Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

na Kasprowym coraz wiecej sniegu


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dziś wróclem :) a może raczej :( cokolwiek by nie powiedzieć śniegu dużo !!!! :) oswojony góral stwierdził że jeszcze w lipcu można będzie jeździć :) mesjasz? czy oszołom???

Hasło jakiego jeszcze nie słyszałem -oswojony góral leżę i kwiczę

ale z całym szacunkiem blesso taka postać w przyrodzie nie występuje:D:D:D

Ale tenże Twój jak piszesz "oswojony" w Lipcu każe Ci przyjechać,zakwateruje,skasuje itd.,itp.;)

A jak wrócisz z Kasprusia i stwierdzisz,że jeździć nie ma po czym to "oswojony" powie:w marcu si zdowało co nie bydzie tak źle:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wróclem :) a może raczej :( cokolwiek by nie powiedzieć śniegu dużo !!!! :) oswojony góral stwierdził że jeszcze w lipcu można będzie jeździć :) mesjasz? czy oszołom???

Cześć,

Pojeździć w lipcu to bedziesz może i mógł, ale bez krzeseł w kotłach :D. Na ich uruchomienie, nawet jakby było 2 metru śniegu nie zgodzi się Park, ekoludki i inni tacy. Kolejki też byłyby przeciwne, bo lepiej zarabiają na ceprach, co to w szpileczkach i lakierkach jadą do góry, alpejska fotka, piwo na górze i w zjeżdżają w dół. Kupują bilet w dwie strony.

Sezon na Kasprowym kończy się zawsze po weekendzie majowym. W Austrii też jak zaplanują koniec sezonu, to żeby nie wiem co się działo, koniec sezonu będzie określonego dnia i już.

Tam też jak zaplanują początek sezonu, to ten początek będzie, a na Kasprowym nie wiadomo.

Ja i tak jadę na Wielkanoc na Górę :D

pzdr (z Wolkersdorfu, w drodze do Galtuer/Ischgl)

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie rekord?

Coraz bliżej rekordowowej pokrywy śnieżnej na Kasprowym. Dotychczasowy oficjalny rekord to 355cm. Pokrywa zmierzona 15 kwietnia 1995.

W dniu dzisiejszym zostało zmierzone 335cm a wg. zapowiedzi synoptyków przyszły tydzień w górach również będzie śnieżny.

Poprzedniej zimy 2007/2008 max. na Kaprowym to 170cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o Kasprowym, więc to, co wprowadziło to PKL;), a łaskawie też:), bo po sezonie.

Domyślałem się,ale....lepiej u żródła zasięgnąć języka:).

I jeszcze pytanie czy to dotyczy tylko kolei na Kasprowy czy łącznie z krzesłami w kotłach,a może tylko same krzesła? Sens miałoby to w połączeniu.

Niestety nie wiem kto jest właścicielem krzeseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figo jesteś tak dociekliwy, że już jestem gotów pomysleć, że chcesz się wybrać na Górę:D

Te karty dzienne, o których napisałem wyżej dotyczą cen za przejazdy wyciągami krzesełkowymi w obu kotłach. Do tego trzeba dokupić wjazd na Górę w cenie 30 zł.

Jak ten tunel wykopią http://ww6.tvp.pl/373,20090320892862.strona :P

Nigdy się nie zarzekam,że nie pojadę.

Ale tak szczerze to wiesz,że jestem za leniwy i za wygodny:).

Niemniej lubię wiedzieć co w "trawie" piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zaczyna:mad:kwik!!

Ekolodzy zszokowani

»Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński na temat na temat inwestycji wypowiada się dość ostrożnie. – Z tego, co wiem, wszystko jest dopiero na etapie rozmów – mówi. – Zajmę się planami Linii dopiero, gdy wpłynie od nich wniosek o wydanie decyzji na temat warunków zabudowy.

