Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trasy w Polsce...


Machu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Ci mogę polecić Słowackie Tatry Zachodnie - wiem nie w Polsce ale bliżej niż w wiele miejsc w Polsce. Bardzo fajny zjazd pozatrasowy i klasyczny to zjazd z Salatyna. Jedzie sie na tzw Rohacze czyli na wyciąg w Dolinie Spalonej - 12 km w górę doliny od Zuberca. Jak już sie wyjedzie na samą gorę krzesłem to dalej trzeba podejść - no trzeba sie natuptac bo około 40 minut dnem doliny i drugie tyle do góry na szczyt (w zasadzie pod szczyt bo na gran głowną Tatr wychodzi się pod szczytem). A potem zjazd w drodze powrotnej - jest naprawdę bardzo stromo i bardzo szeroko. Niby nie wolno ale sporo ludzi tak robi i nikt się nie czepia. Lawinówka musi sprzyjać. Jak inne zjazdy w tym rejonie fajne to coś mogę rzucić - tyle,że tylko tu da sie pokonac spora czesc podejścia wyciagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no ba .. a ile to razy się cisło pod wyciągiem na Czantorii albo laskiem jak przywaliło śniegu.

He,he ....ale zachodzi pytanie ....po co ?

Zawsze jak jadę krzesłem do góry i widzę jak chłopaki ryzykują w lesie nasuwa mi się to właśnie pytanie.

Bo inną rzeczą jest, dla mnie przynajmniej,jazda poza trasowa a inną ryzykowna jazda po lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he ....ale zachodzi pytanie ....po co ?

Zawsze jak jadę krzesłem do góry i widzę jak chłopaki ryzykują w lesie nasuwa mi się to właśnie pytanie.

Bo inną rzeczą jest, dla mnie przynajmniej,jazda poza trasowa a inną ryzykowna jazda po lesie.

Zgadzam się,jeśli już pozatrasowo to najlepiej tak:

k18.jpeg

Albo tak :rolleyes: :

img_2715small.jpg

Albo jeszcze tak jak prezes :rolleyes: :

pitztal-img_5651.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Johny.

To właśnie miałem na myśli.

Tylko gdzie u nas chłopaki mogą się wyszaleć skoro tego właśnie potrzebują?

Tu właśnie pojawia się pytanie.

Chyba najbliżej słowackie tatry - u nas mandaty się sypią.

jakby w Polsce były takie trasy ... hmm może na jakiś połoninach albo coś.. ?

W Polsce to mamy lipę... :(

Jedyne miejsce to Kasprowy,ale tam.. wiadomo. :(

Tatry dają sporo możliwości,ale nie ma szans w naszych warunkach,przez ekozj... :mad:

Mogłaby być Sahara,ale ta już zarosła... :eek:

Pozostaje Słowacja,przynajmniej niedaleko i nie bronią,a nawet znakują poziom trudności! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Połoninach to kiepsko, klimat + śnieg tamtejszy ma tą właściwość, że najczęsciej przybiera konsystencje cienkiej warstwy zmarzniętej skorupy na miękkim podkładzie. Narta po tym idzie tragicznie bo to zapada sie nagle a do tego straszna to tarka. Tyle w temacie Bieszczady. U nas w Tatrach Zachodnich to fajnie sie da jeździć w rejonie Pysznej czyli powyżej Doliny Kościeliskiej (książka "W stronę Pysznej" opisuje te rejony)ale bardzo tam gonią oraz rejon Wołowiec- Rakoń- Grześ. W częsci Słowackiej dużo lepiej bo i gór więcej i ukształtowanie bardziej sprzyja. Właśnie rejon Wołowca, Rakonia i zjazdu do Doliny Łatanej, Zjazd ze Smutnej Przełęczy i Przedniego Zielonego, zjazd spod Trzech Kop albo z Przełęczy Banikowskiej na obie strony przy czym na południową legalna bo do Doliny Żarskiej a ta jest otwarta dla narciarzy oraz zjazd Doliną Spaloną z Salatyna, który opisywałem. Wszystko to niby zamknięte dla narciarzy i mandat dostać można ale oni mniej ściagaja niż u nas. No i Dolina Żarska - tam można jeździć legalnie a to piękna dolina zamknięta przez Rohackie Trzy Kopu i Banikowski Szczyt - spora przestrzen i kupa jazdy w wysokogórskiej sceneri.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można do tego dodać jeszcze sporo miejsc, ale chyba jednym z piekniej widokowych jest Osterwa.

Gdy widziałem ludzi tam na nartach na wiosnę to płakałem ... 20kg mniej i może kiedys się pokuszę ...

Ale Osterwa to już Tatry Wysokie i z Polski to tam kawałek samochodem już jest, jakbyśmy jeszcze zaczeli gwarzyc o Tatrach Wysokich to by pewnie można książkę napisać. Ja osobiście w Wysokich na Słowacji na nartach nie jeździłem, u nas tylko trochę - o fajnyt jest zjazd z Zawratu do Gąsienicowej, z przełęczy Karb prosto na Staw, Świnicka Przełęcz też fajna a z polecenia moich znajomków to Kozi do Pięciu Stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzisiaj , korzystając z wyjatkowo snieżnej jak na tegoroczną zimę pogody:) wybrałem się do ośrodka Czarny Groń ( Pracica) żeby pokosztować trochę jazdy pozatrasowej . Pojeździłem sobie tu i tam , zaliczyłem kilka gleb , ale w swieżym śniegu to sama przyjemność:D, i nasunęło mi się kilka spostrzeżeń.

