skionline.plsprzęt testy Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań

2016.01.12
TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań
Kliknij, aby powiększyć.
TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań
Nazywane potocznie "damskimi" narty od lat znaleźć można w katalogu każdej wiodącej marki. Producenci - z różnym skutkiem, nadmienić trzeba - prześcigają się w doborze technologii, które sprawiają, że paniom jeździ się łatwiej i przyjemniej. Jaką propozycję na ten sezon ma HEAD? Mówiąc krótko - bardzo dobrą. Zapraszam do przeczytania, co mamy do powiedzenia po testach, które przeprowadziłyśmy na lodowcu Hintertux.
Na wstępie nadmienię, że warunki do testów tegorocznego modelu HEAD Super Joy były fantastyczne - rano stoki były równe i zmrożone, koło południa śnieg nieco puszczał, a na trasach pojawiały się niewielkie hopki i muldy. Zacznę więc od ogólnych wrażeń z jazdy, dalej będzie nieco więcej o konstrukcji i zastosowanych technologiach, czyli postaram się wyjaśnić, dlaczego narty tak, a nie inaczej jeżdżą.

Wspomniany model, przede wszystkim rekomenduję tym z Was, które lubią jeździć na krawędzi i wycinać precyzyjne skręty - szybko i dynamicznie. Nawet podczas jazdy długim skrętem, narty są bardzo stabilne, świetnie się prowadzą, a dzioby nie wpadają w drgania. Fakt, prawdziwą frajdę poczuć można mocno dociskając krawędź i pozwalając im pojechać, dlatego Super Joy polecane są głównie dobrze i bardzo dobrze jeżdżącym paniom. Z jednej strony, na twardym stoku poruszają się dość agresywnie, z drugiej - gdy śnieg nieco mięknie - jeżdżą i skręcają bardzo łatwo. Fantastyczną lekkość poruszania zawdzięczają również technologii All ride Rocker - w przedniej części narty na odcinku stanowiącym 20 proc. długości są uniesione (Rocker), natomiast 80 proc. stanowi klasyczny Camber.

TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań
TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań

Cechą, która zdecydowanie wyróżnia Super Joy na tle konkurencji jest zastosowany w konstrukcji materiał - lekki, lecz niezwykle wytrzymały. Mowa o stosowanym już wcześniej w rakietach tenisowych marki HEAD Graphenie, który - choć twardszy od stali, czy diamentu - ma grubość zaledwie atomu. To właśnie dzięki niemu narty są niemal o 20 proc. lżejsze w porównaniu z innymi damskimi modelami, bardzo stabilne i sztywne poprzecznie. Niską wagę i wytrzymałą konstrukcję zawdzięczają również takim materiałom jak Koroyd i włókno szklane oraz drewno.


Przy długości 163 cm mają promień skrętu 15,5 m (128-75-108) - jakże by inaczej - konstrukcję sandwichową. Podsumowując, sprzęt absolutnie godny polecenia.

MK / skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #testy nart #sprzęt narciarski #head #joy #narty dla kobiet

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Testy 23/24
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: