Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nauka z instruktorem


monia79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Wpadliśmy na pomysł z rodzinką żeby spróbować nart:) Nasza 5 os. rodzinka tj.2 dorosłych i 3 dzieci nigdy nie miała nart na nogach.Nie wiem czy to dobry pomysł ale chcemy spróbować:rolleyes:Poczytałam trochę forum i wiem że na początek wypożyczymy sprzęt tylko nie wiem czy będą umieli dobrze nam doradzić bo my zieloni jesteśmy zupełnie.Co myślicie o Sieprawiu damy radę?Jest tam szkoła narciarska chcielibyśmy wziąć kilka lekcji tylko nie wiem ile 1 lekcja- 50 minut ile wystarczy?Wiem to indywidualna sprawa ale może tak orientacyjnie podpowiecie:)I jeszcze jedno pytanie jak to jest z tą szkołą czy trzeba wcześniej zadzwonić i umówić się czy wystarczy na miejscu? A może potem instruktor z nami poszedłby do wypożyczalni i pomógł.Pytania może głupie ale liczę na pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!:)

Proponuje, abyś podała wzrost i wagę każdego członka rodziny.

My tu postaramy się bazowo wyznaczyć jakie narty (długość) powinnaś wypożyczyć. Z tymi wstępnymi ustaleniami udasz się do wypożyczalni, gdzie zapewne też doradzą komu i jaki sprzęt przydzielić.

Wcześniej możesz zajrzeć do Szkoły Narciarskiej i porozmawiać z instruktorem, który będzie Was uczył. On też może doradzić co i jak.

Sieprawska stacja (choć nie mam osobistych doświadczeń) należy do naszego,znanego alpejczyka, więc mam nadzieję, że serwis jest tam dobry.

Ale o tym zapewne powiedzą koledzy z Krakowa, którzy tam z dziećmi jeździli.

Na stronie ośrodka jest to wszystko fajnie opisane - koszt nauki 5 osób wynosi 30 zł/os/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.Jutro zmierzymy się dokładnie i podam dane licząc na pomoc :) a nie wiecie może ile takich lekcji potrzeba nam będzie?

Wszystko zależy od tego, jak się przyłożycie i jak będziecie pochłaniać wiedzę oraz ją pożytkować;) Czasem to 3 lekcje i jest ok , czasem po 10 nadal czegos brakuje. Każdy wymaga innego sposobu nauczania.

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)Po zmierzeniu i zważeniu towarzystwa:) sprawa wygląda następująco:M-176,72kg M-160,48kg M -150,38kg M-128,25kg i ja sierota pomiędzy samymi M:) K-174,62kg.Doradżcie proszę jakie te narty. Aha M nr.3 wolałby deskę niż narty nie wiem czy to dobry pomysł,ma11 lat,może najpierw nauczyć go na nartach bo chyba deska trudniejsza tak na poczatku? Wiem że to forum "narciarzy" ale może ktoś jeżdził lub jeżdzi i pomoże.POzostała czwórka zdecydowanie narty ,więc...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam się z opiniami, że deska jest łatwiejsza do nauki (samej jazdy) niż narty, choć oczywiście wstawanie i wjazd orczykiem mogą przyczyniać więcej trudności.

Też myślę, że Siepraw to dobry pomysł - sama 5 czy 6 lat temu wracałam do nart bo b. długiej przerwie, i wyskakiwałam tam dość często (w dni powszednie, bo w weekendy rzeczywiście były tłumy). Prócz głównych stoków (nie trudnych, ale na początek - pierwsze zjazdy w życiu! jednak lepsza klasyczna "ośla łączka) jest tam stoczek dla początkujących, który jest bardzo rozsądny - ma lekkie nachylenie, nie jest całkiem płaski i krótki, można już pojeździć nie narażając się na nadmierny stres.

No, a co do samego ośrodka - jest b. blisko Krakowa, klimat cieplejszy niż w górach, a potrafili tam zdumiewająco długo utrzymać śnieg na wiosnę. Już wiele ośrodków w górach "popłynęło", a Siepraw ciągle był czynny:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria

zadbaj o to aby nie dawać dzieci do nauki w Laskowej. Dramatyczni instruktorzy. To czego uczą to koszmar.

W Sieprawiu jest ok.

Białka itd jest w porządku.

Ja od 4 lat uczę dzieci i jak ja im coś mówię to nie działa ale jak mówi to instruktor to nagle to wiedzą. Jak chcesz mieć dobre podstawy dla dzieci, tak uważam, trzeba zainwestować w instruktorów. Na prawdę warto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Monia ma chwalebny zamiar uczyć dzieci (i siebie). Dzieci są jednym z niewielu problemów, jakich w życiu nie miałam ;):D. Natomiast jeździłam trochę do Sieprawia, i mam miłe wspomnienia, widziałam tam też instruktorkę, bardzo cierpliwie i sensownie szkolącą dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, ze tak, łatwiej nauczyć się "jeździć" ale... jeździć jako zsuwać się!

A do prawdziwej jazdy na krawędziach deski to daleka droga.

Po doświadczeniach mego syna, który kilka lat temu przesiadł się na deskę wydaje mi się, że nie taka daleka droga. W cztery dni z instruktorem opanował spokojną jazdę na krawędzi.

I dlatego nie mogę pojąć dlaczego snowborderzy nie próbują się wcale uczyć jazdy na krawędziach.

Ostatnio (mimo że deskarze na stoku obrodzili), na siedem dni jazdy spotkałem jednego jadącego na krawędzi. Reszta to śmigo/ześlizg, czy jak to się tam u nich nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doświadczeniach mego syna, który kilka lat temu przesiadł się na deskę wydaje mi się, że nie taka daleka droga. W cztery dni z instruktorem opanował spokojną jazdę na krawędzi.

I dlatego nie mogę pojąć dlaczego snowborderzy nie próbują się wcale uczyć jazdy na krawędziach.

Ostatnio (mimo że deskarze na stoku obrodzili), na siedem dni jazdy spotkałem jednego jadącego na krawędzi. Reszta to śmigo/ześlizg, czy jak to się tam u nich nazywa.

Niektórzy nie maja pojęcia, że tak można.

Ilu snowboarderow zaczyna z instruktorem? Są cool, siedzą na stoku i się zsuwają, podskakują czasem - starczy.

Rzadko spotyka sie prawidłowo jeżdżącego na desce. A na twardejto już w ogole, a przecież na tym podobnież jest mega fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są cool, siedzą na stoku i się zsuwają, podskakują czasem - starczy..
czasem im się coś zsuwa tak jakby coś tam w tych gaciach nosili :D co dzieci do papmersa robią

Rzadko spotyka sie prawidłowo jeżdżącego na desce. A na twardejto już w ogole, a przecież na tym podobnież jest mega fun.

ja jeździłem tylko na twardej i nogi prawie jedna za drugą :D to w czasach kiedy data zaczynała się na 19..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...