skionline.pl sprzęt testy gogle narciarskie 23/24
Testy sprzętu - gogle narciarskie
TEST UVEX g.gl 300 - zbawca okularników
O tym, że jeżdżenie na nartach w okularach niesie ze sobą dodatkowe wymagania i problemy, wiedzą dokładnie wszyscy narciarze, których ten problem dotyczy. A jest ich w naszym kraju co najmniej kilkaset tysięcy. Oczywiście, rozwiązań ułatwiających życie okularnikom na nartach jest kilka, każde ma swoje wady i zalety. W pierwszej kolejności zastosowanie któregoś z nich zależy od wady wzroku, ważna też jest pogoda i nasze upodobania. Czy istnieje rozwiązanie idealne?
TEST - gogle Uvex downhill 2000 polavision pro
Na przełomie ostatnich lat Uvex wypuszczał na rynek kolejne modele gogli, w których - dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii - szyby ściemniały i rozjaśniały się, w zależności od natężenia światła (Variomatic) lub niwelowały refleksy i poprawiały kontrast (Polavision).

Gogle, które testowałem przez ostatnie tygodnie - Downhill 2000 polavision pro mają szyby, które w końcu łączą obydwie, wyżej wymienione cechy - skutecznie eliminują przykre, kłujące w oczy refleksy zmieniając je w łagodne promienie światła oraz dopasowują stopień przyciemnienia w zależności od natężenia promieni UV i aktualnych warunków pogodowych.
TEST Carrera MAUNA - jeździj z głową… w kasku
Tej zimy sięgnęłam po kask i gogle z najnowszej kolekcji Carrery - Mauna White Matte i Mirage Sph Dark Fuchsia Flower Pink. Nie ukrywam, że na samym początku do przetestowania akcesoriów austriackiego producenta zachęcił mnie wygląd i waga - kask jest niezwykle lekki, a gogle zgrabne i estetycznie wykonane.
Wing S Race i Apache Pro - dobrana para Uvex’a
Czy kask jest koniecznym atrybutem narciarza? O opinię na temat jazdy w kasku zapytaliśmy osoby odwiedzające nasz serwis. Z 5351 ankietowanych, aż 4521 opowiedziało się za wprowadzeniem obowiązku jazdy w kasku. Przeciw były tylko 553 osoby (261 osób nie miało w tej sprawie wyrobionego poglądu).
Testy 23/24
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: