Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazd na narty za granicę wcale nie jest taki drogi


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko podałem swoje subiektywne spojrzenie na temat nartowania w Bułgarii.

Każdy ma prawo sądzić inaczej.

Wiesz zjechać to ja wszędzie zjadę,nawet mnie dreszczyk ze strachu po plecach nie przeleci.

Tylko zaznałem już prawdziwej przyjemności na nartach a jak chyba wiemy wszyscy do dobrego bardzo łatwo się przyzwyczajamy.

Nie miej mi za złe Janusz ale ta fotka którą podałeś jako argument koronny szerokości tras przyprawiła mnie o uśmiech na twarzy.Absolutnie bez złośliowści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie podzielam tych zachwytów nad nartowaniem w Bułgarii - może to i jest jakaś alternatywa wobec krajowych pożal się Boże ośrodków ale Alpy ???? Ta alternatywa jest jednak przynajmniej w moim przypadku (obywatela EU - 3 kat.) stanowczo za droga - no i w dalszym ciągu nie rozumiem po co tak daleko jechać - bo jeśli tylko na narty to te 70km nartostrad to DRAMATYCZNIE MAŁO

rauris_gora.jpg

rauris_gora.jpg.0497a84d638c296ef3f788603c87c969.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Figo

Tylko zaznałem już prawdziwej przyjemności na nartach a jak chyba wiemy wszyscy do dobrego bardzo łatwo się przyzwyczajamy.

Nie miej mi za złe Janusz ale ta fotka którą podałeś jako argument koronny szerokości tras przyprawiła mnie o uśmiech na twarzy.Absolutnie bez złośliowści.

dobrze wiesz że się Ciebie nie czepiam i nie przypuszczam że się czegoś boisz na nartach a fotka nie miała być żadnym koronnym argumentem, ja się tylko zastanawiam jak szybko przyzwyczailiśmy się do tych szeroko wyratrakowanych lotnisk i idealnych warunków. Napewno pamiętasz czasy gdy na Skrzycznym ratrak jeździł tylko po Fisie i tak zamkniętej dla zwykłego śmiertelnika a reszta tras była czystym frerajdem a przyjemność była i to jaka.

Ja tu wcale nie pisze że Bułgaria lepsza od Alp, poprostu coś innego coś nowego i dobrze jest że kolega czarny1999 podzielił się swoimi wrażeniami.

pozdrawiam i życzę czerpania radości z każdego dnia na nartach i to niezależnie od szerokości tras i stopnia ich przygotowania, Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze argument ze 70 km tras to malo, to ... zaden argument.

Jak zauwazylem jest na forum kilku amatorow Turracher Hoehe a tam przeciez jest polowa tego co w Bansku i wcale TH nie jest zly a wrecz znakomity. FIS nr 20 czy trasa nr 21 z czarna Direttissima na koncu sa warte grzechu i przyjazdu do osrodka co liczy sobie mniej niz 40 km tras !!!. Zgoda co do odleglosci Banska od Polski, to dluga podroz i w zasadzie wchodzi w gre tylko samolot ale co do pozostalych informacji to nie ma sie czego przyczepic. Coz z tego ze sa osrodki po 200 km tras skoro i tak nie wszystkimi sie jezdzi a czesto liczone do kilometrazu tras sa takze zupelnie plaskie dojazdowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack
Mysle ze argument ze 70 km tras to malo, to ... zaden argument.

Jak to zaden argument? Myslisz ze po co osrodki narciarskie chwala sie liczba kilometrow tras, czy nawet podaja to? No wlasnie po to ze sa ludzie ktorzy zwracaja na to uwage. Moze dla Ciebie to nie jest argument, ale nie twierdz ze i inni maja miec takies same podejscie i wybierac miejsca na narty w ten sam sposob co Ty kierujac sie tylko i wylacznie cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie kazdy ma prawo miec wlasne zdanie co do idealnego dla niego stoku... absolutnie nie bylo moim zamierzeniem polemizowac na temat czy Bansko przewyzsza pod jakimkolwiek wzgledem inny osrodek.... chcialem raczej pokazac alternatywe - moim prywatnym zdaniem - bardzo ciekawa. Osobiscie wieksza przyjemnosc czerpie z jazdy trasa - co tu ukrywac wezsza, otoczony ladnymi widokami i dajmy na to lasem niz dla mnie monotonnymi alpejskimi 'lotniskami'....najzwyczajniej w swiecie czerpie z tego powodu wiecej radosci i tyle ..... mam tam lepsze wrazenie obowania z natura, a jak jeszcze pojechalismy w tym roku parokrotnie off piste z kolega skrajem lasu to ....... trafilo w moje potrzeby.pozdrawiam i do zobaczenia na stokups wiecej zdjec wrzuce za okolo tydzien bo siostra ze znajomymi wraca po weekendzie ze snowboardu z Bansko wlasnie, tak ze pewnie bedzie swieza dostawa widoczkow.

stok.JPG

stok2.jpg

letni pejzaz dla odmiany.JPG

widok z gondoli.JPG

widok z gondoli-sorry za jakosc.JPG

stok.JPG.44de629c170cdf38c23dbdeff4aed1dc.JPG

stok2.jpg.450f69898412e8af23895f562aaf3685.jpg

57da80ede72df_letnipejzazdlaodmiany.JPG.79b19fe6e61e73dc4ad43d4e41f8671c.JPG

57da80edec799_widokzgondoli.JPG.0b48fdb6c5f3c1cd72ee41c13f0ad11c.JPG

57da80edf272f_widokzgondoli-sorryzajakosc.JPG.5bcebe2728172fdedadf53c5376f13b7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny, ile kosztował w sumie tydzień nartowania na osobę? W ojrosach.

