Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Źar - warunki narciarskie


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak tam z warunkami na żarze? Chcę się wybrać jutro i chciałbym wiedzieć czy warto, no i jak długo jest czynne wie ktoś? Bo niestety z racji zajęć na uczelni mogę tylko jechać w godzinach popołudniowych... ;/

Przeczytaj uważnie pierwszego posta...:

1. JC pisze, że był dzisiaj...

2. Pisze również, że niebawem będzie raport z Góry Żar na http://www.skionline.tv/skionlinetv/:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach bardzo porządnie to wszystko wygląda - nie wiem tylko, jak narciarsko tam jest - mapa tras na pkl jest tak mała, że nic nie widać.

Duza mapa nic nie da bo trasa jest prosta jak drut :) Wyjezdzasz wagonikiem/kolejka z nartami w rekach.Masz dwie opcje zjazdu(dwa rodzaje,bo trasa jest jedna);albo wybiegasz z wagonu zakladasz na predce nartki i smigasz na dol,jesli jezdzisz szybko jest szansa ze caly stok bedziesz mial dla siebie. druga opcja swobodnej jazdy to przeczekanie zawartosci wagonu ruszasz jak juz wszyscy pojada i tez jedziesz sam.

Trasa.. poczatek o malym nachyleniu,potem kawalek wrecz plasko,wiec warto od samej gory troszke sie napedzic,preferuje kilkudzieciesiometrowa kreche :)

nastepnie robi sie troche stromiej,trasa sie zweza,by potem rozszezyc sie dosc konkretnie. na srodku trasy,prawie przy koncu, wyrasta niewykonczony dom o ktorym mozna poczytac w jednym z innych watkow :> mozna go ominac z prawej lub lewej strony,za nim trasa sie zaciesnia i trzeba zaczac myslec o zatrzymaniu,oraz sciagnieciu nart.. z nartami w rekach ruszasz do wagonika. czas oczekiwania na wagonik nie jest dlugi,jesli jest maly ruch wsiadasz do pierwszego ktory akurat przyjedzie.jesli duzy,czekasz na nastepny ok 6-8minut.

Ogolnie stok jest calkiem fajny,na pelnej pii....redkosci jednym tchem jak zrobisz traske na dole na pewno wbije ci sie na twarz usmiech. Jednakze calodzienna jazda tam moze byc troszke nudna.w zelszym roku bylem tam kilka razy na wieczornej jezdzie,ale ostatnio cos duzo interesantow wieczorami.pewnie ze wzgledu na niedzialajaca golgote.. dodatkowo trasa wieczorem po calym dniu nie nalezy do dobrze przygotowanych.. z kolei rano jest bardzo fajnie.. no i zima tam na calego,biale drzewka,sniegu dosc.

Edytowane przez fishextr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ratrakowali przed wieczorna jazda to byloby naprawde bardzi interesujaco na Ziazie :)

Byłoby,ale nie ma na to szans. :( Mają tam tylko jeden ratrak i żeby przygotować trasę na następny dzień,operator zasuwa całą noc! :eek:

Przerwa musiałaby być zbyt długa.Kiedyś coś tam pracownicy narzekali,że przydałby się choć jeszcze jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio coś mi się wydawało że były tam dwa ratraki , bez przesady na pewno nie ratrakuje całą noc tylko tylko parę godzin jak zakończą prace kolejki to widać że parę godzin jeździ ratrak potem światła na stoku gasną i jest ciemno chyba że operator ratraka jeździ po ciemku i oczami świeci

Edytowane przez staszek2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może PKL wreszcie zainwestował? :rolleyes: Kiedyś jeden ratrakujący narzekał,że ledwie może się wyrobić do rana,o zmęczeniu lepiej nie mówić... :eek:

tak mi się wydawało ostatnio że były 2 ale nie jestem pewien na 100% a co do ratrakowania to ratrakują parę godzin koło 23 albo trochę później już wyciąg jest pogaszony i nic nie widać żeby coś jeździło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się wydawało ostatnio że były 2 ale nie jestem pewien na 100% a co do ratrakowania to ratrakują parę godzin koło 23 albo trochę później już wyciąg jest pogaszony i nic nie widać żeby coś jeździło

To raczej na pewno mają dwa,od 20.00 do 23.00 jednym raczej nie daliby rady. :rolleyes:

No i wszystko jasne! :)

?co=galerie&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=613&g_numer_zdj=26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...