Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Slalomka dla kobiety 7+ (8)


Shaggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Chciałabym prosić o radę w doborze nart slalomowych - zależy mi na dobrym trzymaniu krawędzi (sztywnych poprzecznie), do jazdy na lodzie (to największy problem z dotychczasowymi Atomic C 9,18), po muldach, krótkim skrętem, dość agresywne (ale nie chce "paść" po 2 godzinach, Atomic SL 12 jest dla mnie do opanowania ale nie jazdy cały dzień - męczy mnie za bardzo).

Jeżdże dynamicznie, szybko, każdą trasą (czerwone, czarne - Alpy), umiejętności w skali forumowej - 7 / 8 (jazdą poza trasami pochwalić się nie mogę). Jestem kobietą 172 cm, 62 kg, buty - Salomon flex 90 (X-wave; jeśli uda mi się dostać mój rozmiar, chcę zmienić na Tecnica Diablo - flex 100)

Nie do końca przekonują mnie "wynalazki" dla kobiet, choć siły fizycznej pewnie mam mniej niż przeciętny (jeżdżący dobrze na nartach mężczyzna)

Narty nad którymi się zastanawiam to

Fischer Progressor 8 + lub RC4 race SC pro (czy te pierwsze są sztywniejsze? - niektórzy je porównują o WC)

Rossi radical R8S worldcup oversize (czy są b.twarde ????)

Salomon EQUIPE 3V POWERLINE + Z12 LAB

Stoeckli LASER SL ???

W sklepie radzono mi Dynastar Exclusive (2009/10) - nie bardzo porafię znaleźć o nich opinie a marka nie jest mi "bliżej znajoma"

Nie bardzo daję sie namówic na Supershape Heada (boje się ze są za twarde i mnie zakatują ;))

Nie mam ambicji żeby się wpakować w narty wymagające uzycia wszystkich moich fizycznych i nadprzyrodzonych sił ;)

Nie wiem też czy najlepszą dla mnie długością takich nart jest 160 cm (część "doradców" twierdzi ze powinnam wziąć 155 cm)

Z góry dziękuje i pozdrawiam

shaggy

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Chciałabym prosić o radę w doborze nart slalomowych - zależy mi na dobrym trzymaniu krawędzi (sztywnych poprzecznie), do jazdy na lodzie (to największy problem z dotychczasowymi Atomic C 9,18), po muldach ...

... krotkie narty na muldy to raczej odradzam :cool:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pomóc...

Witam wszystkich forumowiczów

Chciałabym prosić o radę w doborze nart slalomowych - zależy mi na dobrym trzymaniu krawędzi (sztywnych poprzecznie), do jazdy na lodzie (to największy problem z dotychczasowymi Atomic C 9,18), po muldach, krótkim skrętem, dość agresywne (ale nie chce "paść" po 2 godzinach, Atomic SL 12 jest dla mnie do opanowania ale nie jazdy cały dzień - męczy mnie za bardzo).

Jeżdże dynamicznie, szybko, każdą trasą (czerwone, czarne - Alpy), umiejętności w skali forumowej - 7 / 8 (jazdą poza trasami pochwalić się nie mogę). Jestem kobietą 172 cm, 62 kg, buty - Salomon flex 90 (X-wave; jeśli uda mi się dostać mój rozmiar, chcę zmienić na Tecnica Diablo - flex 100)

Nie do końca przekonują mnie "wynalazki" dla kobiet, choć siły fizycznej pewnie mam mniej niż przeciętny (jeżdżący dobrze na nartach mężczyzna)

Narty nad którymi się zastanawiam to

Fischer Progressor 8 + lub RC4 race SC pro (czy te pierwsze są sztywniejsze? - niektórzy je porównują o WC)

Rossi radical R8S worldcup oversize (czy są b.twarde ????)

Salomon EQUIPE 3V POWERLINE + Z12 LAB

Stoeckli LASER SL ???

W sklepie radzono mi Dynastar Exclusive (2009/10) - nie bardzo porafię znaleźć o nich opinie a marka nie jest mi "bliżej znajoma"

Nie bardzo daję sie namówic na Supershape Heada (boje się ze są za twarde i mnie zakatują ;))

Nie mam ambicji żeby się wpakować w narty wymagające uzycia wszystkich moich fizycznych i nadprzyrodzonych sił ;)

Nie wiem też czy najlepszą dla mnie długością takich nart jest 160 cm (część "doradców" twierdzi ze powinnam wziąć 155 cm)

Z góry dziękuje i pozdrawiam

shaggy

Shaggy!

Czytałem Twój post kilka razy, bo chciałbym Ci pomóc, ale ...

Nie wiem jak to zrobić, bo opis Twoich umiejętności oraz tego jak chcesz jeździć, jest pełen sprzeczności, które zaznaczyłem wyżej.

Pierwsza sprawa to umiejętności. Jeśli oceniasz je na 7, a nawet 8 to rozumiem, że jeździsz na moim poziomie - w każdym terenie, na każdych nartach, z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem ...

Piszesz - twarde narty, do jazdy dynamicznej, szybkiej, po lodzie, ... a zaraz dodajesz - SL11 mnie męczy, nie chcę się zmęczyć po 2 godzinach.

Muszę się zastanowić jak Ci pomóc, ale przy umiejętnościach 8 (a takich na forum nie ma za dużo) to Ciebie należałoby pytać o poradę.

Jacek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre "pomoc w doborze nart slalomowych"

To znaczy chyba tylko długość:D:D:D:D:D

Bo nartę już wybrałaś. (firma obojętna)

Poza tym ciekawi mnie chęć zakupu narty slalomowej przy założeniu, że nie będziesz jeździć slalomu? (nigdzie w poście nie ma o tym wzmianki).

Zastanów się faktycznie nad nartą damską.

Ja dla żony również szukam desek (co prawda w jej przypadku umiejętności 5+).

Pewno kupie jej cloud 7 i będzie OK.

Tobie radziłbym cloud 9, oglądałem tą nartkę z tego sezonu. Dość sztywna i promień ma nie wielki (czyli dobra do krótkiego skrętu).

Ciekawa propozycja.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos muld, to najezdzilem sie po nich w mlodosci :P sporo, legendarna Golgota :D i mysle ze najlepiej do tgo celu nadajace sie narty jakie kiedykolwiek mialem to 200cm bez taliowania :cool:

Mam takie same wspomnienia, na nartach ołówki 205 dawałem radę a gdy przesiadłem sie później na slalomkę i pierwszy raz pojechałem na muldy to była masakra, do tego złachało mnie tak, że miałem dość jazdy na jakiś czas - to był taki stok na Tuxie składający się z samych muld:D - tam było strasznie ale później na muldach naturalnych stwierdziłem,że na slalomce w tych warunkach wymiękam.

Do opisu koleżanki pasuje mi Dynastar Contact Groove - powinien spełniać te kryteria, nie wiem jak na muldach bo jeszcze nie miałem przyjemności choć pewnie wielka przyjemność to nie będzie. Progressor 8+ też fajna idea ale na muldy to on sie nie nadaje, chyba,że pod pojećiem muld rozumiemy zjechany stok - to już bardziej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

a'propos muld, to najezdzilem sie po nich w mlodosci :P sporo, legendarna Golgota :D i mysle ze najlepiej do tgo celu nadajace sie narty jakie kiedykolwiek mialem to 200cm bez taliowania :cool:

Dokładnie!

Wystarczy zerknąc na czym jeżdżą w zawodach.

Narta do wzrostu lub troche dłużasza bez talii. Na muldach gdzie znakomita większośc czasu to obsuwanie się po stoku garbu sztywna narta taliowana to pomyłka.

Choc może byc tak jak pisze Mihumor że nie chodzi o muldy a o rozjeżdżony stok - to zupełnie co innego.

Shaggy

Łatwiej będzie doradzic jeżeli napsizesz ile lat jeździsz.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może opis umiejętności jest "pełen sprzeczności".

Slalomu rzeczywiście nie będę jeździła, ale krótkim skrętem jeżdżę - dla własnego bezpieczeństwa - zwykle bokiem nartostrady żeby nikt się we mnie nie władował (zwłaszcza z tych jeżdżących "zakolami" po całej szerokości ;)) i wolę widzieć ludzi przed sobą niż narażać się na to że ktoś mnie "dogoni" i "wjedzie we mnie" (niestety zderzenie przy dużych prędkościach przeżyłam). Muldy większość stara się ominąć - więc taki kawałek stoku jest pusty - dla mnie nie stanowią problemu więc się tam kieruję.

Wysiłek (przekładający się przede wszystkim na ból mięśni nóg) jaki wkładam w jazdę na sztywnych nartach (jakimi wydają mi się SL 12) dla mnie jest istotnie większy - nie spędzam na stokach kilku miesięcy w roku a kilka-kilkanaście dni (nie przygotowując się specjalnie kondycyjnie - nie mam na to czasu !).

Jak ktoś uważa że ocena 7 (zjade w każdych warunkach i chyba ze wszystkiego (czyt. każdą trasą - poza trasami nie podejmę się nie tylko ze wzlędów technicznch) -bez rozpaczliwej walki) jest za dużo - może byc 5 , 4, 3 - nie piszę żeby się "popisać" ale żeby dokonać optymalnego wyboru.

Dziękuje za wszystkie , wysłane w odpowiedzi posty :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale żeby dokonać optymalnego wyboru."

Dokładnie o to chodzi. Z tego względu ważna jest informacja o ilości lat na stoku. Tu nie chodzi o to aby się na kimś "wyżyć", tylko aby dobrze doradzić.

Ilość lat na deskach pozwala mniej więcej ocenić twoje doświadczenie w walce

ze śniegiem;). Technikę na dobrze przygotowanym stoku łatwo jest pokazać.

Czasami to jednak nie wszystko.

Nie bierz wszystkich uwag do siebie:).

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pierwszy raz stałam na nartach 30 lat temu (uff - no stara jestem, ale zaczęłam jako mały dzieciak - zero wyobraźni i strachu, nauka na "zywioł")

Myslę, że w Twoim wypadku zdałaby egzamin narta typu all mountain o profilu posrednim promień skretu tak koło 15-16 m. Na slalomce będziesz się zawsze męcżyć bo to juz taki typ narty, że nie pozwala na wożenie.

Z drugiej strony Moja zona (bardzo podobne parametry 39 lat, ponad 20 na nartach, poziom 7 może z plusem, jazda głównie smigamie i średnim skretem, ytrochę niższa 165cm)ujeżdża od dwóch lat taka nartę:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1727&id_modelu=2176

w jedynej słusznej dla kobiety długości 155cm i jest nadzwyczaj zadowolona. Daje radę i na muldach i w głębokim sniegu. Nartka świetnie trzyma na twardym. Ma jedną nieiwelką wadę - jest zaj.....cie ciężka ale dobra narta lekka być nie może.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Moja zona (bardzo podobne parametry 39 lat, ponad 20 na nartach, poziom 7 może z plusem, jazda głównie smigamie i średnim skretem, ytrochę niższa 165cm)ujeżdża od dwóch lat taka nartę:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1727&id_modelu=2176

w jedynej słusznej dla kobiety długości 155cm i jest nadzwyczaj zadowolona. Daje radę i na muldach i w głębokim sniegu. Nartka świetnie trzyma na twardym. Ma jedną nieiwelką wadę - jest zaj.....cie ciężka ale dobra narta lekka być nie może.

Pozdrowionka

http://www.allegro.pl/item823322207_dynastar_64_omeglass_r_12_super_155_cm_bcm.html

tu jest taka licytacja powinna się skończyć na poziomie ok 450zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos muld, to najezdzilem sie po nich w mlodosci :P sporo, legendarna Golgota :D i mysle ze najlepiej do tgo celu nadajace sie narty jakie kiedykolwiek mialem to 200cm bez taliowania :cool:

calkowicie przyznaje Tobie racje poniewaz:

nie bylo innych nart. Takie miales narty a muldy byly wszedzie.

