Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

alternatywa - trening na sucho

dodam jeszcze 2 grosze w w temacie ćwiczeń na sucho tym razem poważnie (chyba ;) ) :

1wszą ciekawą propozycją do treningu jest SKIPOL produkowany przez rodzimy POLSPORT niestety cena nie dla indywidualnych odbiorców.

meszna1617_1.jpg

Urządzenie promuje Marek Ogorzałek jako właśnie formę treningu na sucho.

Nadmienię że można skorzystać ze SKIPOLa w szkole w Mesznej (okolice Bielska-Białej) ceny przystępne.

Zainteresowanych odsyłam do artykułów Marka gdzie można również obejrzeć filmy "jak to działa" :

SKIPOL- całoroczny trening

SKIPOL - całoroczna prezentacja

SKIPOL -szkola w Mesznej

tu od razu dodam dla jasności nie mam z tego profitów wypowiedz ta nie ma charakteru reklamowego a czysto informacyjny, nie jestem naganiaczem :)

2gą ciekawostką są urządzenia już troszke bardziej przystepne i mozliwe do wstawienia w domowej siłowni :

ski_simulator8.gif

pro ski symulator

i

skier's ege

i tu również od razu zastrzegam zero interesu w temacie nie jestem związany z tymi produktami i nie mam profitów z ich umieszczenia w tym poście

3cią alternatywą jest skigrass czyli narty na trawę

zawody4.jpg

3 lata temu wydawało się że temat ładnie sie rozwinie w kraju jednak na przestrzeni tego czasu oprócz zmian dystrybutorów i osób zajmujących sie tym nic nie zauważyłem , mialy być trasy wyciągi wypozyczalnie a jak na razie jest kupa.Sam prywartnie zainwestowałem w to na próbe i leżą mi na strychu bo nie ma gdzie tym jeździc wybrałem sie na żar w zeszłym roku podjarany że snowborddowcy mają tam letnią odmiane szalenstwa (mountainboard) ale stok kompletnie nie do jazdy kamienie itp

wiecej informacji (ale mało aktualnych) i starych http://www.grasski.pl/

i tu znowu sie powtarzam : non profits info

4ta alternatywa już nie koniecznie tak na sucho - wybrać sie przez wakacje "w dolomity" na igielit ;)

w bytomiu w sportowej dolinie dsd

lub podobnych podobno gdzies w bystrej? też można .

może komuś sie przyda ta garstka informacji , pozdrawiam

ps. ale zawsze to będą tylko półśrodki wykładki i 4łapek nie wykonamy na sucho.... :(

Edytowane przez nexcom
dodane ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie ćwiczeń letnich, nie koniecznie na ręce

słyszałem coś o rabce, a dokładniej chabówce, iż ponoć tam znajduje się stoczek odpowiednio wyprofilowany i wypożyczalnia grasski. no, ale to informacja zasłyszana, a nie potwierdzona. jeśli macie cierpliwość to zobowiązuję się zweryfikować ją w maju :)

z plotek to dodam, iż obiło mi się o uszy, że w limanowej na lato mają przykryć łysą górę igielitem. prawda, nie prawda - ciężko powiedzieć, ale nadzieja jest. myślę, że niejaki shuger powinien w tej sprawie być bardziej rzetelnym źródłem.

no i rzecz jasna pozostają rolki. jeżdżąc w lecie po puszczy niepołomickiej, na wyasfaltowanej drodze zamkniętej dla ruchu, spotkałem grupę młodzików, którzy pod okiem instruktora na rolkach, w kaskach (część narciarskich) z kijami narciarskimi ćwiczyli slalom ustawiony z połówek piłeczek tenisowych. wyglądało to naprawdę nieźle, niska pozycja w skręcie, wsadzone biodro. chyba w tym roku pójdę ich śladem :D

ach jest jeszcze kompensacja ... na rolkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem coś o rabce, a dokładniej chabówce, iż ponoć tam znajduje się stoczek odpowiednio wyprofilowany i wypożyczalnia grasski. no, ale to informacja zasłyszana, a nie potwierdzona. jeśli macie cierpliwość to zobowiązuję się zweryfikować ją w maju :