Dyrektor TPN podkreśla, że ewentualną zgodę na inwestycję będzie musiał wyrazić minister środowiska. Sam jest jednak pełen wątpliwości. – Tam jest lita granitowa skała. Nie bardzo sobie wyobrażam, co potem można zrobić z tym urobkiem. Jak zwieźć na dół tyle skały? – zastanawia się Skawiński.

Dużo ostrzej wypowiadają się ekolodzy. – Pomysł nierealny i ze względów ekonomicznych, i z punktu widzenia ochrony przyrody – obrusza się Radosław Ślusarczyk, prezes Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. – PKL mają problemy z modernizacją samego wyciągu w Goryczkowym, kolejka na Kasprowy Wierch nadal działa bez odbioru, a tu taka szalona koncepcja. To jakaś prowokacja. Nie traktuję tego poważnie - mówi.

A szkoda:mad:,to byłaby dobra inwestycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te karty dzienne, o których napisałem wyżej dotyczą cen za przejazdy wyciągami krzesełkowymi w obu kotłach. Do tego trzeba dokupić wjazd na Górę w cenie 30 zł.

Czyli tak:

Karnet na krzesełka 90 zł

Bilet na wagon 30 zł

Razem 120 zł

A to nie koniec, bo w każdym alpejskim ośrodku mamy jeszcze skibusa w cenie karnetu i bezpłatny parking, a w kurorcie Zakopiec trzeba jeszcze za transport do Kuźnic zapłacić i za parking myślę że to będzie kolejne 20 zł

Reasumując daje to 140 zł

Czyli dokładnie tyle samo co w Alpach, tyle że nie za to samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładnie tyle samo co w Alpach, tyle że nie za to samo!

zaczynam podejrzewac ze jestes na etacie w TPN:D bo za kazdym razem krytykujesz jazde na kasprowym:(

a powaznie to dodaj do kalkulacji kase na paliwo, cenny czas na jazdę samochodem i pamietaj ze nie kazdy mieszka w okolicy BB, ty jedziesz do austrii tyle co ja do szczyrku czy zakopca. na weekend niektorym zostaje krajowe podworko:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam podejrzewac ze jestes na etacie w TPN:D bo za kazdym razem krytykujesz jazde na kasprowym:(

a powaznie to dodaj do kalkulacji kase na paliwo, cenny czas na jazdę samochodem i pamietaj ze nie kazdy mieszka w okolicy BB, ty jedziesz do austrii tyle co ja do szczyrku czy zakopca. na weekend niektorym zostaje krajowe podworko:o

i zajedziesz sobie na taki kasprowy w dniu takim jak wczorajszy :), piekna pogoda :D i .@#$%%@#%@%%@#^&. wrócisz do domu :mad: bo wyciagi nie działają :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działają bo:

a - za dużo śniegu

b - za mało śniegu

c - za bardzo wieje

d - za mało wieje

e - za trudne warunki

f - za łatwe warunki

g - świstak śpi

h - świstak się obudził

i - awaria kolejki zrobionej przez tych od szwajcarskich zegarków (wagon jest na 60 osób, ale wpuszczają tylko 55 - tutaj Bończa mogłby podać dokładniejszą liczbę - bo nie przewidzieli, że narciarz ma narty które cos tam ważą.

itd - ogólnie każdy powód jest dobry.

O Górze było tutaj już co nie miara. Podoba mi się pomysł Homara o utworzeniu Klubu Przyjaciół Góry Kasprowej. Ja od razu się zapisuję. Byłaby to prawie Rada Naukowa w tym muzeum.

Ja jestem uzależniony od Tatr i dlatego raz w roku odwiedzam je z nartami. Bez nart na jesieni też odwiedzam. Ale to jest, jak już pisałem wcześniej, powrót do krainy młodości i tak już będzie.

Może lepiej niech PKL nic tam nie zmienia, bo zniszczą mi moją bajkową krainę :)

pzdr z Galtuer/Ischgl (tutaj jest tylko 160 cm śniegu - w dorfie :) )

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...