skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

3 x złoto, 3 x srebro i 3 x brąz: zawodnicy Teamu Atomic zdominowali Mistrzostwa Świata

2019.02.20
MIKAELA SHIFFRIN pierwsza zawodniczka z czterema tytułami zdobytymi pod rząd
Kliknij, aby powiększyć.
MIKAELA SHIFFRIN pierwsza zawodniczka z czterema tytułami zdobytymi pod rząd
Zawodnicy Teamu Atomic z całego świata jechali na Mistrzostwa Świata 2019 do Åre jako zdecydowani faworyci. I trzeba przyznać, że w pełni sprostali oczekiwaniom aż dziewięciokrotnie stając na podium i zdobywając trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale.

Zobacz także:

MARCEL HIRSCHER: Najbardziej utytułowany zawodnik w historii Mistrzostw Świata
Już w pierwszym przejeździe slalomu zdobywając ogromna przewagę nad konkurencją pokazał kto rozdaje karty. W drugim przejeździe wytrzymał presję, dzięki czemu do domu wraca z siódmym w swojej karierze złotym medalem Mistrzostw Świata. Do kompletu zdobył jeszcze srebro w slalomie gigancie, w czym nie przeszkodziło mu nawet spore osłabienie grypą. Siedem złotych i cztery srebrne krążki zdobyte podczas całej kariery czynią go oficjalnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii mistrzostw.

MARCEL HIRSCHER
MARCEL HIRSCHER

MIKAELA SHIFFRIN: Pierwsza zawodniczka z czterema tytułami zdobytymi pod rząd
Mikaela Shiffrin również doświadczyła, co to znaczy być chorym i nie móc wyleczyć się leżąc spokojnie w łóżku:-). Osłabiona wirusem, mając trudności z oddychaniem, napisała kolejny rozdział historii narciarstwa. Została nową mistrzynią super giganta, stanęła na trzecim stopniu podium w slalomie gigancie oraz zdobyła po raz czwarty z rzędu tytuł mistrza świata w slalomie! A wszystko to w wieku zaledwie 23 lat.

MARCO SCHWARZ
MARCO SCHWARZ

MARCO SCHWARZ: Trzy medale!
Ewidentnie Marco w tym roku trafił z formą. To jak na razie najlepszy rok tego sympatycznego dwudziestotrzylatka. Rozgrzewką przed mistrzostwami było zwycięstwo w Oslo. Z kolei z Åre wraca aż z trzema medalami - brązem w slalomie i kombinacji oraz srebrem zdobytym drużynowo. Doświadczeni zawodnicy, na czele z Marcelem Hirscherem, potwierdzają jednak że Blacky jeszcze nie osiągnął swojego pełnego potencjału i dopiero w nadchodzących latach pokaże na co go tak naprawdę stać!

SOFIA GOGGIA
SOFIA GOGGIA

SOFIA GOGGIA: Wielki powrót po kontuzji
Po skomplikowanym złamaniu kostki, które przydarzyło się jej jeszcze przed rozpoczęciem sezonu i związanej z tym trzymiesięcznej przymusowej przerwie, Sofia wróciła jeszcze silniejsza! Przeciętny człowiek cieszyłby się jeśli po takiej kontuzji mógłby w ogóle stanąć na nartach jednak zawodniczka Atomica wykazał się niewiarygodną zaciętością dzięki czemu z Mistrzostw Świata przywiezie aż dwa srebrne medale!

Ogromny sukces sportowców używających sprzętu Atomic podczas tegorocznych Mistrzostw Świata to wypadkowa umiejętności, hartu ducha, doświadczenia, ale również doskonale przygotowanego i dobranego sprzętu.

- Zbliżamy się do decydującej fazy w Pucharze Świata, teraz jest dla nas szczególnie ważne, aby utrzymać wyniki - mówi CHRISTIAN HÖFLEHNER, global race manager Atomic - Jak dotąd w tym sezonie wygraliśmy 26 z 53 zawodów w pucharowych. Chcemy kontynuować tą dobrą passę aż do ostatniego wyścigu sezonu.

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #atomic #narty #race #redster #are #zawody narciarskie #mistrzostwa świata

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: