Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Marki narciarskie które zniknęły


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Kto pamieta takie marki jak Caber, Koflach, Dachstein, Kastle (stare), Dynamic (francuskie), Ess - co sie z nimi stalo?

Caber chyba przejety przez Rossignola

Koflach i Esss przez Atomica

Dachstein ???

Kastle - podobno czesc zalogi byla podkupiona przez Nordica - teraz marke reanimowano

Dynamic VR17 kultowe narty byly, slalomki z krawedzia bardzo twarda podzielona na sekcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze byla firma Geze robila calkiem fajne wiazania.

... kultowe ;) modele nart ktore pamietam z dziecinstwa to wlasnie wspomniane Dynamic VR17, Atomic Dominator, Blizzard Thermo, Volkl Renntiger, Fischer RC4, Dynastar Course taki z pomidorem na dziobie, Rossignol Roc i ST Competition, no i oczywiscie wiazania Marker rotomat - to byla klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Blizzard rr30 i rr27 od samego Marcina Szafranskiego :)

Ale to byly narty - obie GS w dl. 196 chyba cm.

A o wiazaniach Beta to nikt nie pamieta ?? :)

Prawie jak Look Pivot albo Rossgnol FKS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESS z tego co pamiętam został przejęty przez Atomica.

Caber... piękne włoskie buty miałem :D

Oczywiście właziło się od tyłu i miały tylko jedną jedyną plastikową "klamrę" na górze.

Tata -patrząc w przyszłość- kupił mi o 2 rozmiary za duże :) A noga już nie urosła :D

A pierwsze buty dachsteiny ojciec przywiózł z Czechosłowacji - cudowne czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś zajmowałem sie wspinaczką zimową to miałem buty Koflacha - takie plastiki, to był wtedy przeskok epokowy ze skórzanych toporów. Jak na to zapinało sie raki automaty:), jak pięknie trzymały w lodzie, praktycznie nieprzemakalne i wytrzymywały straszliwe mrozy. Pamiętam, że jak ten typ buta wszedł u nas do użytku to na wszelakie tego typu buty bez względu na producenta mówiło sie po prostu Koflachy. To się nazywa pozycja na rynku... a i tak poszli do piachu. Co do Dachsteina to dużo teraz widziałem tego w sklepach w Austrii ale tylko buty treakingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Beta były zywce zerżniete z jakigoś Looka własnie. A pamietacie pierwsze buty narciarskie Fabos, które w instrukcji miały informację żeby ich nie uzywac w temperaturze poniżej -20 stopni?

Pozdro

... beta to byly "state of the art" - Gamma to dopiero byla technika :eek: :D :D :D mialem takie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... beta to byly "state of the art" - Gamma to dopiero byla technika :eek: :D :D :D mialem takie :o

A takie np.wiązanie KADRA :P.

Miałem takie a marzyłem o wiązaniu BETA.

Pierwsze buty na klamry jakie miał mój senior to była Jugoslavska ALPINA.

No i wspomniane wiązania GEZE.

A to wszystko nabyte w typowo alpejskim:rolleyes: kraju nad Dunajem ;).....na Węgrzech w Budapeszcie.

Ja natomiast kiedyś w sportowym na Barlickiego w B-B przymierzyłem buta zjazdowego marki DYNAFIT.

To była bajka ....na nodze i niestety bajką pozstała na długie ,długie lata.Aż do FABOSów ale to był koszmar a nie bajka.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marki które znikneły

A pamiętacie takie wiązania jak GAMA.

To był wypas :).

W latach siedemdziesiątych były takie buty RIEKER (miałem takowe).

Kto próbował buty TATRY (nogi krwawiły po nich jak diabli :), albo KASPROWE na mrozie pękały :)))), kiedyś kolega stracił oba czuby w szczyrku :)))

Stary sprzęt, jest co wspominać

Jak jeździłem w tyczkach to miałem deski ATOMIC SPURT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie takie wiązania jak GAMA.

To był wypas :).

W latach siedemdziesiątych były takie buty RIEKER (miałem takowe).

Kto próbował buty TATRY (nogi krwawiły po nich jak diabli :), albo KASPROWE na mrozie pękały :)))), kiedyś kolega stracił oba czuby w szczyrku :)))

Stary sprzęt, jest co wspominać

Jak jeździłem w tyczkach to miałem deski ATOMIC SPURT.

Borok - ale się długo zbierałeś żeby coś napisać :D Witam na forum

Co do Kasprowych to końca życia nie zapomnę jak nówki założyłem na Klimczoku po godzinnym brnięciu w śniegu z Szyndzielni, a gdy wskoczyłem w narty obie pięty mi odpadły!!! Ani razu nie zjechałem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marki które zniknęły

Przypomniałem sobie jeszcze takie nartki (mojego Ojca) RYSY, to chyba pierwsze polskie narty "metalowe". Wiązania przy nich to wspominana przez FIGO - KADRA. Buty to chyba francuzy (nie wiem czy pisownia ta) HESHUNG.

A ja się uczyłem bodajże na REGLACH (piękne drewniaczki), a buty ELBRUS ( skórzane )

Edytowane przez borok222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak poker to poker

Wiązania Hope i GEZE- swietne - obecnego producenta wind byc moze Pana Getzlera z Łodzi....

ps. sorry nie widzialem ze ponizej wymieniono juz Heschungi ( tez nie wiem czy przez ch czy h w srodku)

Edytowane przez Jet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mylisz sie.

To, o ile mnie pamiec nie myli, byly wiazania skrzynkowe na licencji Markera.

Buty Kasprowy tez pamietam :)

Potem mialem Fabosy na licencji San Marco.

A wlasie co z San Marco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...