skionline.plsprzęt testy wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX

2011.12.17
TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Kliknij, aby powiększyć.
TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Podczas ostatniego wyjazdu do doliny Oetztal testowałam buty z serii Viva na sezon 2011/12 i mówię: Viva Tecnica! Teraz przyszedł czas na narty Viva z kolekcji Blizzarda. Czy do tanga trzeba dwojga?
Podobnie jak w przypadku butów Tecnica Viva Phoenix, narty Viva charakteryzują się nie tylko ładnym designem. I choć szata graficzna łącząca marynarską kolorystykę (biel, posrebrzany błękit i głęboki granat) z ciekawymi motywami przyciąga oko, Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX to model, który nie odpuści nawet największej damie.

To najwyższy model w damskiej kolekcji Blizzarda na sezon 2011/12, więc nie ma się co dziwić, że oczekuje od pań umiejętności, które pozwolą mu wyzwolić całą ukrytą moc i wypłynąć na szerokie… śniegi.

Delikatna - tylko z pozoru - Viva 8.1 lubi szybką jazdę. Przy dużych prędkościach dobrze "się prowadzi" i jest bardzo stabilna, co zawdzięcza zastosowanej w konstrukcji strukturze Powerframe. Ramiona 3D umieszczone wzdłuż krawędzi nart gwarantują także większą dynamikę. O "wrodzonej inteligencji" Vivy świadczy integrujący wiązanie z nartą system IQ, który sprawia, że siła nacisku równomiernie rozkładana jest na całej długości krawędzi, gwarantując niezawodne trzymanie i wycinanie precyzyjnych łuków.

Technologia IQ mocująca wiązanie do narty za pomocą jednej śruby, redukuje wagę zestawu. Dopasowane do modelu Viva specjalne wiązania IQ - MAX 12 cm są bardzo lekkie, dzięki skróconej przedniej części i pozbawionej bocznych ścianek, "odchudzonej" tylnej części. Wiązania Viva idealnie pasują kolorystyką i szerokością do modelu 8.1., w którym system IQ został odpowiednio dostosowany do szerszej geometrii.

Narta doskonale trzyma krawędź, ale tylko pod warunkiem, że wiesz jak ją skłonić do lepszych osiągów. Jeżeli preferujesz narciarstwo w wydaniu rekreacyjnym, polecam wybrać inny model z bogatej kolekcji Blizzarda. Odrobinę bardziej wyrozumiała będzie Viva 7.6, a wyróżniona tytułem narty roku przez magazyn Fall - Line Viva 7.4 da z siebie wszystko, bez względu na twoje zaangażowanie w jazdę.

Tak jak wspomniałam - Viva 8.1 to niewdzięcznica. Jeżeli nie potrafisz jej właściwie poprowadzić, chwilami może rozczarować. Chętnie jednak zaprzyjaźni się z osobami, które dobrze opanowały technikę, jeżdżą szybko i dynamicznie.

Energiczna i agresywna na twardym, na miękkim pokazuje swą kobiecą stronę - jest elastyczna i żwawa, także w krótkim skręcie. Specyficzna geometria - 81 mm pod butem - oraz technologia rocker sprawiają, że narta dosłownie płynie w kopnym śniegu. Choć nie miałam okazji wypróbować jej w puchu, jestem przekonana, że sprawdzi się doskonale. Drewniany rdzeń i konstrukcja ścian bocznych Sidewall (stosowana do tej pory w modelach race’owych) sprawia, że Viva jest lekka i sterowna - niezależnie od głębokości na jaką się "zanurzamy".

Narta łatwo inicjuje skręt dzięki zastosowaniu rockera (delikatnie uniesione dzioby nart), co zdecydowanie ułatwi zarówno jazdę w puchu, jak i na krawędziach.

Świadoma swoich praw i obowiązków stwierdzam, że Blizzard i Tecnica to fantastyczny duet.
Prawdziwy all mountainowy zestaw, który sprawdzi się w każdych warunkach. Narta Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX bezpiecznie poprowadzi na śliskim, "lodowym parkiecie", a w świeżym śniegu "zatańczy jak jej zagrasz". Takie tango!

am /skionline.pl

Narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX


Szczegóły techniczne:

Długości: 151/158/165
Taliowanie: 121 - 81 - 106
Wiązanie: IQ-MAX 12 cm - 90
Konstrukcja: IQ Sandwich Compound Sidewall
Technologia: IQ - MAX System
+ Sidewall
+ Powerframe
+ Carbon
+ Front Rocker

Blizzard kolekcja nart dla kobiet na sezon 2011/12

Tagi: #test #narty #blizzard #iq #viva

powrót

Zobacz
Blizzard narty kolekcja 2011/2012
Blizzard narty kolekcja 2011/2012
Blizzard narty kolekcja 2011/2012
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Testy 19/20
Inny sezon:
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021