Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

na Kasprowym coraz wiecej sniegu


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

...a powaznie to dodaj do kalkulacji kase na paliwo, cenny czas na jazdę samochodem i pamietaj ze nie kazdy mieszka w okolicy BB, ty jedziesz do austrii tyle co ja do szczyrku czy zakopca. na weekend niektorym zostaje krajowe podworko:o

Tak masz rację, już chyba kilka krotnie nadmieniałem dlaczego nie pojadę z nartami na Kasprowy, właśnie dlatego że do 4 pasów w stronę Cieszyna mam 10 km i w tym samym czasie(km więcej) mogę dotrzeć np. w takie miejsce, gdzie czarnych tras jest chyba 3 razy więcej jak na Kasprowym, a oprócz tego są jeszcze czerwone i niebieskie.

zaczynam podejrzewac ze jestes na etacie w TPN...

Jest nas więcej, zobacz:D:

Może lepiej niech PKL nic tam nie zmienia, bo zniszczą mi moją bajkową krainę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a powaznie to dodaj do kalkulacji kase na paliwo, cenny czas na jazdę samochodem i pamietaj ze nie kazdy mieszka w okolicy BB, ty jedziesz do austrii tyle co ja do szczyrku czy zakopca. na weekend niektorym zostaje krajowe podworko:o

Zawsze moze rozplanowac tak zeby przenocowac u SB i potem nastepnego dnia znim leciec na południe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomysłów na Górę Kasprową, to według mnie to lepszym od tunelu by było założenie krótkich orczyków od stacji w kierunku Obserwarium i z krzesła na Goryczkowej do dzwonu. Ale na to nie zgodzi się TPN i ekoludki. Tunel chyba nie jest dobrym pomysłem.

pzdr (z Galtuer/Ischgl)

misal

Edytowane przez misalatomic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby kasprowy leżał w Szwajcari to taki tunel dawno by był juz wykopany nie na samym szczycie naszej góry kasprowej, tylko z kuźnic na Świnicę a tym tunelem jechał by sobie pociąg :D przykład - Jungfraujoch

Tylko poprawkę trzeba uwzględnić, że my Kasprowy mamy jeden, a w szwajcari ciężko podobne górki zliczyć. Jak dla mnie to rozbudowa wyciągów i trasy na sam dół, razem z niższymi cenami były by ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby kasprowy leżał w Szwajcari to taki tunel dawno by był juz wykopany nie na samym szczycie naszej góry kasprowej, tylko z kuźnic na Świnicę a tym tunelem jechał by sobie pociąg :D przykład - Jungfraujoch

Zwariowołeś ;)

Nocą wszystkie Kozice,Świstaki i Niedźwiedzie tym tunelem schodziłyby w Zokopane i śpacerowały po Krupówkach :P

A poza tym to jestem za.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
No to Jarek będziesz miał do 12-tej jeszcze wspaniałe warunki. Dzisiaj mało luda, dużo śniegu i fajna jazda. Nawet śnieg drobny u góry padał. Nartostrada jedynie kończy się ok. 100 metrów przed Energetykiem.

Pozdro i radość, że się goisz szybko:D

... dzieki, z tym ze to raczej nie bedzie jezdzenie, zsune sie raz z Gasienicowej i potem Goryczka na dol i to wszystko, no oczywiscie na gorze sie poopalam troche :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dzieki, z tym ze to raczej nie bedzie jezdzenie, zsune sie raz z Gasienicowej i potem Goryczka na dol i to wszystko, no oczywiscie na gorze sie poopalam troche :D

Dobre i to! :) Śniegu tam jeszcze kupę,więc może jeszcze w maju zaliczysz parę zjazdów?Życzę Ci,żeby szybciutko wrócił do pełni sił! :)

Ponieważ Pilsko kończy w ten weekend,to może zawitam tam jeszcze choć raz w maju. :rolleyes:

Pytanie do doświadczonych;jak myślicie,czy po przeglądzie,jeśli będzie dość śniegu,Kasprowy jeszcze podziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do doświadczonych;jak myślicie,czy po przeglądzie,jeśli będzie dość śniegu,Kasprowy jeszcze podziała?