tydzien na osobe bez dojazdu i kwatery to realny wydatek 250-300euro: w tej cenie skipass, ze 2 sniadania na miescie (nie cheielismy tracic czasu i smigalismy juz rano na stok, tak ze zapopatrzylismy sie w markecie i jedlismy w apartamencie)piwko,czy dwa na stoku z czyms cieplym do przekaszenia, codzienny obiad w jakiejs restauracji - a w 5 przypadkach na 7 jedlismy w tych drozszych, jakies krengle na 2h wieczorem i obowiazkowe 4/5 piwek, i wieczorne wyjscie na jakas impreze/karczme z muzyka na zywo/koncert z rozsadna iloscia alkoholu :D

jesli ktos chcialby zrobic sobie budrzetowy wypad i np nie jadac na miescie (w apartamencie w pelni wyposazona kuchnia), to takie zakupy na tydzien z marketu na 4 osoby to bedzie koszt na poziomie ~ 75euro, moze pare przykladowych cen podam coby zobrazowac - chleb 0.4euro, piwo 0.35e, 1litr wodki (takiej nie najtanszej) 4-5e, litr wody mineralnej 0.3e, kilogram jakiegos miecha na kanapke czy sera 3.5-5e, ogolnie kolega z Polski ktory byl tam ze mna stwierdzil ze ceny takie jak w Polsce w NIEturystycznej miejscowosci albo troszke tansze.

Apartament ***** z wszystkimi takiemi bajerami ktore opisalem w poprzednim poscie to koszt w tym sezonie 100pln za dobe (na 4 osoby - 25pln/os/doba!!!) + 20euro. czyli tydzien ~ 175euro/4osoby

baseny, sauny i wszelkie takie wliczone w cene, masarze i solarium za dodatkowymi - niskimi oplatami, 400m do wyciagu - ew skibus za doplata o ile pamietam (chodzilismy ten dystans z buta) 0.5e czy jakos tak.

tak ze jak ktos nie ma za duzo kasy a chce pojezdzic to tak przy czterech osobach wychodzi raczej nieporownywalna z Alpami kwota,

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie oczywiście nie stać na tanie spa ***** w Bulgarii + przelot do Sofii + taxi do ośrodka i z powrotem + 200 km min do najbliższego lotniska w PL itp za to w miarę spokojnie smigam w Alpach ponad 50 dni w sezonie praktycznie codziennie w innym osrodku ~ koszt max 450E/9 dni na stoku moglbym taniej ale jezdze sam więc i wszystkie koszty ponoszę sam a czasami doplaty za krotki pobyt czy singlowe /tak przy okazji bilet do Sofii to ok. 2000 PLN/ I DLATEGO WLASNIE 70 KM TRAS TO ZA MALO... Mam 3 pytania: czy wyciągi krzeselkowe w Bansko mają osłonę i czy oprócz trasy nr 9 jest tam jakaś inna czarna oraz jaką kombinacją tras uzyskuje się 16 km zjazd ????

Edytowane przez fikol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

175euro na tydzien za apartament na 4 osoby - czyli akomodacja na osobe wychodzi jakies 40-45euro,

skipass na dorosla osobe 120e i to koniec kosztow obowiazkowych :D ,

oczywiście ze koniec: jak się nie je i nie pije i przede wszystkim cudownym zrządzeniem losu już się jest na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojz na to z drugiej strony....nie kazdy ma 200km do najblizszedo lotniska z lotami do Sofii i nie kazdedo taki bilet bedzie kosztowal 2000pln. ja w promieniu 100km mam 3 lotniska z ktorych moge tam poleciec a srednia cena bilet z ostatnich 3 wizyt to bedzie (z dodatkowa opcja bagazu - jezdze na wlasnym sprzecie) c.a. 60-70funtow.. Wiec przedstawiam ta destynacje jako OPCJE dla tych ktorzy akurat szczesliwym zrzadzeniem losu nie maja pod gorke w kwestii dojazdu. jak dowiedzialem sie dzis w rozmowie od siostry ktora jest tam teraz uruchomili juz na ten sezon bezposredni bus z lotniska do Bansko - 3h jazdy i koszt 10e

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
Ja tu wcale nie pisze że Bułgaria lepsza od Alp, poprostu coś innego coś nowego

I właśnie ta "inność" mnie zaintrygowała, po 12 grudnia lecę do Bańsko i mówcie co chcecie ale mam zamiar wykorzystać ten czas i świetnie się bawić na bułgarskich stokach

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie ta "inność" mnie zaintrygowała, po 12 grudnia lecę do Bańsko i mówcie co chcecie ale mam zamiar wykorzystać ten czas i świetnie się bawić na bułgarskich stokach

Powszechnie wiadomo,że nie wybieram się do Bułgarii.

Ale....... rozumiem Olgę.

Z Wa-wy siup w samolot potem krótki transfer i jest na stoku.

W Alpy pewnie i można taką ofertę wyszukać choć myślę ,że nie za takie pieniążki.

Pewnie za podobne pieniążki obskoczyłaby samochodem Alpy.

Ale ileż czasu trzeba stracić na podróż z Wa-wy w Alpy.

Nawet do Cieszyna nie dojedzie kiedy już będzie w hotelu w Bansko.

Być może się mylę ale myślę ,że nie,albo...... nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...