W Chabówce u "Żura"gresski,z tego co słyszałem trzeba uzgodnić termin jazdy z właścicielem wyciągu/najczęściej lipiec/

z informacji jakie mam bezposrednio od wlasciciela stoku (z zeszlego sezonu) to odpuscili za male zainteresowanie bylo i wyglada na to ze to padlo :(

a ciebie chyba już męczy żeby wypróbować nowe nartki :D

1_f.jpg

też się im przygladałem ale nie chciałem koledze ceny podbić :D

hehehe no swiat jest maly ...

oj tak wlasnie dzis przyszly - juz czekają na testy

wiesz czuje sie lekko oniesmielony w koncu to moje pierwsze.... RTC ;)

zobaczymy co to jest warte na razie moge tylko ocenic plyte - zajebista jeszcze o jakies 7mm wyzsza niż mialem po przerobkach w obecnych SL

ale nie zapeszam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no swiat jest maly ...

oj tak wlasnie dzis przyszly - juz czekają na testy

wiesz czuje sie lekko oniesmielony w koncu to moje pierwsze.... RTC ;)

zobaczymy co to jest warte na razie moge tylko ocenic plyte - zajebista jeszcze o jakies 7mm wyzsza niż mialem po przerobkach w obecnych SL

ale nie zapeszam.....

a cena jeszcze bardziej zajebista była :D nastepne poszły za 350, teraz są jeszcze 2 pary więc może coś się uda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a co sięstanie, jeśli nie dośc, że ręce z przodu to jeszcze zewnętrzną rękę do przodu wewnętrznej narty? Tak jakbym chciał dotknąć dziub wewnętrznej w skręcie narty.

Taki ruch to juz gruba przesada. Spowoduje on obrócenie ramion w kierunku skrętu. Taka rotacja ramion powoduje wypychanie bioder na zewnątrz skrętu czyli dokładnie odwrotnie niż byśmy chcieli (zrób przysiad i spróbuj tego ruchu, a zobaczysz co się będzie działo z biodrem).

Przyrządy przypomniane przez nexcom'a to fajny sprzęt ale:

1. można na nich ćwiczyć ruchy nóg i bioder ale nie pozbywać się niekorzystnych odruchów góry ciała.

2. koszt takiego sprzętu może być do przełknięcia dla fitness klubu ale nie dla przeciętnego zjadacza chleba.

Oferta skier's ege zaczyna się od kilku tysięcy, ale za najprostszy sprzęt. Sprzęt który by zadowolił dobrego narciarza to juz koszt do 10 razy wyższy.

Niestety jak na razie nie udało mi się namówić mojego klubu na jego zakup. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 48 :| nie za krótkie czy nie było innych ?

Teraz widziałem że simgasz na WC SL wiec 55 albo 65 wydaje mi sie wystarczająco krótkie ;)

hehe dla kontrastu

sl 165 zajefaje na fun ale na idealnym i szybkim(warunki) stoku

moze na 148 wiecej sie powyglupiam w gorszych warunkach

chce poprobować te smieszne "czeskie" układy fun z przekładkami nart w czasie jazdy a na długiej narcie sie tego nie da zrobić

czas pokaże najwyzej sprzedam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto namiary na całoroczny stok w Bystrej:

http://www.skipark.pl/

:)

możesz coś więcej bo z tego co pamiętam w zeszłym roku tam dzwoniłem i nie było czynne i w sumie nie wiedzieli czy bedzie czy nie a z informacji na www :

cytuje :

"Dodatkową atrakcją jest znajdujący się przy ośrodku wyłożony specjalnymi matami slalomowymi całoroczny - oświetlony stok narciarski (obecnie niedostępny)"

kojarzysz charakterystyke tego stoku? bo nie miałem okazji tam być

dzieki za inf pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...