Gdybys wtedy mial dzisiejsza slalomke to bys tylko na niej po muldach chcial jezdzic. Sprawdzenie tego jest jednak juz niemozliwe.

Mozliwe jest jednak dzis przejechanie sie na tz olowkach ok 200cm po muldach

i co powiesz? ja juz to zrobilem i odpowiadam: "slalomka rzadzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porownam Head'a do Progresora ,ale napisze cos z wlasnego doswiadczenia - 44 wiosny,169cm/62kg ,40 sezonow na nartach.Na kondycje tez nie narzekam ,bo i rower i silownia.

Ostatnio ujezdzane narty -Rossi 9s oversize 165cm (wczesniej Voelkl P50 sc 156cm,Atomic9SL 150cm) .poniewaz w tym roku przyszla pora na nowe narty ,bo te slalomki rzeczywiscie na dluzsza mete i przy troche gorszych warunkach katuja nogi ,po przewertowaniu internetu ,obczytaniu sie w wynikach roznych testow -kupilam Head Icon 80 TT 163cm-jak pisza ,jest to tzw "allmouintain piste" z gornej polki.

I byl to strzal w "10" .Narta juz wyprobowana -5 dni na Masso Corto + Ortler-jezdzi sie rewelacyjnie .Krotkim ,cietym skretem b.dobrze,sa wyjatkowo zwinne i posluszne ,bardzo "ladnie " wychodza ze skretu ,przy dlugim skrecie stabilne,nawet przy b.szybkiej jezdzie,na lodzie trzymaja, sprobowalam nawet na nieprzygotowanym sniegu i nie mozna narzekac.I co najwazniejsze po calym dniu intensywnej jazdy(bo ludzi bylo jak na lekarstwo i mozna bylo poszalec) ani kolana ,ani uda tak nie dawaly o sobie znac jak po slalomce.

Wiec moze nie slalomka na wszystkie warunki ale troche inna bardziej uniwersalna narta. Pozdrawiam.Beata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

calkowicie przyznaje Tobie racje poniewaz:

nie bylo innych nart. Takie miales narty a muldy byly wszedzie.

Gdybys wtedy mial dzisiejsza slalomke to bys tylko na niej po muldach chcial jezdzic. Sprawdzenie tego jest jednak juz niemozliwe.

Mozliwe jest jednak dzis przejechanie sie na tz olowkach ok 200cm po muldach

i co powiesz? ja juz to zrobilem i odpowiadam: "slalomka rzadzi"

Ja też to zrobiłem i powiem że rządzi raczej ołówek a jeżeli juz narta o profilu slalomki to miękka.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja też to zrobiłem i powiem że rządzi raczej ołówek a jeżeli juz narta o profilu slalomki to miękka.

Pozdro

Zarty sobie stroisz, masz do tego forumowe prawo.

Nie uciekaj w twardosc nart bo nie ma to sensu

i najlepiej bedzie jak pojezdzisz na slalomkach.

Z tego co piszesz to na slalomkach nie jezdzisz, nie lubisz slalomek, sa dla Ciebie "niestabilne", sa za krotkie, wyjezdzaja spod tylka itd.

Tak najczesciej wypowiadaja sie ci co na takich nartach nie umieja jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkowicie przyznaje Tobie racje poniewaz:

nie bylo innych nart. Takie miales narty a muldy byly wszedzie.

Gdybys wtedy mial dzisiejsza slalomke to bys tylko na niej po muldach chcial jezdzic. Sprawdzenie tego jest jednak juz niemozliwe.

Mozliwe jest jednak dzis przejechanie sie na tz olowkach ok 200cm po muldach

i co powiesz? ja juz to zrobilem i odpowiadam: "slalomka rzadzi"

... no obawiam sie ze na olowkach teraz byloby mi ciezko :eek: ale wspolczesne narty dedykowane na muldy w niczym nie przypominaja slalomki (ani taliowaniem ani dlugoscia) i podobno maja miekkie przody i twarde tyly; do Polski chyba nikt tego nie sprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...