skionline.pl sprzęt testy buty narciarskie 23/24
Testy sprzętu - buty narciarskie
TEST - Buty narciarskie Fischer RC Pro 100 Thermoshape - załóż i jedź
Znalezienie idealnego buta za rozsądną cenę, to stan pożądany przez każdego narciarza. Poszukiwania modelu, który będzie maksymalnie wygodny, a przy tym zapewniał będzie dobrą kontrolę nad nartami w zróżnicowanych warunkach najczęściej rozpoczynamy na wyższej półce cenowej, gdzie dominują technologie termoformowalnych skorup. Coraz częściej jednak buty w przedziale cenowym oscylującym wokół 1000 PLN zapewniają komfort i dobre możliwości kontroli jazdy. Przetestowaliśmy pod tym względem buty Fischer RC Pro 100 Thermoshape, które reprezentują nowe podejście firmy do sprawy personalizacji buta narciarskiego.
Fischer Transalp Vacuum TS Lite - tourowe buty "na miarę"
Zgodnie z obietnicą, na koniec naszego cyklu o sprzęcie Fischera do skitouringu, prezentujemy do kompletu buty linii Transalp, dedykowane do opisywanych już wcześniej nart i wiązań. Pod wieloma względami, to właśnie one decydują o tym, że na Fischerowym sprzęcie wędruje się po górach naprawdę komfortowo, a i w trakcie zjazdów można sporo wycisnąć z nart.
TEST - Buty Head Adapt Edge 95 - nieprzeciętny "średniak"
Testy butów narciarskich ze średniej półki cenowej nie zdarzają się często. Może dlatego, że firmy produkujące sprzęt narciarskie najchętniej promują swoje sztandarowe produkty - naszpikowane najnowszymi, często opatentowanymi na wyłączność rozwiązaniami technologicznymi, ale przez to również i drogimi. Postanowiliśmy trochę "przełamać" tę sytuację i wyjść naprzeciw narciarzom, którzy poszukują buta dobrze wykonanego, wygodnego, łączącego komfort i precyzję, niezdominowanego przez sportowy aspekt jazdy, a przy tym przyjaznego cenowo. Nasz wybór padł na model Adept Edg 95 ze "stajni" Heada.
TEST - buty Tecnica Cochise 120
Freeride, all mountain, Rocker, off piste to terminy narciarskie, z którymi w ostatnich latach przyszło nam się oswoić. W nartach Rocker stał się celebrytą, rewolucjonistą na miarę Carvingu, zastępując przebrzmiałego Race’a na pierwszych stronach wszystkich katalogów. A co z butami? Czy tutaj też mamy do czynienia z przewrotem? Przedstawiam Cochise’a, słynnego wodza plemienia Tecnica.
TEST buty Fischer Soma Vacuum Trinity 110 - precyzja w zasięgu ręki
Jak ważne jest indywidualne dopasowanie butów wie każdy, kto choć raz jeździł na nartach. Uwierające buty już po kilku minutach stają się utrapieniem i odbierają radość ze ślizgania po białym. Przygotowując się do testu tegorocznego modelu Fischer Soma Vacuum Trinity 110 miałam pewne obawy przed porzuceniem moich starych, sprawdzonych i "miękkich jak kapcie" butów, w których dotychczas jeździłam. Pomyślałam jednak, że tylko krowa nie zmienia poglądów i podjęłam wyzwanie.
TEST buty Tecnica Viva Phoenix 12 Air Shell
Damskie modele Viva z kolekcji butów narciarskich Tecnica na sezon 2011/2012 jeszcze nie zdążyły "rozgościć się" na sklepowych półkach, a ja miałam już przyjemność je testować. Spodobało mi się, że włoski producent zaproponował paniom jednocześnie efektowny i techniczny but narciarski.
Testy 23/24
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: