czesc ciala.

Na ogol nam nie zawodnikom (z wyjatkiem Homara) brakuje predkosci w skrecie a tym samym sily odsrodkowej aby zmieniajac krawedzie lekko przeniesc korpus na druga strone.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze konczyc. Odpowiadam krotko (za krotko).

Biodro i te kilkanascie cm w gore i w dol to najciezsza czesc ciala.

Na ogol nam nie zawodnikom (z wyjatkiem Homara) brakuje predkosci w skrecie a tym samym sily odsrodkowej aby zmieniajac krawedzie lekko przeniesc korpus na druga strone.

pozdro

Panowie kolejne nieprzygotowanie do lekcji!:P

W ostatnim NTNie był o tym artykuł "Nie wywalaj biodra". Bardzo polecam;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biodro

Rejsi pytales Dendysa jak z tym biodrem w skrecie?

Nie wiem co w NTN jest napisane, ale to nie przeszkadza aby jeszcze dodac.

Zakladajac, ze sila odsrodkowa wywala na zewnatrz skretu to naturalnym ruchem bedzie jej przeciwstawic najciezsza czesc ciala (biodro z przyleglosciami, kazde "wlozenie" biodra odchyla). Co sie dzieje dalej? Przy zmianie skretu (krawedzi) nalezy sytuacje odwrocic i wtedy nastepuje najtrudniejszy moment.

Jezeli my amatorzy poglebimy uklad ("wlozone" gleboko biodro) to bedziemy mieli trudnosci z przelozeniam korpusu na druga strone nart bo na to potrzebujemy jakiegos tam czasu. Gdy zmiarkujemy, ze czasu jest ja malo bedziemy przekladac to nieszczesne biodro przez tyly nart (najkrotsza droga i najkrotszy czas) wtedy podejmujemy ryzyko: albo dostajemy niesamowite przyspieszenie albo i to najczesciej narty wyjezdzaja nam do przodu jak bufory wagonowe i konczy sie to najczesciej efektowna gleba.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Alfek wychodzi na to że jak Marcin73 jeździł by za Twoją radą nie miał by najlepszego czasu na szkoleniu oraz nie wygrywał by zawodów, amatorskich co prawda ale jednak zawodów...

Rejsi, myslalem, ze sie rozumiemy, ze piszemy o wolnej jezdzie i to takiej jak na filmikach pokazywaliscie.

Jest oczywistym, ze na tyczkach trzeba postawic gorna czesc ciala aby nie zawadzajac przejechac mozliwie blisko tyczki.

Ogladalem fim z zawodow i nie bardzo widze agresywna jazde a tym samym rownowazenie cialem(biodrem) sily odsrodkowej.

Nawet kilku probowalo "wkladac biodro" a ze predkosc bylo za mala to wyszlo nawet pokracznie.

Marcinowi73 gratuluje i zycze dalszych zwyciestw.

Na ktorym jest filmie i w ktorej sek jedzie Marcin?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jako, ze coraz mniej osob wrzuca swoje filmiki to sprobuje to w jakis sposob podratowac:) tutaj moja wczorajsza jazda w godzinach popoludniowych w Jurgowie.. bylem tam pierwszy raz.. ogolnie troche plasko ale calkiem przyjemnie dla takiej weekendowej spokojnej jazdy:)

nizej filmik.. poprosze o konstruktywna(!!!) krytyke:)

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak na 1 to całkiem całkiem jak na 6,5 to byłoby chyba to. Jazda skretem zróznicowanym z pełną kontrolą prędkości. Mam wrażenie że w lekkim odchyleniu jedziesz. spore wysunięcie narty wewnetrznej i pedałowianie przy zmianie krawędzi należałoby probowac eleinowac bo na stromszym napewno dą się we znaki.

Fajna jazda w przyjemnych waruneczkach - dzieki za film - tylko zazdrościć.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam wrażenie, że tułów jest ustawiony zbuyt prosto w stosunku do reszty sylwetki. Golenie są dośc mocno oparte na językach butów - może zbyt mocno jak na ten stok a tułów wygląa na zbyt prosty. Powoduje to przesunięcie środka cięzkości do tyłu co na tym stoku nie ma specjalnefgo znaczenia ale na stromym może byc zabójcze.;):)

Pedałowaniem nazywam wykorzystanie do zainicjowania skretu silnego wysunięcia naryt wewnętrznej. Przy solidnie taliowanej narcie sam taki uch wystarcza do zainicjowania skrętu. Jest top bardzo częste u narciarzy z krótkim stażem wyposażonych w krótką taliowana nartę - najłatwiejszy sposób pociącnicia skretu cietego - niestety przy takiej pozycji skręt zawsze pozostanie niedokręcony po pozycja jest trochę zblokowana.

ożęsz to sprawdzić wysuwając solidnie jedną nogę do przodu i próbując przyjąć uklad dośrodkowy - bardzo szybko noga zewnętrzna będzie prosta - maksymalny zakres ruchu. Powtórz to samo przy nogach obok siebie - możesz się praktycznie połozyć na ziemi (można się podeprzeć kijkiem)

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To ja też"pedałuję" - ale nie mam pojęcia jak to poprawić... to mi przeszło ze starego "kolanko pod kolanko" :(

Wystunięcie wewnętrznej jest naturalne i zawsze będzie miłąo miejsce. Problem tkwi w tym by nie było za duże i by ie wpływało na pozycję. Ja walczyłem z tym jadąc i cały czas zerkająć na przody nart. Jak bylo za bardzo cofalem i tarałem się zapamietać ułożenie bioder. Efekty przychodzą dośc szybko ale trzeba się kontrolowac cały czas.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ podczas szybkiej jazdy dość trudno jest wysunąć nogę zewnętrzną dość szybko można skorygować wysunięcie cofając wewnętrzny bark, a co za tym idzie biodro i w konsekwencji wewnętrzną nartę. Ponieważ większość ma pozostałości ze starej techniki (pozycja odstokowa) takie zjawisko dość ciężko wytępić. Trzeba starać się, żeby linia barków była prostopadła do kierunku jazdy - no i oczywiści pozycja zrównoważona :).

P.S.Fajny stoczek do zabawy.

Edytowane przez KP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...