skionline.pl sprzęt narciarski testy wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX

2011.12.17
TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Kliknij, aby powiększyć.
TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Podczas ostatniego wyjazdu do doliny Oetztal testowałam buty z serii Viva na sezon 2011/12 i mówię: Viva Tecnica! Teraz przyszedł czas na narty Viva z kolekcji Blizzarda. Czy do tanga trzeba dwojga?
Podobnie jak w przypadku butów Tecnica Viva Phoenix, narty Viva charakteryzują się nie tylko ładnym designem. I choć szata graficzna łącząca marynarską kolorystykę (biel, posrebrzany błękit i głęboki granat) z ciekawymi motywami przyciąga oko, Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX to model, który nie odpuści nawet największej damie.

To najwyższy model w damskiej kolekcji Blizzarda na sezon 2011/12, więc nie ma się co dziwić, że oczekuje od pań umiejętności, które pozwolą mu wyzwolić całą ukrytą moc i wypłynąć na szerokie… śniegi.

Delikatna - tylko z pozoru - Viva 8.1 lubi szybką jazdę. Przy dużych prędkościach dobrze "się prowadzi" i jest bardzo stabilna, co zawdzięcza zastosowanej w konstrukcji strukturze Powerframe. Ramiona 3D umieszczone wzdłuż krawędzi nart gwarantują także większą dynamikę. O "wrodzonej inteligencji" Vivy świadczy integrujący wiązanie z nartą system IQ, który sprawia, że siła nacisku równomiernie rozkładana jest na całej długości krawędzi, gwarantując niezawodne trzymanie i wycinanie precyzyjnych łuków.

Technologia IQ mocująca wiązanie do narty za pomocą jednej śruby, redukuje wagę zestawu. Dopasowane do modelu Viva specjalne wiązania IQ - MAX 12 cm są bardzo lekkie, dzięki skróconej przedniej części i pozbawionej bocznych ścianek, "odchudzonej" tylnej części. Wiązania Viva idealnie pasują kolorystyką i szerokością do modelu 8.1., w którym system IQ został odpowiednio dostosowany do szerszej geometrii.

Narta doskonale trzyma krawędź, ale tylko pod warunkiem, że wiesz jak ją skłonić do lepszych osiągów. Jeżeli preferujesz narciarstwo w wydaniu rekreacyjnym, polecam wybrać inny model z bogatej kolekcji Blizzarda. Odrobinę bardziej wyrozumiała będzie Viva 7.6, a wyróżniona tytułem narty roku przez magazyn Fall - Line Viva 7.4 da z siebie wszystko, bez względu na twoje zaangażowanie w jazdę.

Tak jak wspomniałam - Viva 8.1 to niewdzięcznica. Jeżeli nie potrafisz jej właściwie poprowadzić, chwilami może rozczarować. Chętnie jednak zaprzyjaźni się z osobami, które dobrze opanowały technikę, jeżdżą szybko i dynamicznie.

Energiczna i agresywna na twardym, na miękkim pokazuje swą kobiecą stronę - jest elastyczna i żwawa, także w krótkim skręcie. Specyficzna geometria - 81 mm pod butem - oraz technologia rocker sprawiają, że narta dosłownie płynie w kopnym śniegu. Choć nie miałam okazji wypróbować jej w puchu, jestem przekonana, że sprawdzi się doskonale. Drewniany rdzeń i konstrukcja ścian bocznych Sidewall (stosowana do tej pory w modelach race’owych) sprawia, że Viva jest lekka i sterowna - niezależnie od głębokości na jaką się "zanurzamy".

Narta łatwo inicjuje skręt dzięki zastosowaniu rockera (delikatnie uniesione dzioby nart), co zdecydowanie ułatwi zarówno jazdę w puchu, jak i na krawędziach.

Świadoma swoich praw i obowiązków stwierdzam, że Blizzard i Tecnica to fantastyczny duet.
Prawdziwy all mountainowy zestaw, który sprawdzi się w każdych warunkach. Narta Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX bezpiecznie poprowadzi na śliskim, "lodowym parkiecie", a w świeżym śniegu "zatańczy jak jej zagrasz". Takie tango!

am /skionline.pl

Narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX


Szczegóły techniczne:

Długości: 151/158/165
Taliowanie: 121 - 81 - 106
Wiązanie: IQ-MAX 12 cm - 90
Konstrukcja: IQ Sandwich Compound Sidewall
Technologia: IQ - MAX System
+ Sidewall
+ Powerframe
+ Carbon
+ Front Rocker

Blizzard kolekcja nart dla kobiet na sezon 2011/12

Tagi: #test #narty #blizzard #iq #viva

Powrót

Zobacz
Blizzard narty kolekcja 2011/2012
Blizzard narty kolekcja 2011/2012
Blizzard narty kolekcja 2011/2012
Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Testy 17/18
Inny sezon:
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018