W Polsce większość ośrodków to w zasadzie jedna trasa (czasem z kilkoma wariantami zjazdu ) i jazda cały dzień po niej staje się po jakimś czasie nudna. Fajną więc alternatywą jest własnie jazda off piste .Niestety jak na razie gestorzy ośrodków w Polsce praktycznie w ogóle nie dostrzegają , że jest grupa narciarzy ( OK snowbordzistów też;) ) , którzy szukają właśnie takich miejsc. Wystarczy czasem tylko oznakować taką trasę , trochę ją poprawić np wyciąć kilka drzew i krzaków ( żeby tylko ekozje....y sie o tym nie dowiedziały:cool: ) i już jest zabawa.Nakłady finansowe praktycznie znikome. Właśnie na Pracicy można by wytyczyć kilka bardzo fajnych tego typu tras , trzeba by było tylko trochę krzaków wykarczować no i parę ( ale naprawdę niedużo) drzew usunąć . Jazda poza trasą daje wiele satysfakcji :) , praktycznie każdy zjazd jest inny i nawet w takim małym ośrodku jak Czarny Groń można jeździć cały dzień i nie zaznać nudy . Marzy mi się taka sytuacja jak w USA i Kanadzie ( chociaż znam ją tylko z lektury niestety:rolleyes:) że w każdym ośrodku znaczny % tras jest nieratrakowanych , a lasy w odpowiedni sposób się przerzedza ,żeby można było bezpiecznie śmigać między drzewami.Oby u nas taki tend też zawitał .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Sprawa jest kontrowersyjna - ponieważ w wielu przypadkach dotyczy jazdy w miejscach zakazanych :eek:

Zjazd z Rysów

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

Zawrat

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=ccwPcojOBuE&feature=related[/YOUTUBE]

Zjazd ze Świnicy (bardzo słaba jakość filmiku)

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

Kostur - Dolina pięciu stawów (tym razem na desce)

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dzisiaj , korzystając z wyjatkowo snieżnej jak na tegoroczną zimę pogody:) wybrałem się do ośrodka Czarny Groń ( Pracica) żeby pokosztować trochę jazdy pozatrasowej . Pojeździłem sobie tu i tam , zaliczyłem kilka gleb , ale w swieżym śniegu to sama przyjemność:D, i nasunęło mi się kilka spostrzeżeń.

W Polsce większość ośrodków to w zasadzie jedna trasa (czasem z kilkoma wariantami zjazdu ) i jazda cały dzień po niej staje się po jakimś czasie nudna. Fajną więc alternatywą jest własnie jazda off piste .Niestety jak na razie gestorzy ośrodków w Polsce praktycznie w ogóle nie dostrzegają , że jest grupa narciarzy ( OK snowbordzistów też;) ) , którzy szukają właśnie takich miejsc. Wystarczy czasem tylko oznakować taką trasę , trochę ją poprawić np wyciąć kilka drzew i krzaków ( żeby tylko ekozje....y sie o tym nie dowiedziały:cool: ) i już jest zabawa.Nakłady finansowe praktycznie znikome. Właśnie na Pracicy można by wytyczyć kilka bardzo fajnych tego typu tras , trzeba by było tylko trochę krzaków wykarczować no i parę ( ale naprawdę niedużo) drzew usunąć . Jazda poza trasą daje wiele satysfakcji :) , praktycznie każdy zjazd jest inny i nawet w takim małym ośrodku jak Czarny Groń można jeździć cały dzień i nie zaznać nudy . Marzy mi się taka sytuacja jak w USA i Kanadzie ( chociaż znam ją tylko z lektury niestety:rolleyes:) że w każdym ośrodku znaczny % tras jest nieratrakowanych , a lasy w odpowiedni sposób się przerzedza ,żeby można było bezpiecznie śmigać między drzewami.Oby u nas taki tend też zawitał .

lasow sie nie przerzedza ze wzgledu na widzimisie narciarzy i boarder'ow. po prostu jak nie umiesz to jezdzisz po trasach i tyle. przepisy sa surowe (wiekszosc to national parks) a poza tym - sa przestrzegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jak się tak zrobi trasę na freeride to przestaję być to jazda freeride ?

Jak to jest w Polsce z mandatami bo np: jak na początku tego roku pojechaliśmy na rozgrzewkę do szklarskiej pod wyciąg to zaraz zaczęli się kręcić panowie w czerwonych kurtkach :D

bo przecież nie trzeba ujawniać swojej tożsamości osobom nie będącymi z policji więc jak wypisać mandat na osobę NN, czy to jest jak z kanarami w tramwajach, że wołają po załogę niebieskich żeby przy nich wypisać świstek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...