skionline.pl sprzęt testy rękawice narciarskie 23/24
Testy sprzętu - rękawice narciarskie
TEST - Rękawice VIKING Kuruk
Zgodnie z naszą zapowiedzią - w tym roku testować będziemy bardzo różnorodny "garnitur" rękawic narciarskich. Po teście modelu race’owego, czas na cos dla zwykłych śmiertelników. Na tapetę bierzemy rekreacyjny model krajowego producenta - firmy Viking, który ma wszelkie podstawy być bardzo dobrym wyborem wśród rękawic kategorii "economy" - dobrych jakościowo w rozsądnej cenie
TEST - Reusch Race Tec 13 Gigant Slalom - rękawice do zadań specjalnych
Rękawic narciarskich marki Reusch używałem ostatni raz kilka lat temu. W międzyczasie testowałem rożne modele rękawic czołowych producentów. Tak się złożyło, że w tym sezonie, mając możliwość wypróbowania modelu Reusch Race Tec, wróciłem do Reuscha. Poniżej przedstawiam moje odczucia i spostrzeżenia po używaniu rękawic przez kilkanaście zimowych tygodni.
TEST Rękawice RACER® Race Titan
RACER® to mało jeszcze znana na polskim rynku marka rękawic, choć wywodząca się z francuskich Alp firma powstała w ubiegłym wieku, dokładnie w 1927 roku. Przyznam, że na moje dłonie trafiły w tym roku również po raz pierwszy. Zamierzeniem firmy była produkcja rękawic dla alpinistów wybierających się w najwyższe partie gór. Na bazie doświadczeń w zabezpieczaniu dłoni przez zimnem, wiatrem oraz kontuzjami, w 1999 roku RACER® rozszerzył swoją ofertę o rękawice dla motocyklistów.
Rękawice Level - model Race
Rękawice mieliśmy okazję testować ponad pół roku - zarówno podczas październikowego pobytu na lodowcu, gdy temperatury wahały się od -15 do -7 stopni, jak i podczas marcowych szusów we włoskim słońcu. W pierwszym przypadku, rękawice zagwarantowały doskonałą izolację termiczną i ochroniły przed lodowatym wiatrem, w drugim sprawdziły się dzięki dobrej "oddychalności". Przy dodatnich temperaturach dłoń nie pociła się, a wyściółka nie akumulowała wilgoci, tak więc rękawice sprawdzają się w szerokim przedziale temperatur.
Testy 23/24
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: