skionline.pl sprzęt testy narty 12/13
Testy sprzętu - narty
TEST - Super HEAD Supershape I.Magnum
Przyznać muszę, że był to niezwykle miły test. Tym razem na stok zabrałam najnowszy model HEAD Supershape I.Magnum zaliczany do grupy nart z grupy high performance, czyli takich które kierowane są do bardzo dobrze jeżdżących osób. Wzorowana na nartach zawodniczych konstrukcja, lecz nieco szersza talia sprawiają, że narty fantastycznie się prowadzą, świetnie przekazują siły i niezawodnie trzymają krawędzie. Błędy wybaczają bardzo niechętnie.
TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań
Nazywane potocznie "damskimi" narty od lat znaleźć można w katalogu każdej wiodącej marki. Producenci - z różnym skutkiem, nadmienić trzeba - prześcigają się w doborze technologii, które sprawiają, że paniom jeździ się łatwiej i przyjemniej. Jaką propozycję na ten sezon ma HEAD? Mówiąc krótko - bardzo dobrą. Zapraszam do przeczytania, co mamy do powiedzenia po testach, które przeprowadziłyśmy na lodowcu Hintertux.
TEST Fischer Transalp 88 - narty nie tylko dla skiturowców
Narty skiturowe są coraz popularniejsze w Alpach, ale także na naszym, krajowym podwórku zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Jest to naturalna kolej rzeczy - po zachłyśnięciu się nowoczesnymi ośrodkami alpejskimi, ich infrastrukturą i trasami, dla wielu narciarzy przychodzi moment, kiedy chcą zasmakować czegoś więcej - wędrówki przez zaśnieżone góry, kontakt z przyrodą, z dala od zatłoczonych stoków i głośnych kurortów. Oczywiście od czasu do czasu wracając jeszcze na "klasyczne", ubite trasy. Dla takich narciarzy Fischer przygotował swoją rodzinę nart Transalp.
TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Podczas ostatniego wyjazdu do doliny Oetztal testowałam buty z serii Viva na sezon 2011/12 i mówię: Viva Tecnica! Teraz przyszedł czas na narty Viva z kolekcji Blizzarda. Czy do tanga trzeba dwojga?
TEST Narty K2 Rictor
Model K2 Rictor po raz pierwszy wzbudził moje zainteresowanie podczas WorldSkitestu, który w kwietniu 2010 odbył się w austriackim Heiligenblut. Kilka miesięcy później, przeglądając wyniki WST, utwierdziłem się w swej ocenie i z zadowoleniem stwierdziłem, że deski spodobały się nie tylko mnie! Narty K2 Rictor uzyskały najlepsze noty i wygrały w grupie All Mountain.
TEST The One and Only - damska seria Heada
Panie gromadzić lubią rzeczy oryginalne i unikatowe. Idąc tym tropem, Head stworzył serię wyjątkowych, zaprojektowanych "przez panie dla pań" desek o wdzięcznej nazwie "The One and Only" (Jedyne i niepowtarzalne).
Atomic Metron 04/05 - Test
Jeszcze kilka tygodni przed Austria Ski Testem miałem okazję pojeżdżenia na wszystkich modelach Atomica na sezon 2004/05 przez 6 dni w Bad Kleinkirhcheim gdzie odbył się test Atomica dla polskich klientów. Test austriacki pozwolił mi ugruntować moje wrażenia i porównać firmy między sobą, chociaż było to utrudnione, ponieważ wszystkie narty zostały zneutralizowane czyli szczelnie oklejone czarną folią. Chciałbym podzielić się wrażeniami z jazdy na nartach Atomica nowej generacji, czyli Metronach
Test nart 12/13
Atomic
- Blackeye Ti
- Cloud 9
- Cloud D2 75
- D2 VF 75
- Panic
- Redster Doubledeck SL
Blizzard
- Magnum 8.5 TI Suspension
- S-Power Full Suspension IQ
- Viva 7.4 IQ
- Viva Ultrasonic Full Suspension IQ
- WSC IQ
Dynastar
- 6th Sense Serial
- Exclusive Active
- Exclusive Elite Pro
- Outland 87
- Speed 72 Carbon
- Speed Omeglass Ti
Elan
- Amphibio 78 Ti
- Amphibio Insomnia
- Amphibio Waveflex 88
- Illumina Wavelight
- Puzzle TBT
- SLX Waveflex
Fischer
- Maven
- Progressor 800
- RC4 Worldcup SC Pro
- Trinity MyStyle
- Watea 88
- Zephyr C-Line
K2
- Rictor
- Sight
- SuperBurnin
- SuperOne
- Velocity ROX
Nordica
- Burner + N Sport EVO CT
- Dead Money
- Dobermann SLR EVO CT
- Dobermann Spitfire Ti Xbi CT
- Drive CA EVO CT
- Transfire 78 Ti EVO CT
Rossignol
- Attraxion 3S Echo WTPI²
- Attraxion 6 Echo WTPI²
- Experience 83 TPX
- Pursuit 16AR/BSLT TPX
- Radical 9 SL SlantNose TI BOX
- Storm
Salomon
- 24 Daytona + Z10
- 24 Hours + Z12
- 3V Race Powerline + Z14 Speed
- Enduro XT 800 + Z12
- Origins Lava + L9
- Suspect + NZ10
Scott
- Jib TW
Voelkl
- Allura
- Kink
- Racetiger SL Speedwall
- RTM 84
- Sensor 3
- Viola
Testy 12/13
Inny sezon:
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.