Druga połowa kwietnia to z reguły czas pobudki dla tatrzańskich świstaków. Stąd i pracownicy parku obserwują ten rejon Tatr, aby zareagować, gdy pierwsze zwierzęta się obudzą.

– Jestem na bieżąco informowany o tym, co dzieje się w rejonie Kasprowego Wierchu – zapewnia dyrektor TPN Paweł Skawiński. – Na razie jeszcze nie zauważyliśmy na śniegu obudzonych świstaków. Ale jak tylko zauważymy choćby jednego gryzonia, zaraz będziemy dodatkowo odgradzać trasy narciarskie specjalnymi siatkami ochronnymi.

W rejonie Kasprowego będzie też automatycznie o wiele więcej patroli Straży Parku, która ma pilnować, aby nikt nie jeździł poza wyznaczonymi trasami. Przyrodnicy tłumaczą, że tuż za siatkami ochronnymi już wkrótce mogą pojawić się świstaki, których kilka kolonii właśnie tam się znajduje. Te płochliwe zwierzęta wyjątkowo źle znoszą obecność ludzi. Kiedyś nawet przebudzenie świstaków oznaczało automatycznie zamknięcie tras narciarskich. Teraz przyrodnicy jedynie je zawężają i dokładniej pilnują.

-gazeta krakowska

Jeśli świstaki pozwolą to czemu nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, Jarku, że już możesz choć troszkę pojeździć! Udanego dnia na Górze! Może i moje odnóże wkrótce na to pozwoli - już się wybierałam, ale Ojciec przemawia mi do rozsądku, a zwykle ma rację.

A w ogóle, to robi się mniej gorąco, może jeszcze zwiąże śnieg wysoko w górach:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i jestem juz w domu, udalo sie :D pogoda super, warunki jak dla mnie tez, ze stromego to sie zsuwalem ale po plaskim jechalem praktycznie normalnie :P pozniej zamieszcze jakies fotki. Mozna powiedziec ze sruby tytanowe zostaly przetestowane z efektem pozytywnym :cool:

Wielki szacun!To się nazywa pasja! ;):D

Gratuluję i cieszę się,że wszystko dobrze poszło! :)

Dużo ludzi było? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i jestem juz w domu, udalo sie :D pogoda super, warunki jak dla mnie tez, ze stromego to sie zsuwalem ale po plaskim jechalem praktycznie normalnie :P pozniej zamieszcze jakies fotki. Mozna powiedziec ze sruby tytanowe zostaly przetestowane z efektem pozytywnym :cool:

Jarek ! Gratulacje !!!

pzdr

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i jestem juz w domu, udalo sie :D pogoda super, warunki jak dla mnie tez, ze stromego to sie zsuwalem ale po plaskim jechalem praktycznie normalnie :P pozniej zamieszcze jakies fotki. Mozna powiedziec ze sruby tytanowe zostaly przetestowane z efektem pozytywnym :cool:

no to szacunek i respekt za upór i wytrwałość.

pozdrawiam Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg w Sudetach i Czechach dziś t.j. 2008-04-26

Na http://www.skiinfo.com/Snowreport-Snowdepth-All-Ski-Resorts/CzechRepublic-ECZ-7693-en.jhtml dla Sudetów i Czech podają dziś (t.j. 2008-04-26):

(Czy ktoś może zna sytuacje lepiej?)

Snowdepths - Snow conditions

* Czech Republic:

Top snowdepth

Destination Top Base

Praded-Ovcarna 130 cm

Hochficht 60 cm

Klínovec 60 cm

Špindlerův Mlýn 40 cm

Spindleruv Mlyn/Svaty Petr 35 cm

Harrachov 30 cm

Horni Misecky/Medvedin 30 cm

* All ski resorts * Powderalarm * Snowfinder * Snow map * Today's Snowfall * Nordic * Snow history * Snow probability wizard * Snow Park * Weather * Booking * Ski resort overview * Highest drop * Biggest resorts * Proximity to airports * Distance from cities * Ticket prices * Webcams * Activities * Mountainmap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...